Show se uskutečnila 28. ledna 2017 ve Freeman Coliseum (San Antonio, Texas). Na kartě se sešlo pět zápasů.

1) Eric Young vs. Tye Dillinger
2) Roderick Strong vs. Andrade Almas
3) #DIY vs. The Authors of Pain (NXT Tag Team Championship)
4) Asuka vs. Nikki Cross vs. Billie Kay vs. Peyton Royce (Fatal 4-Way NXT Women's Championship)
5) Shinsuke Nakamura vs. Bobby Roode (NXT Championship) (TheSpearCZ)

GTS_PUNK

Prvá väčšia show WWE v roku 2017 vyšla z dielne vývojového strediska NXT. Ďalšia zo shows s prívlastkom "TakeOver" sa tentoraz vysielala naživo zo San Antonia prostredníctvom WWE Network. Na kartu ponúkaných piatich zápasov som sa tešil a dúfal, že rok 2017 odštartuje lepšie, než kde kvalitatívne skončil rok minulý. Avšak nestalo sa tak a kvalitatívne sa pokračovalo v zabehnutom trende. Zo spomínaných piatich zápasov by som ako tie najlepšie mohol vybrať dva. Prvým z nich je stret medzi Roderickom Strongom a Andrade "Cien" Almasom - dynamický zápas bez hluchých pasáží s relatívne postačujúcim timingom. Vidieť bolo značnú ringovú chémiu medzi týmito dvoma wrestlermi, takže sa na ich zápas dobre pozeralo. Druhý zápas, ktorý bavil, bol zápasom o tag teamové tituly. #DIY ako obhajujúci šampióni dlhodobo predvádzajú vynikajúce výkony a je radosť ich sledovať. Ich vyzývatelia "The Authors of Pain" takisto rastú a pod vedením Paula Elleringa si pomaly, ale isto budujú cestičku vyššie a vyššie. Ich maskovaný nástup bol v tomto prípade takisto pozoruhodný. Čo sa samotného zápasu týka, tak bol rýchly, akčný a ponúkal tesné pokusy o pinfall, čo je známkou toho, že sa divák nemohol nudiť. Záver bol možno dokonca tak trochu šok, keď "The Authors of Pain" získali tag teamové tituly. Verím však, že #DIY ich získajú čoskoro späť. Na karte sa vyskytol takisto aj zápas o ženský titul NXT, ktorý nadchol snáď len momentom, keď Nikki Cross preletela stolom. A main event o titul šampióna NXT ma osobne veľmi nebavil. Neviem čím to, ale aj napriek tomu, že Shinsuke Nakamura patrí na svete medzi to najlepšie, jeho zápasom nedokážem prísť na chuť. A to už niekoľko mesiacov, odkedy pravidelne uzatvára "takeovery" NXT. NXT TakeOver: San Antonio samozrejme nie je zlou wrestlingovou show, ale úprimne, na začiatok roka som čakal niečo lepšie. NXT na to má dostatočne široký a talentovaný roster, ale ten sa tentokrát nedokázal prehupnúť cez latku priemernosti. Jedná sa tak znovu o show z veľkého množstvá tých, na ktoré divák veľmi rýchlo zabudne. ()

• Oficiální skladbou show je píseň „Monster“ od Starset. (TheSpearCZ)