Ruth (Melanie Lynskey), deprimovaná zdravotní asistentka, se vrací z práce a nachází psí exkrementy na trávníku před svým domem, který byl vyloupen. Zloději odnesli stříbrné příbory a notebook. Ruth ztrácí víru v policii a trochu i v lidstvo jako takové. Začíná své vlastní vyšetřování a spojuje síly s nevyzpytatelným sousedem Tonym (Elijah Wood). Když lokalizují její ukradený notebook, sledují jeho signál do zásilkového skladu a to je dovede až ke skupince otrlých zločinců a nebezpečnému, bizarnímu podsvětí... (mac000)

warrenur

Elijah ma vzdy potesi tym, ze si zahra v dalsom nezvycajnom filme. Spolu s Melanie Lynskey, ktora hrala podobne neohrabanu postavu v dvoch epizodach The Last of Us spolu maju paradny "wibe". Od trapneho "vyzdvihnutia notebooku" az po brutalne vygradovanie v zavere je to velmi slusny "free fall". :) Odporucam sadlo mi. 70% ()

Raziel_cz

Méně sofistikované Falling Down říznuté ritchiovskou kriminálkou. Nemá to takový dopad jako jedno a není to tak nadsazené jako druhé, ale to, co to dělá, to dělá dobře. S hlavními hrdiny se dá lehce ztotožnit a místo, aby si svými akcemi výrazněji pomohly, je spíš svět válcuje a jsou na tom pak ještě hůř. Umí to navodit pocity frustrace či melancholie a ve vyhrocených situacích podstatně potemnit a zdrsnět. Přestože to mění žánry, scénář vždycky přijde se zvratem nebo vysvětlením, které vás vrátí do rovnováhy. A vůbec je mnohem chytřejší, než bych od něj čekal. No a potom je tu samozřejmě vždy skvělá Melanie Lynskey, jež by si zasloužila víc hlavních rolí. Moc příjemný zážitek. ()

animario

Vzpomínka na Americký nezávislý léta na čt2,film jakoby z dob 20 let zpátky.Víc se mi líbila humorná indie rovina filmu,pátrání ústřední dvojice po kradených věcech a urputná snaha životních lůzrů z nejbrhůdu o spravedlnost.Závěrečná odbočka k explicitnějšímu násilí(třebaže svým způsobem vtipnýmu)už mi přišla toliko trochu zbytečná,ale neva.3,5* ()

pushover

Úletová černá komedie, která nejen mně připomíná rannou tvorbu bratří Coenů. Respekt Woodovy, za to že se nebojí brát role v podobných úchylárnách a Netflixu, že je produkuje. ()

Honzin10

Celkem příjemná podívaná. Těžko se hledají slova, jak tohle zaškatulkovat, nejblíž k tomu má ale krimi komedie? Ideální film na nedělní odpoledne. ()

Zombiepod

Netflix prišiel opäť s niečím solídnym a zábavným. Čakal som síce niečo masakrálnejšie a trhlejšie, no i tak ide o veľmi slušnú a obstojne napísanú akčnú komédiu, kde postavy ženú situácie až do totálnych absurdít. Elijah je super creep, len mohol dostať viac priestoru, kreatívnejšie a hlúpejšie úmrtia len ťažko nájdete, a celé to má veľmi sympatický indie look s myšlienkou, s ktorou sa nanajvýš stotožňujem. Keby tvorcovia zapracujú na dialógoch (ktorým by sekol viac "tarantinovský" štýl), mohla to byť jedna z najlepších somarín na Netflixe. Takto je to "len" mierne nadpriemerná somarina, ktorú stačí síce vidieť raz, no strata času to nie je. ()

petrik11

Konečne film, ktorý potešil. Zápletka nie je síce bohvieaká, ale ten spôsob podania mi vyslovene sedel. Herci sa svojich robí zhostili veľmi dobre, dám plný počet bodov. ()

Mamlas

Škoda, že tam hrála obézní Rose a Potrat. Lépe by se koukalo na někoho přijatelnějšího. Film to nebyl ale špatný, až na opravdu mnoho nezáživných hluchých míst. Bez častého přetáčení by to nešlo. Nicméně konec byl určitě zajímavý a stojí za to se k němu prokousat. ()

Kushina

Jesus tak nudný film jsem dlouho neviděl. Málo kdy se mi stalo, že bych film musel s odporem sledovat na 3x. Opravdu naprosto bez pointy, bez hlubší myšlenky, bez zábavy, bez napětí. To by bylo tak za 15%, posledních 20 min aspoň stálo za něco a byla trošku akce, i když dost nesmyslná. Ten konec to vytáhlo lehce nahoru. Dávám 35% ()