Babylon Berlín

• Česko Babylon Berlín (viac)
Nemecko, (2017–2022), 31 h 17 min (Minutáž: 42–62 min)

Predloha:

Volker Kutscher (kniha)

Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Benno Fürmann, Lars Eidinger, Peter Kurth, Mišel Matičević, Leonie Benesch, Ronald Zehrfeld, Karl Markovics, Hannah Herzsprung (viac)

Berlín v bouřlivých dvacátých letech minulého století – metropole lidí s talentem a ctižádostí, těch, kteří se činí. Pod nablýskaným povrchem však chudý lid usiluje o lepší život. Je to doba organizovaného zločinu a politického extremismu. (HBO Max)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (40)

Episode 1 (2017) (S01E01)

Nebudu zastírat, že mně osobně bude asi nějakou chvíli trvat než se zorientuju a budu si seriál užívat přesně tak, jak bych měl dle jeho věhlasu. ()

Episode 2 (2017) (S01E02)

Ještě jsem stále zmatený více, než bych si přál, zůstávám teda dost při zemi, třebaže si mě seriál pomalu zaháčkovává. ()

Episode 3 (2017) (S01E03)

Postavy už se mi poodhalují trochu více, skládačka nepříliš jednoduchých puzzlí se jeví na lepším světle a konec epizody indikuje pořádnou porci napětí. ()

Episode 4 (2017) (S01E04)

Opět jsem trochu upadl do letargie a budu muset začít seriál bedlivě sledovat bez jakýchkoli rušivých elementů, abych jej konečně dokázal pochopit. Pokud se mi to ani tak nepodaří, tak není chyba ve mně, ale v něm. ()

Episode 5 (2017) (S01E05)

Začínám mít obavy, zda u Babylonu Berlín nedopadnu jako loni u Umbrella Academy. První sérii jsem protrpěl a druhou si zamiloval. Tady zatím netuším, co mě čeká v budoucnu, ale modlím se pro něco zajímavějšího než doposud. ()

Episode 6 (2017) (S01E06)

Přiznám se, že se vůbec nemůžu pořád chytit, ale zároveň chci koukat dál. ()

Episode 7 (2017) (S01E07)

Seriál, který mě dlouho klamal tělem a kdybych si o něm před zkušební jízdou zjistil něco víc, asi bych jej vynechal úplně. Takhle jsem už propadl do jeho útrob a nelze jen tak ven. ()

Episode 8 (2017) (S01E08)

Asi jediná zajímavá epizoda celé série přináší do zdánlivě potřebných kecacích částí i nějakou tu akci, kterou probouzí mou unavenost seriálem. To ale neznamená, že si jej už oblibuju. ()

Episode 1 (2017) (S02E01)

Pro výpravu a kostýmy z období, ke kterému právě z důvodu módy tak vzhlížím, dávám o hvězdu navíc. ()

Episode 2 (2017) (S02E02)

Zase trochu nezáživné dění, které ale zakončuje pozoruhodný cliffhanger s nadějí na lepší zítřejší díly. ()

Episode 3 (2017) (S02E03)

I podle zdejšího obecného hodnocení jde spíše zase o průměrnou epizodu, která toho více skrývá a diváka postupně mate, než aby už něco odhalovala a sledující potěšila. ()

Episode 4 (2017) (S02E04)

Celý ústřední případ už začíná nabírat na obrátkách a zdánlivě nekonečná série se utahuje. Snad z toho bude ve finále něco koukatelného. ()

Episode 5 (2017) (S02E05)

Eskalace událostí ohledně pokusu o zvrat politiky celé republiky posunula seriál do trochu jiné sféry, přímo do takové, kterou já ohromně kvituju. Ale rozhodně nechválím dne před večerem. ()

Episode 6 (2017) (S02E06)

I vedlejší postavy už se jeví, že dokážou sehrát pěšáky v celé hře a tím se seriál i pro mě už alespoň na chvíli stává pozoruhodným. ()

Episode 7 (2017) (S02E07)

Už jsem čekal, že se začne i značně umírat, aby se příběh řádně zdramatizoval. Jak moc drasticky to ve finále na diváka zapůsobí, je už ovšem velmi subjektivní. ()

Episode 8 (2017) (S02E08)

Jsem rád, že se jeden celistvý příběh konečně dochýlil do konce, ačkoli nechápu, proč je zde na ČSFD rozdělem do dvou sezón. Snad ta třetí (vlastně druhá?) ubere na průměrných epizodách a nasolí ty kulervoucnější. ()

Episode 1 (2020) (S03E01)

Klasická trojka pro Berlín už byla připravená předem, třebaže jsem doufal, že se ve třetí sérii leccos napraví a budu se víc bavit. ()

Episode 2 (2020) (S03E02)

Značně lepší průběh než epizoda úvodní, ale jak se znám, kolísání ve spokojenosti s tímto seriálem na sebe nenechá dlouho čekat. ()

Episode 3 (2020) (S03E03)

Nuda a šeď se stupňuje a já už odmítám být shovívavý. Z tak stylisticky skvělé doby čekám řádnější příběh. ()

Episode 4 (2020) (S03E04)

Nechápu otočku v obecném hodnocení, tak jak jsem byl znuděný epizodou předchozí, tak si mě tahle dokázala tak vtáhnout, že i když sleduju Babylon už jen ze setrvačnosti, můj zájem si alespoň na chviličku zase vydobyl. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna