Reklama

Reklama

Perinbaba a Dva svety

  • Česko Perinbaba a dva světy (viac)
Trailer 5

Obsahy(1)

Príbeh Lukáša a jeho kmotry Perinbaby je pretkaný dobrodružstvom, humorom i magickými kúzlami. Po smrti rodičov, Alžbetky a Jakuba, sa ich syn Lukáš vydáva na dlhú cestu za šťastím. Vďaka svojej vynaliezavosti, mladíckej neohrozenosti a zručnosti si vzápätí nájde spôsob, ako sa vo svete nestratiť. S tým mu pomáha štvornohý priateľ Ucho, ktorý sa k nemu na ceste pripojil. Poznanie, ktoré Lukáš získava počas svojho putovania, mu nakoniec pomôže získať lásku, o ktorej sníval a nájsť miesto, kde sa jeho neskutočný sen stane skutočnosťou. Zázraky sa nestávajú len v snoch, ale aj v živote. A ak po niečom skutočne túžime, môže sa nám to vyplniť. A ako dopadne nekonečný súboj dvoch nesmrteľných sestier Perinbaby a Zubatej? Kto vie, jediné čo môžeme prezradiť, je, že sedmička je šťastné číslo. (Bontonfilm SK)

(viac)

Videá (8)

Trailer 5

Recenzie (42)

fabecc1222 

všetky recenzie používateľa

Ale nebylo to tak špatný. V první řadě tomu teda dle mého značně ubližuje napojení na Perinbabu, které je viditelně hlavně z komerčního účelu, ale jinak ten svět celistvě působí jako naprosto jiný, než v prvním filmu. V první půlce to dějově funguje poměrně slušně. I Frlajs není tak marný. Ale jak se začně nabalovat ta hlavní linka okolo zmizelého království, tak to začně působit, že jsou to tak tři filmy v jednom. A samotnej závěr pak vypadá, že k filmu vůbec nepasuje. Podobně jako u dalších filmů, které postupně prošli brutální obměnou, tak i tady by bylo zajímavé vidět ty původní verze. Co se každopádně určitě musí vychválit, tak je hudba, která je strhující a zaslouží si všemožná tuzemská ocenění i přes další nevýrazné aspekty filmu. Digitální efekty jsou bohužel vysloveně odporné, mnohdy zbytečné a v kontrastu s klasickými efekty působí opravdu jako pěst na oko. ()

SeanLSD 

všetky recenzie používateľa

Posledný Jakubiskov výtrysk. Zhúlená blbosť, v ktorej kedysi legendárny tvorca definitívne rozpustil svoju vlastnú estetiku. Definitívne nie preto, že zomrel - ostatne aj keby sa tak nestalo, ten film by nebol lepší, ako si tu poniektorí navrávajú a druhá Perinbaba by ho pochovala. To musí byť jasné už zo scenára, ktorý si "majster" napísal sám a v ktorom máločo dáva zmysel. Nevidno na ňom všetky tie roky, počas ktorých údajne vznikal... čo ale vidieť a to tak, že veľmi, je nadúvanie všetkých neduhov, ktoré sa rokmi v jeho tvorbe hromadili. Prerastené ego nášho filmového barda pozabudlo, že scenár fenomenálnej PERINBABY nestvoril sám, ale napísal ho spolu s Ľ. Feldekom (ktorý mimochodom stále žije a nechcel by som vedieť, čo si o tomto trapase myslí). Réžia je potom kapitola sama osebe. Film je veľmi príjemný v prvej časti, v "našej" reálnej dimenzií, ale prechodom do druhého sveta začne vyzerať čím ďalej tým viac kostrbato, nezvládnute a halabala v tom najhoršom slova zmysle a veľmi tomu nepomáhajú ani tie polená tvoriace ústredné duo, ktoré tiež vyzerajú, že celé natáčanie šlukovali tučné šišky z režisérových zásob. Možno spolu ťahal bongá celý štáb a tešiac sa z toho, ako je to celé farebné a srandovne náhodilé, nikomu nevadilo, že sa stráca vnútorná logika príbehu, jednotlivé motívy spolu nesúvisia, nič nie je zmysluplne vysvetlené alebo prepojené, niektoré výjavy/postavy sú vyslovene trápne a triky zúfalo neladia, No však ale dobre. Keď už nie tej EPOPEJE z doby Veľkej Moravy, aspoň tohoto sme sa dočkali. Juraj Jakubisko to napokon natočil. A dotočil. A teraz už môže spokojne spočívať v tom svojom druhom svete. Nech je mu tam dobre! ()

Reklama

siloalampa 

všetky recenzie používateľa

Slovenský Harry Potter podľa Jakubiska s hercom z rodinných záležitostí v hlavnej úlohe. Keby mi niekto po vyjdení z kinosály kázal prerozprávať dejovú líniu, bez srandy by som to nedal... Najväčšia výčitka smerom k filmu - to čo mám na Jakubiskovi najradšej (humorne podané korenie života medzi riadkami), tam nebolo ani kúsok. Najväčšie plus jednoznačne herecký výkon Dana Nekonečného, ktorý to nehral. ()

TomasKotlant 

všetky recenzie používateľa

Jedna z nejvíce imaginativních pohádek za poslední dekádu a vy tomu tady dáváte odpady??? Jsem kvůli těm recenzím na to málem nešel, tak doufám, že všichni ti pominutí recenzenti skončí v jezeře plném chobotnic a budou se tam točit do alelůja na větrném kolotoči. :) Trochu mi to připomínalo moji oblíbenou Pohádku o putování, občas Kusturicu a sem tam to lepší z Terryho Gilliama. [CinemaCity Pce, levný maraton] ()

fuxoft 

všetky recenzie používateľa

Velmi nesourodý guláš, kterým občas problískne pár sekund Jakubiskovy retro-poetiky. Těžko zjistíme, za co může on a za co ti, kteří po něm film dokončovali, ale je bolestně patrné, že se všechno mnohokrát razantně přestříhávalo, přezvučovalo a jinak měnilo. Obsahuje to několik extrémně WTF scén, ale zdůrazňuji, že to (bohužel) není tak špatné, aby to bylo zábavné. ()

Galéria (82)

Zaujímavosti (8)

  • Natáčalo sa aj v mestách Kežmarok a Gelnica. Taktiež Podbieli vo Františkovej hute. V Gelnici sa natáčal pohreb. V Kežmarku svadba v kostole, v ktorom sa natáčala aj pôvodná Perinbaba (1985). (ČSFD)
  • Cirkusové scény se natáčely na Horním náměstí v Přerově. Režiséra Juraje Jakubiska oslovila architektura náměstí a také nádherné lípy uprostřed. [Zdroj: Denik.cz] (Narcis)
  • Při natáčení filmu na východním Slovensku tvůrcům z hotelového pokoje byly ukradeny speciální paměťové karty s natočenými (zálohovanými) záběry. Natáčení na jeden den bylo nutné přerušit a nové karty sehnat v Praze. (JoranProvenzano)

Reklama

Reklama