Pán prsteňov: Dve veže

• Česko Pán prstenů: Dvě věže (viac)

Pokračovanie nebezpečného putovania, ktorého cieľom má byť zničenie prekliateho prsteňa moci, sa začína tam, kde sa skončilo Spoločenstvo Prsteňa... Frodo (Elijah Wood), ako nekorunovaný vodca zvláštnej, špeciálne pre túto neľahkú úlohu vytvorenej deväťčlennej skupinky, zastupujúcej záujmy hobitov, elfov, čarodejníkov, trpaslíkov i ľudí, pokračuje po prvých bolestných stratách priateľov sám, sprevádzaný len verným Samom (Sean Astin), v ceste na vrchol sopky - aby tu prsteň raz a navždy zničil... (oficiálny text distribútora)

haWranka

Nemůžu hodnotit hvězdičkama, tak to aspoň trochu okecám. Tákže - hudba zase krásná, kamera taky, Viggo se tu taky ukáže. Ale tím všechny klady končí. Děj se knížky drží opravdu jenom zhruba, ale budiž. Vyloženě mi tu ale vadí výkon E. Wooda (v jedničce ještě překousnutelnej, tady už ne). Nelogičností je víc a víc a víc. Nechápu změněný charaktery hlavních postav - co mi to provedli s Faramirem? A přidaný scény - proč?! No a hlavně mě to absolutně nebavilo. Chápu, že diváci nedotčený knížkou jsou nadšený, spokojený... Já ani omylem. Ale prostě moje filmařský srdce mi nedovolí hodnotit tak moc subjektivně a hodit to hluboko ke dnu... ()

Votvirak

Neméně podařený díl Pána prstenů avšak je třeba ho vidět celý v původním znění(ne že by byl český dabing kdoví jak hrozný, naopak,je vydařený) ,protože je toho vela moc, co by běžný divák jistě rád viděl ,ale je mu to umožněno pouze v SE verzi. Proto nevahejte a podivejte se na celeho LOTR I,II,III..sice vám to zabere minimálně celý den ale výsledek stojí za TO! ()

Withree

Prostředek této série. Výkon Gluma, když mluví sám se sebou zůstane z této série asi nepřekonatelný. I když uznávám, že tento díl je nejslabší, ale zůstanu na pěti. Jo a skvělá "komornější" bitva na Helmově žlebu. ()

teyra

Pro mě nejslabší díl trilogie, v němž nad nadšením z faktu, že to Jackson natočil, vítězí stížnosti na to, jak to natočil. Enti po chvíli nudí, romance mezi trochu unylou dvojicí Aragorna a Arwen moc nefunguje, jinak skvělé dobývání Helmova žlebu je pokaženo zostřenou pozorností na suprmanské kousky tří hrdinů a laciným vítězstvím po příjezdu Eómera, přepjatě patetické momenty se nefunkčně střídají s přepjatě úsměvnými. Kromě dlouhé bitvy přesto potěší schizofrenní Sméagol/Glum, shakespearovské scény s Grímou Červivcem a rohanským králem a digitální ochutnávky vrrků, olifantů a nazghúlů. ()

m_a_c_a

O něco málo slabší než ostatní 2 díly, ale pořád výborné. Oproti první části je výrazně akčnější a svižnější (Helmův žleb, Železný pas,...). ()

matt85

Rožšířená verze je skvostná a některé scény navíc mi udělali strašnou radost(píti vody růstu), navíc ty kulisy jsou fakt nádherné. ()

High.Hopes

Film je jedna velká megabitva plná velkých slov, velkých činů a v extended verzi kupodivu i dost humoru. S každým dalším shlédnutím lepší a lepší. ()

Colour

Oproti jednotke neporovnateľné. V prvom rade ma naštvali maximálne odchýlky oproti knihe, ktoré v jednotke neboli. To by sa ešte dalo predýchať, ale čo spravili z chudáka Faramira? A, preboha, čo robil Frodo v Osgiliathe? V druhom rade tu máme finálnu bitku. Chýbala mi ťaživá atmosféra zúfalstva a strachu, ktorá sálala z knihy. V podstate je to ľadové vraždenie bez citu. No treba podotknúť, že mnohí, mnohí by to natočili oveľa horšie. V treťom rade už len chválu - hudba dokonalá, vizuál perfektný (no na jednotku nemá), herecké výkony super, scenár o.k. 70% ()

ktL

Po shlédnutí rozšířené verze u mě Dvě věže stouply o dva stupně. Skoro jsem nemohl uvěřit, co udělá těch pár záběrů navíc - měl jsem téměř pocit, že sleduju jiný film než ten, co šel do kin. Jeden z nejlepších druhých dílů, který atmosférou překonává třetí díl a blíží se jedničce. ()

Homer.p

Přiznávám, že jsem Pána prstenů nečetl. Nevím co na této sérii filmů všichni vidíte. Nejlépe to vystihl asi Kevin Smith. Vždyť je to opravdu strašná nuda o chození dvou kreténů a jednoho kréténa vytvořeného počítačem (óóó jak úchvatné, úplně z toho padám na prdel - ironie pochopitelně). Přesto tento díl je nejlepší, ale pouze z poloviny. Parádní epický příběh a bitvy, ale jakmile se tam objeví ten kretén Frodo, tak to vždycky přetáčím. Jednoduchá matematika, 172 / 2 = 86 minut dobrého filmu, takže 3 hvězdy. ()

Anschutz

Neuvěřitelný filmový zážitek, který mě nemůže nikdy omrzet! Konečně jsem viděla úplné extended verze a všechny tři filmy pro mě nabyly rázem mnohem širší rozměr. Extended verze absolutně převyšují kinoverze a některé přiadné komické scény jsou skvělé. Dvojka trilogie je pro mě velice zajímavá - zahrnuje několik scén, které si budu vždycky pamatovat a pokaždé mě dostanou (příjezd Rohirů do Helmova žlebu, pochod entů, počátek bitvy v Helmově žlebu, souboj balroga s Gandalfem) a nemůžu souhlasit s těmi, co tvrdí, že je to nejslabší díl série. Tathle série totiž pro mě slabinu nemá. Nezfilovatelné se stalo skutečností, a to v rozměru, který jsem si nedokázala představit, a já se teď jen nemůžu dočkat Hobita. Pro mě tři nejlepší filmy všech dob!! ()

Rudyamon

To, co jsem napsal jako komentář k prvnímu dílu Pána prstenů se bezpochyby může vztahovat i na pokračování. Jak děj nabírá na obrátkách, tak je vidět i snahu filmového štábu postupně přidávat a dotahovat do dokonalosti další a další efekty, které dělají děj opravdu nabitým co se týče vizuální stránky. Film ale hlavně stojí na příběhu a ten je čím dál temnější. Společenstvo se rozpadlo. Svádějí se veliké bitvy, v nichž excelují jednak samozřejmě herci v hlavních rolích, ale kdo viděl i bonusové materiály, musí smeknout i před stovkami komparzistů, kteří svým společným úsilí dopomohli k vytvoření těch nejefektnějších bojových scén, jaké kdy byli natočeny. Na druhé straně vidíme jak osamelými pláněmi před Mordorem putují Frodo se Samem a opět až z bonusových materiálů pochopíme, čím museli projít (a nejen oni, ale v průběhu dvou let prakticky všichni zůčastnění), aby jsme si mohli v klidu a teplu domova vychutnat tento jediněčný příběh. Je vlastně těžko psát komentář k tomuto filmu, neboť bych musel kompletně opakovat vše, co jsem napsal o prvním dílu a napsat pár desítek vět navíc. Takže už jen tolik: Druhý díl trilogie rozvíjí přesně duchu knižní předlohy veliký příběh, který nabírá na mohutnosti a my vidíme čím dál líp blížící se tu největší a poslední bitvu. Peter Jackson a s ním celý jeho štáb nepochybně dokázali udržet tempo a spád děje a posunuli ho o hodný kus dál. Dokázali, že příběh Pána prstenů je zcela jistě tím nejfantastičtějším filmem všech dob ... ()

misyn117

Peter Jackson tvrdí, že napsat scénář na Dvě věže byl nejtvrdší oříšek. Protože se nám dějová linka postupně rozvinula na tři linie, bylo velmi těžké udržet návaznosti. Povedlo se dokonale. Prostřední díl trilogie je nádherně syrový, tvrdý, s pohlcující atmosférou. Poznáme Rohan včetně překrásného Edorasu, zažijeme monstrózní bitvu u Helmova žlebu, zažijeme úskoky schizofrenního Gluma, vedoucího Froda se Samem do Mordoru, a objevíme překvapivé spojence, enty, kteří pomohou našim hrdinům zničit Železný pas..Nejkrásnější zážitky co se týče LOTRa prožijete u prodloužených verzí, to je opravdový orgasmus pro ty, kteří tuhle "nezfilmovatelnou" trilogii páně J.R.R.Tolkiena milují. BRAVO PJ! ()

marusaj

Pokračování onoho neuvěřitelného, které se stalo skutkem. Vadí trapně vtipný Gimli a trochu toporný Legolas. Nicméně pořád jsou tu Rohirové, Helmův žleb, Železný pas a samozřejmě... Mr. Glum. Není co dodat. (Opětovně doporučuji zintenzívnit zážitek shlédnutím rozšířené verze). ()

danny_21

Epické zpracování knižní předlohy J.R.R.Tolkiena nešlo převést na filmové plátno nijak jinak než jak se to povedlo Peteru Jacksonovi. Skláním se před pečlivostí s jakou byly Tolkienovy vize vizualizovány, krásnými kostýmy a zbraněni, nádhernými scenériemi Nového Zélandu, dynamikou celých těch několika hodin a až na Froda s Viggem výborným castingem. Doporučuji director´s cut, který nabídne dalších v průměru 40 minut Středozemí navíc u každého dílu. J.R.R. by určitě vrněl blahem jako já - 100%. ()

Acrobat

V tme a paranoji blúdime ďalej, no nesprevádza nás inovácia krajiny, každý o sebe pochybuje nie pre cieľ, ale roli v tomto celom. Sprevádza ťa ešte Enya? Slabosťou celej Stredozemnej maškarády je opätovne hľadanie vznešenosti, pokory, cti, nadnesenosti, zduchovneného dobra tam, kde to vôbec nemôže pri použití akýchkoľvek duševných pochodov byť a nutnosti odovzdávať horibilný rozklad dnes už rafinovane prepojeného dobra a zla. Azda jedinou excelentnou vzpruhou v marazme sledovania je pomalý záblesk ožarujúceho svetla digitálnej armády prichádzajúcej na horizont v čase, kde ozaj začínam ako divák mať pocit totálnej prehry všetkých, čo statočne držia imaginatívny hrad. Týchto momentov je však oproti kvalitnej jednotke výrazne pomenej. A1 a H1. A8 a H8. ()

Khamsin

Celá trilogie je naprosto úchvatná a obávám se, že zážitek takového typu jaky jsem zažil u všech 3 dílů se jen tak opakovat nebude. ()

Pathrose

Je to trochu paradoxní, že film, který je natočen nejméně podle knižní předlohy mě bavil ze všech nejvíce. A nebo je to právě ono? U dvojky jsem se bavil výsostně po celou dobu, což se mi u jedničky chvílema nedařilo. No a závěrečná bitva? Na tu bych se mohl koukat dokola, vynikající (až na tu scénu, kdy Orlando použije štít jako snowboard na schodech, bez toho bych se Petere obešel). ()

Mik_e

Po naprosto excelentním prvním dílu se zde bohužel dostáváme, byť zatím jen decentně, na šikmou plošinu.Většina superlativů z jedničky se dají vztáhnout i dvojku.Hudba, obrazovost(Rohan), herci.Ale co sakryš dělají elfové v Helmově Žlebu...?Posílá nás Elrond z Roklinky, prej potřebujete píchnout..?Velká role pro nějakýho přivandrovalce Haldira, který je v knížce možná dvakrát..?Je pravda, že podobné úpravy byly i v jedničce (povodeň řídí Arwen, a ne Elrond), ale tam to aspoň nenarušovalo logiku děje.Tam to fungovalo, tady už ne.Ale přesto všechno, hodně dobrej film, Gríma luxusní, bitva o Helmův Žleb úžasná.Poctivých 80%. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (viac)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (viac)