Po neúspešnom pokuse o atentát na amerického prezidenta Allana Trumbulla (Morgan Freeman) je jeho dôveryhodný ochranca, agent tajnej služby Mike Banning (Gerard Butler), falošne obvinený a poslaný do väzby. Keď sa mu podarí utiecť, musí sa držať ďalej od svojej vlastnej agentúry a preľstiť FBI, aby našiel skutočných vinníkov. Banning sa zúfalo snaží odhaliť pravdu a obráti sa na tých najmenej pravdepodobných spojencov, aby s ich pomocou očistil svoje meno, ochránil rodinu a zabránil hroziacemu nebezpečenstvu pre celú krajinu. (TV Markíza)

Blazis34

Gerard Butler mě baví a bavil i tentokrát. Tento film byl od začátku strhující, mnoho akce, skvělé detaily i velice dobrá kamera. Co mi ale vadilo, byla reálnost tohoto příběhu, která nebyla ani na bodu nula. Tvůrci skákali z jedné strany na druhou a mysleli jen a jen na akci, která mě na druhou stranu ale bavila. Bůh žehnej Americe, pokud má takový záchranný systém prezidenta :-). Za akční scény dávám lepší tři hvězdy - 70%. ()

johnsnow

Slabšie než jednotka, ale oveľa lepšie ako dvojka. Waugh totiž pridal dve veľmi dobré veci do obehu. Tou prvou je postava tatka v podaní skvelého Nolteho, tou druhou sú emócie ktoré tu fakt cítiť, a taktiež vydrbal ten americký patriotizmus, takže sa nedočkáme žiadnych sľúbim vernosť pičovín v nejakej napätej situácii. A akcia je skvelá, síce sa prevažne odohráva v tme ale podstatné, je, že tam stále vidno dianie. Jo a preobsadenie Butlerovej ženy bolo super pretože táto je viac kosť a absenciu Eckharta som vôbec nepociťoval len mohli vysvetliť kam sa exprezident podel. 5* , nie tak silných ako u jednotky ale kedže 4* som dal dvojke sem 5 musí ísť. ()

jack_scott

Poctivý devadesátkový nářez, který nezklamal a bavil opravdu dobře poctivou starou dobrou akční nadílkou. Podobných filmů už je víc, ale tohle m bavilo nejvíc. 75%. ()

Blaiver

Akce, překvapení, brutalita, pád amerického prezidenta. Takto by se dal charakterizovat tento film. Ikdyž se mi zdálo ,že herci to občas nehrají moc přesvědčivě a střelba ze zbraní je občas nekvalitní CGI tak jsem si film užil na 80%. Doporučuji ()

Mikecat

Buttler výborný, najlepší bol úvodný tréning, potom zase americké sračky, kde všetci bojujú o prezidenta, oni nás napadli, ak im to nevrátime, budeme slabí a podobné nafúkané sračky. Elitná jednotka oproti teroristom nevie ani zamieriť na cieľ a útok na prezidenta so 60 dronami ktoré zhadzujú bomby, to už hádam preháňate. Stačí jedna dobre mierená strela, premyslený zamotaný príbeh a bolo by to účinnejšie ako samé explózie, vystrielané bedne nábojov, ktoré nenájdu cieľ. 2x dávam za svetlé chvílky: počiatočný výcvik, nápad s falošným obvinením, únik autom, návšteva otca a časť poslednej prestrelky s Buttlerom. ws ()

blazma

Hele překvapení z druhého filmu bylo velké, ale když udělali i třetí díl, byl jsem ještě víc zmatenej nadšenej zároveň. Škoda že Aaron už se do role prezidenta nevrátil, ale Morgan Freeman si pozici sympaťaka vydobyl už v prvním filmu. Otočení karet a lehká změna příběhu je příjemnou změnou, ale není to nic co už by jsme neznali. Z dobráka někdo udělá padoucha a on musí očistit své jméno. Tyto filmy prostě naskočí na koleje o kterých ví že fungují a nebojí se to přiznat, že nepotřebují vytvářet něco extra originálního co svět ještě nezažil. Vytvořili trojici filmů v době kdy lidé chtěli vidět akční filmy, bez složitých zápletek a to se jim povedlo. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 4/10. Klasický akční film, který nepřináší nic nového. ()

Kinison

Akčňárna, kterou jsme viděli už tolikrát a která jen využívá moderních technologií (v příběhu i při natáčení/tvorbě). Plno klišé, příběh tuctový, herecké výkony nevýrazné, nudil jsem se. Jediný, kdo mě bavil byla Nick Nolte a jeho postava. ()

DJMaroko

Ano, ano bylo to slabší to určitě, ale snaha se cení za 4*. Rozhodně to není jako přehnaný a neohrožený lovec Pampalini Johny Wick. Děkuji za každý podobný film. Slabší, ale bavilo mě to. ()

Kushina

Opět skvělý film, který završil trilogii s Butlerem. Film měl, akci, hodně akce, napětí, zvraty, ale i podrazy a především byl hodně i o rodině a o tom, jak je rodina věcí, na které ve výsledku záleží na všem nejvíce. Nejvíc mě asi srali hackeři, co si nabourávali systémy, jako by to byla dětská hračka a pak 10 idiotů, kteří se prostříleli do ultra střežené nemocnice jako by byli ninjové a přitom nikdo neumřel. To jsem už chvílemi byl pěkně nasranej, ale můj finální dojem filmu mi to znechutit nenechalo. Hlavně konec, ten prostě zahřál na srdíčku a znovu shledání s jeho otcem, který poznal svoji snachu a vnučku nejde nemilovat. Za lehce nadprůměrný film, který ale kvality měl dávám 70% ()

PamPero 1

Nejlepší v tom je Nolte a scéna v lesích s náklaďákem. Butler už je starší kousek a občas působí humorně. To hrozné finále s odfláklým green screenem všude kolem si mohli odpustit! 50% ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu

11.11.2019

Gerard Butler a jeho akční série Pád Bílého domu, Pád Londýna a Angel Has Fallen je v kinech kupodivu držák, který tu s námi očividně ještě pár let zůstane. I přes kolísající kvality jednotlivých… (viac)