Anna zo Zeleného domu

• Česko Anne s E na konci (viac)
Kanada, (2017–2019), 20 h 33 min (Minutáž: 43–89 min)

Predloha:

Lucy Maud Montgomery (kniha)

Amybeth McNulty, Geraldine James, R.H. Thomson, Dalila Bela, Lucas Jade Zumann, Corrine Koslo, Helen Johns, Aymeric Jett Montaz, Kyla Matthews (viac)

Matthew a Marilla sú osamelí súrodenci, ktorí nikdy nemali svoje rodiny. Bývajú v Zelenom dome, vo svojom rodinnom sídle na Ostrove princa Eduarda, v mestečku Avonlea.  Vzhľadom na to, že je farma veľká a zišla by sa im občas nejaká pomoc, rozhodnú sa, že si zo sirotinca zoberú chlapčeka. Keď sa Matthew vyberie vyzdvihnúť chlapca na železničnú stanicu, namiesto neho nájde rozkošné, utárané dievčatko s nezvyčajným zmyslom nadchnúť sa pre všetko. Aj napriek tomu, že Anna Shirleyová prišla do Zeleného domu omylom, okúzli svojou nekonečnou energiou a entuziazmom Marillu a Matthewa natoľko, že sa rozhodnú prijať ju za svoju. (RTVS)

Recenzie používateľa Veeria k tomuto seriálu (7)

Anna zo Zeleného domu (2017)

Nádherná příroda, skvělé herecké obsazení, dechberoucí hudební podkres. Obzvlášť nadšená jsem z Lucase, vdechl postavě Gilberta vše potřebné.... velké poděkování za titulky, Janulka841! SÉRIE 2 - Druhá série je rovněž nádherná a smekám před všemi, kdo se podílí na tomto seriálu. Pokračování neubírá na kráse první sérii, ale plynule na ni navazuje. Příběh se posouvá nečekanými směry, které ve výsledku tvoří nevšední seriálový zážitek. Jsem nadšená a tleskám, tohle se opravdu povedlo. :) SÉRIE 3 - Dechberoucí, nezapomenutelné, kouzelné..... tolik citu a emocí. Jsem fanynka tohoto seriálu, nemá chybu, dokonalost. ()

O tvojom osude rozhodne sila vôle (2017) (S01E01)

První díl je ve stopáži delší oproti ostatním. Je to dáno tím, že tvůrci chtěli seznámit diváka s postavami, prostředím. Vyzdvihnout musím citlivost kamery na zachycení krás přírody. Úchvatná hudba, která do detailu podtrhuje kontext příběhu. Úžasné kostýmy. Postavy jsou vybrány velmi dobře a těším se na vývoj tohoto seriálu. :) ()

Nie som vták, nechytím sa do siete (2017) (S01E02)

Smysl tohoto dílu poukazuje na sílu rodiny a důvěru v ní. Stěžejní je progres vztahu Anne a Marilly. Za mě opět povedený díl. ()

Je niečo húževnatejšie než mladosť? (2017) (S01E03)

Epizoda nás zavede do školního prostředí, jak se Anne začleňuje do kolektivu a jak ji vnímají spolužáci. Navíc se na scéně objevuje Gilbert. :) Jsme tedy svědky jejich seznámení. Opět povedený díl, vyzdvihnout musím nádhernou hudbu. ()

Pevne zviazané jedným motúzom (2017) (S01E05)

Zatím nejlepší díl, tolik něhy a citu. Herci opravdu skvostně vybráni, dokonalé! A ta hudba... ()