Un homme de tętes

• USA The Four Troublesome Heads (viac)
Krátkometrážny
Francúzsko, 1898, 1 min

Minutový filmeček z roku 1898 ukazuje, jak si praotec filmu, Georges Méliés, v roli kouzelníka sundavá svou vlastní hlavu z těla a pokládá ji na stůl vedle sebe. Po chvilce se mu na krku objeví další. Takto to pokračuje, až je na stolech kolem něj hlav hned několik. Nakonec všechny kromě jedné "šťastné" zmizí a příběh končí... (Stegr)

Trevor

Triky, či efekty, nad ktorými by sme sa dnes iba zasmiali znamenali neuveriteľný pokrok a víziu toho čo dnes väčšina užívateľov tejto databázy tak miluje... ()

honajz2

Kouzelník Mélies prostě nezklame a i touhle minutovou věci dokáže i v roce 2020 vyvolat (minimálně) úsměv na tváři. Vidět to v roce vzniku, fakt věřím tomu, že si všechny ty hlavy sundal. 5* ()

kaposlav

V tej dobe toto musela byť maximálna pecka. Filmové triky nevídané. Napriek tomu nedám plné hodnotenie ani neviem s istotou kôli čomu. Asi mi vadí, že je to krátke. Myslím si, že aj 4* su fájn. ()

gjjm

Jako vždy kouzelná Méliesova triková hříčka. Kouzelník si nasazuje a snímá hlavy a pokládá je na stůl, vytvoří tak několik kopií vlastních hlav. Hází si s nimi, mlátí je pánví a tak dále. Technika tentokrát nic moc, ale nápady a vtipnost této drobnůstky jsou fascinující. Můžete shlédnout (a já to vřele doporučuji): http://www.youtube.com/watch?v=bLoStiQLBJI ()

pytlik...

Čtyři hlavy, aneb jak si geniální Meliés již v roce 1898 sestrojil domácí kino, aby ho pak vzteky rozflákal a stal se tak vzorem pro mnohé rockové hvězdy, které ho od té doby dost neúspěšně kopírují. ()

Abiosis

Filmové triky staré jedno storočie a človek sa na ne dokáže pozerať bez toho, aby znechutene gúľal očami. Skôr si ide oči vyočiť, resp. mu tie oči z jamôk vypadávajú. Na to, kedy to vzniklo, veľmi podarené. 09.08.2010 ()