Výpravné historické drama Bílá princezna, natočené podle románu Philippy Gregoryové, vypráví příběh o moci, rodině, lásce a zradě, ve kterém můžeme sledovat jedno z nejbouřlivějších období britské historie unikátním pohledem žen. Manželství mezi Alžbětou z Yorku (Jodie Comer) a králem Jindřichem VII. (Jacob Collins-Levy) oficiálně znamenalo ukončení válek růží, ale reálná bitva o trůn ještě zdaleka neskončila. (HBO Europe)

Wiruss

Extrémně zkratkovité, historicky důležité věci proběhnou během minuty a dobu se řeší blbosti a to v průběhu ubohých dialogů... Byl bych raději, aby to natočili, tak jako Tudorovce... ()

005

O děvčatech a pro děvčata. Dobře udělané ale pro hochy nuda. Mám slabost pro historické filmy i seriály, ale tohle nemá koule. ()

veruna.b

Velice vydařené! Co mě hrozně u seriálů tohoto typu irituje je fakt, že kolikrát jde naprosto proti historickým faktům a pramenům.. například v době, kdy Markéta Burgundská začala brojit proti Anglii (jak je to ukázáno v seriálu) byl ještě na živu král Eduard :D jakože tohle pro mě byl neskutečný WTF moment.. chápu, že si čas produkce přizpůsobí, ale takovouhle prasárnu - a to nebyla jediná - to bych nečekala. I tak byl seriál opravdu velmi povedený a velmi mě bavil. Naprosto úžasné kostýmy a celková estetická úprava postav byla neskutečně a věrně kopírována. Rozhodně doporučuji se podívat na "Španělskou princeznu", kde můžete sledovat osudy postav Jindřicha VII. a Alžběty a je fantastický! ()

rostsoft

Opravdu dobře natočený historický snímek, který byl plný zvratů a intrikáření tehdejší šlechty. U tohoto snímku jsem se velmi bavil a navíc mě to obohatilo o znalosti historie anglické země. Těm, co mají rádi historické filmy, tento snímek vřele doporučuji. Postavy byly sympatické, ženy krásné, no prostě pastva pro smysly. ()

Jan00

Seriál se mi moc líbil, na rozdíl od Bílé královny. Bohužel se mi zdá, že nebyl dokončen. Chybělo naplnění kletby a domnívám se, že tvůrci seriálu budou pokračovat s další serií... ()

m62

Zo začiatku táto séria celkom držala vysokú latku, ktorú nasadila Biela kráľovna, ale postupne úroveň klesala a hlavne posledné dve časti boli otrasné - psychologicky nevierohodné a historicky nepodložené. To si naozaj myslíte že burgundská vojvodkyňa išla osobne na tajnú misiu do nepriateľskej krajiny, že Henrich VII., ktorý bol do smrti závislý od svojej matky, ju chcel zaškrtiť? A celkovo, že Henrich VII., ten tvrdý a vypočítavý kráľ sa správal ako hysterické malé decko. ()