Rath přeplave na druhý břeh a uvolní ruční páčku přepínače, čímž se mu konečně podaří zachránit Charlotte, která uvízla pod hladinou. Greta je zatčena. (Viasat)

warrenur

Ok, tak ten zaciatok pani dost naivne pototo. Chybala im odvaha ako ma svojich knihach George Martin. A i odhalenie v hypnotickom zavere bolo akesi...meh. Zo zaveru tejto serie som sklamany. Linia so "Sorokinou" a vagonom je vsak celkom "catchy az mystery, co kvitujem. Jej song v rustine v Parizi sa svojim "praskajucim ovzdusim" nemoze vyrovnat s tym ustrednym. ()

Necrotongue

Závěr seriálu mi přinesl podobné zklamání, jako letecký výlet do SSSR ve třetí epizodě. Myslím, že komisař Rath by nedokázal podat první pomoc ani u případu vyvrtnutého kotníku, to byla tragická podívaná, tuším, že Lotte bude asi vzdálenou příbuznou Kardanova, ta jejich vůle k životu je nezaměnitelná... Příliš jsem taky nepobral, jak se Rath dostal do vagónu a jak za sebou zavřel vstupní poklop, ale nešť, hlavně, že došlo na životní moudrost, kterou tady na Karvinsku tak dobře známe, totiž, že je uhlí černé zlato. ()

Dupac

Jako by někdo na poslední chvíli, po natočení S02E07, rychle poupravil scénář a pustil do výroby další díly. Díky Charlottině zmrtvýchvstání, na efekt natočené a (záměrně?) přepálené honičce na mašině (kam se hrabe Frigo!) i závěrečnému "šokujícímu" rodinnému shledání (které vyvolává víc pochybností než odpovědí) jsem hořce zalitoval, že jsem neskončil o díl dřív a nezůstalo mi to hezký. Napraví rozpaky 3. řada? ()