Pán prsteňov: Dve veže

• Česko Pán prstenů: Dvě věže (viac)

Pokračovanie nebezpečného putovania, ktorého cieľom má byť zničenie prekliateho prsteňa moci, sa začína tam, kde sa skončilo Spoločenstvo Prsteňa... Frodo (Elijah Wood), ako nekorunovaný vodca zvláštnej, špeciálne pre túto neľahkú úlohu vytvorenej deväťčlennej skupinky, zastupujúcej záujmy hobitov, elfov, čarodejníkov, trpaslíkov i ľudí, pokračuje po prvých bolestných stratách priateľov sám, sprevádzaný len verným Samom (Sean Astin), v ceste na vrchol sopky - aby tu prsteň raz a navždy zničil... (oficiálny text distribútora)

Aladdin590

O něco slabší než první díl, přesto pořád absolutní bomba. Závěrečná bitevní 40 minutovka vynahradí všechna předchozí zaváhání....i když, byla vlastně nějáká? ()

bratr_jezek

Naštěstí se nanaplnily obavy některých, že Peter Jackson tento díl vypustí z možné symboliky dvou věží zničených při teroristických útocích v New Yorku (to by mne zajímalo, který retard na něco tak absurdního přišel). Znovu jsme tak vtaženi do děje, některé postavy dostávají větší prostor než tomu bylo v knize (nejvíc vás pobaví špičkování Legolase a Gimliho), díky rozdělení Společenstva se dočkáme více prostřihů mezi osudy jednotlivých postav i temného mrazení z rostoucího zla a boje proti několikanásobné přesile skřetů. ()

mcac88

Tenhle film asi viděl každý a každý ho musí milovat. Jediné co na tomhle filmu nemám rád je to, že při bitvě o Helms deep se pořád skáče mezi bitvou a srazem Entů ale jinak tomu nemohu vytknout vůbec nic. Díky pane Tolkiene a vám také pane Jacksone ()

1V4N4

Vždy to začnem sledovať v takom napätí, strašne natešená a po trištvrte hodine ma to začína prechádzať z toho neustáleho preskakovania z jednej dejovej línie na druhú , ktorá v podstate spočíva len v neustálych úžasných nájazdoch na krajinu, kde sa preháňajú hlavné postavy na koňoch alebo po svojich :), a tak ďalej . Ale potom príde TÁ bitva, kvôli tej sa proste vždy oplatí pretrpieť aj trochu nepohodlia:) Takže ku konci je ta chvíľka nudy odpuštená, zapomenutá . ()

Freakyy

Aragornovi je 87...no ty krávo! :D ...takže SE super, krásně to vyplňuje trhliny a na nudnosti to nepřidává. Ta bitva a útok stromů sou rozhodně to nejlepší a stejně tak soundtrack, kterej se mně ze všech 3 líbí nejvíc. Prostě PP, co dodat. ()

H.T.

I když je všeobecný názor na Pána prstenů takový, že druhý díl je nejslabší, já nemůžu souhlasit. Ze všech tří částí je pro mě tahle ta nejlepší. Ostatní díly jsou také naprosto skvostná díla ale tohle je prostě o trochu lepší a to z jednoho důvodu: Závěrečná bitva má duši! Uznávám že všechny bitvy jsou tady udělány přímo velkolepě, ale tahle má prostě něco navíc. Dále, příběh rozdělený do dvou linií se mi taky líbí, nějak mi příjde že to lépe udržuje napětí. Celá výprava, hudební doprovod, scénář, režie, vše je tu zvládnuto na jedničku jako u ostatních dílů. Dlouho jsem přemýšlel jestli tady najdu něco negativního, aby ten komentář nezněl jako chvalozpěv, ale prostě jsem na nic nepřišel. Snad jen že návaznost na předchozí díl není zvládnutá úplně dokonale, ale na to během pár minut stejně přestanete myslet. Hodnocení: 100% ()

Filas

Druhý díl třídílné série,mě také velice potěšil,filmu nemám v podstatě co vytknout. Sledujeme zde další putování Froda se Samem,kteří se snaží dostat do Mordoru a zničit prsten.Průvodcem jim je proradný Glum, jemuž prsten dříve patřil a hledá další příležitost aby jej mohl získat zpět. Na druhé straně sledujeme zbytek Společenstva: Aragorna,Legolase a Gimliho,kteří spolu s Gandalfem bojují proti Sarumanovi s rohanským lidem a jeho králem Theodenem. Nejvíce se mi líbila bitva o pevnost Helmův žleb,která nakonec skončila vítězně pro Rohan a započala zkázu pro "zrádce" Sarumana. Důstojné pokračování. ()

Onlajn

Pokračování úspěšného Společenstva prstenu. Opět dokonalá režie, efekty i filmové triky. Nové postavy, které dodávají další rozměr pro celý příběh. I když byla jednička asi v některých ohledech lepší, pořád se tento film řadí mezi nejlepší filmy všech dob. Skvělé bitvy, napětí, akce, postavy a samozřejmě celý film. Opět patří mé poděkování režisérovi P. Jacksonovi i autorovi celého příběhu J.R.R. Tolkienovi. ()

BramborkaZ

Som veľký fanúšik Pána prsteňov. Krásny a veľkolepý príbeh, ktorý má svoju hodnotu a tú nestratí nikdy. Môžte si pozrieť kopec ďalších výborných fantasy, ale k tomuto sa vrátite vždy. A tá hudba ... jedna báseň. Radím celkovo medzi to naj, čo filmografia ponúka. Neskutočný zážitok ()

Sunkael

Opět na rozšířenost knihy velmi dobře zpracované. Děj se posouvá a my můžeme sledovat postavy, jak se posouvají s ním. I v tomto díle hudba skvěle funguje ale na první díl podle mě nemá. Film je o dost temnější a speciální efekty jsou opět velmi povedené. ()

cooler

Krásně natočená pohádka tentokrát s trochu temnějším dějem a velkolepou bitvou na závěr.Herec Andy Serkis v roli Gluma je fantastický. ()

Jamie830

Když přehlédnu to, jak moc se to drží či nedrží knihy, tak se mi Dvě věže líbívíc než Společenstvo Prstenu. Ubíhá to rychleji, víc akce a konečně se začne pořádně odehrávat děj. Natočit prostřední díl je vždy ta nejnevděčnější práce, Jacksonovi se to ale povedlo na výbornou. Opět 5* jako u celé trilogie, pro mně vůbec nejlepší film! :) ()

chlodvik

Narozdíl od spousty dalších můj asi nejoblíbenější díl celé trilogie. Bitva o Helmův žleb je skvěle vygradovaná, Enti přesně takoví, jaké jsem si je představoval, konec správně ... no ukončený. Prostě jsem se, když jsem to viděl v kině, nemohl dočkat, až se za rok podívám na finále. Jediné k čemu prostě výhrady mít musím je trapárna s Legolasem, ten fešák jakoby utekl z růžové knihovny pro třináctileté poloopice.9/10 ()

Johny_Blaze

Co napsat jiného nežli BRILANTNÍ. Vynikající, strhující s vymazlenými efekty a skvělým dějem. Ale takhle bych mohl chválit do nekonečna. Hodnocení plně vystihuje kvalitu druhé části této úžasné trilogie. ()

Musura

Akcia: na jednotku. Herecke obsadenie: na jednotku. Hudba: na jednotku. Velkolepe sceny: na jednotku. Celkovy dojem: na jednotku. Jednoducho dokonalosť sama o sebe! ()

mpet

Asi nejslabší film z celé trilogie. Roztříštěnost děje divákovy dává zabrat, aby příběh plně pochopil, a film tím i ztrácí své tempo. Nebýt na konci bitva o Helmův Žleb, asi bych hodnotil i hůře, ale za tu bitku ta hvězdička navíc padne. Jinak se zde opět setkáváme s úžasným soundtrackem, krásnou přírodou a dokonalou atmosférou, ale jak už jsem zmiňoval ta dějová linka to poměrně kazí. Taky musím říct, že jsem poměrně zklamán tím závěrem té hlavní bitky, neboť ten poslední výjezd krále Theodéna mě přišel opravdu směšný(tím špatným způsobem). Opět tady byli neskutečně vyříznuty prvky, které byli v knižní předloze, kde se z posledních zbytků sil na skřety vyřítili stovky vojáků ukrytých po celým Helmově Žlebu, ale ve filmu jich vyjelo sotva deset. Toto si myslím byla velká chyba, které se měli filmaři rozhodně vyvarovat. Celá bitva totiž pak působí velmi pochybným dojmem. A vzhledem k tomu, že je to prakticky nejdůležitější část druhého filmu, tak to je opravdová škoda, že nebyla dotažená k dokonalosti. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (viac)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (viac)