Vítězný Jindřich Tudor se má ujmout trůnu, Alžběta z Yorku a její rodina jsou ve vážném nebezpečí a tak ona musí naplnit svůj slib, že si vezme krále Jindřicha VII., aby zavládl mír. (Viasat)

Una111

Asi nebudu jediná, kdo stojí po shlédnutí 1. dílu před dilematem, jak film hodnotit, jak na něj nahlížet. Chtěla jsem se dívat na věrné historické zpracování pohnuté doby anglických dějin? Nebo jsem se chtěla bavit při sledování pěkné podívané, krásných kostýmů, prudkých vášní, krvavých střetů i naivní magie? Tohle když rozhodnu, rozhodla jsem i o dalším... A já se už rozhodla. Díl se mi líbil, sledovala jsem ho jako pohádku a s touto pohádkou jsem strávila příjemnou hodinu jednoho březnového sobotního dopoledne. P.S. Nejsem historik, ale 1. část britského seriálu mne podnítila k doplnění znalostí o válce růží a o nástupu Tudorovců na trůn. Což je také jedno pozitivum, které pro seriál hovoří. ()

Sidonka

Myslím, že realita je zde notně přibarvená a spíše než věrný popis historických událostí tuto epizodu beru jako červenou knihovnu, na kterou se nám ženám dobře kouká. Nehodnotím to jako historické drama, ale jako romantický film, který mě docela bavil. První epizoda je nevyvážená, chvilku napínavé a věrohodné úseky a pak to zase místy působí až takřka laciným dojmem. Při rozhodování líbilo-nelíbilo, vyhrává první varianta. Ovšem když to člověk nebere smrtelně vážně, ale jako pohádkovou fantazii s několika realistickými prvky. Uvěřitelnost děje je nabourávaná například magií, kouzlením a čarováním, když si něco matka budoucí princezny přeje, většinou si to vyčaruje. Už tato mysteriózní fantazijní nadstavba příběh znevěrohodňuje. ()

DwayneJohnson

První díl, takový polovičatý, ale asi budu pokračovat. Už jen vzhledem k mému nečekanému zájmu o historii, který stoupá přesně tak, jak mi klesá můj testosteron. Jestli to tak půjde dál, budu za pár let přednášet na nějaké univerzitě. ()