pipapa

Totálně zamerikanizovaná, včetně mluvy, BBC produkce. Bez potřebné informace by mě ani ve snu nenapadlo, že to je opravdu produkce BBC. Americký styl a hlavně americký akcent jsou mi hodně proti srsti. Námět/děj této filmové/TV adaptace literární předlohy z amerického kontinentu mi neříká ale vůbec nic. Nezábavné, plytké vyprávění o ničem, tedy já jsem se vůbec nedobrala, o čem to je, jak mě to nudilo a jak mi ten US-akcent zvedal žaludek... Proti gustu žádný dišputát, ale snad jen pro velmi nenáročné diváky. ()

marusshhka

6dílný seriál BBC o Anně ze Zeleného domu sice nepředčí verzi z 80. let s Megan Follows, ale na druhou stranu je mnohem věrnější knižní předloze a též podrobnější. Většina scén byla zřejmě natočena ve studiu, moc scén venku ve filmu není, což je trošku škoda. Zato postavy jsou vykresleny mnohem detailněji. Výkony herců mi někdy připadaly docela prkenné a mluva poněkud afektovaná, ale celkově jsem ze seriálu měla dobrý dojem. Anna a Gilbert se mi jako dvojice zamlouvali a moc se mi líbila i postava pana Harrisona, Davyho a Dory. Z roku 1972 pochází první řada pod názvem Anne of Green Gables, ta se bohužel ztratila a není tudíž dostupná. Je to velká škoda, protože tak přijdeme o Annin příchod do Zeleného domu, postavu Matthewa (Matěje) a mnohé příběhy... Megan Follows zůstane mou Annou, ale tato verze určitě také stojí za to:-). ()