Pán prsteňov: Dve veže

• Česko Pán prstenů: Dvě věže (viac)

Pokračovanie nebezpečného putovania, ktorého cieľom má byť zničenie prekliateho prsteňa moci, sa začína tam, kde sa skončilo Spoločenstvo Prsteňa... Frodo (Elijah Wood), ako nekorunovaný vodca zvláštnej, špeciálne pre túto neľahkú úlohu vytvorenej deväťčlennej skupinky, zastupujúcej záujmy hobitov, elfov, čarodejníkov, trpaslíkov i ľudí, pokračuje po prvých bolestných stratách priateľov sám, sprevádzaný len verným Samom (Sean Astin), v ceste na vrchol sopky - aby tu prsteň raz a navždy zničil... (oficiálny text distribútora)

Venom

Druhý diel trilógie Pána Prsteňov je za mňa trochu slabší ako prvý, no stále výborný. Krásne nám to rozvíja postavy z prvého dielu a zároveň aj predstavuje nové postavy. Samozrejme ako v prvom diely je tu výborná kamera a hudba. A tá bitka o Helmov žľab, tak to bola jedna z NAJEPICKEJŠÍCH bitiek aké som vo filme videl. Ďalej je tu skvelo ukázané ako počas celého filmu prsteň pomaly začína ovládať Froda. Tak isto ako v bitke o Helmov žľab sú ľudia bezbranný a prídu im pomôcť elfovia a ďalší. To bolo fakt EPIC. Bolo tu za mňa pár zbytočne zdĺhavých scén a dialógov ale všetko ostatné fakt pecka ()

Qwathemall

Druhý film z této trilogie mnoho lidí považují za nejslabší, ale dodnes nevím proč. Tento film je dle mého stejně tak důležitý jako první a třetí této filmové trilogie. Celé rozvržení je přenádherně udělané takže to pasuje do kontextu akce, přechodu mezi začátkem prostředkem a koncem. Doopravdy tentokrát hudba k tomuto filmu sedí snad ještě i víc než z minulého filmu Howard Shore (skladatel soundtracku) ukázal že dokáže překvapit. ()

Feacher

Z mého pohledu o něco lepší než jednička ač těch scén z bitvy bylo moc a moc. Doporučuji ale v každém případě sledovat prodlouženou verzi, protože najednou více věcí začne dávat smysl. 21 let od natočení a pořád to neztrácí šťávu, jsem rád, že jsem se k LOTR konečně dokopal! ()

Catch1707

Velice zvlastne! Pri prvnim zhlednuti na pulnocni projekci jsem byl castecne zklaman, protoze par minut pred spustenim TTT jsem zhlednul Spolecenstvi prstenu a Dve veze mi prisli jako docela jiny (a castecne horsi) film. Nedalo mi to a po druhem,jiz samostatnem,zhlednuti se ukazal Peter Jackson a jeho prepis i skvela rezie ve spravnem kabate a film jsem si nalezite uzil. Vyprava skvela, o hudbu z Rohanu mam zajem vic nez minuly rok o May It be, jednoduse znovu jde o veliky trihodinovy epos, ktery ma jiz jen jednou chybicku. O rok v tomto case jiz nebude zadne dalsi cekani na dalsiho LOTRa, ale definitivny konec trilogie. Smutna predstava, protoze jde jednoznacne o TOP! ()

ado7

Konečná bitka ma skoro dostala... Najprv svojím bombastickým nástupom a potom svojím neuveriteľným koncom. 10 jazdcov si veselo cvála pomedzi 10000 škretov, ktorí sa zmôžu len na padanie do priepasti a umieranie :o)) ()

pyty

Předem upozorňuji, že nejsem nějaký extra fanoušek této trilogie, ale přestzo sem rád shlédnul i rozšířenou verzi. Celkem jsem se bavil i přes odpornopu délku (více jak 3 hodiny). Musím smeknout před úžasnou kamerou a filmovými efekty, ale jinak mi příběh moc neříká. Pro zaryté "tolkienovce" to ale musí být nářez... No a oproti jedničce bych dal o 1/2* víc. ()

oregon.fox

Jak se dalo čekat, prostřední část této fantasy trilogie je asi nejslabší. Pokud by někdo viděl jen druhý díl z trilogie, což se ovšem asi nestane, tak by mu Pán prstenů vůbec nic nového nedal, snad jen dechberoucí bitvu u Helmova žlebu v druhé polovině filmu. ()

bax

Najväčšou slabinou dvoch veží je to, že stoja v dejovej línii uprostred a tak v podstate nemajú jasný začiatok ani koniec. Ale tak to už pri trilógiách býva a keď prekusnete túto záležitosť odhalí sa pred vami ešte veľkolepejšie dielo ak spoločenstvo prsteňa. Aspoň čo sa dynamiky a bojov týka. Boj o Helmov žľab je proste jedna z tých najveľkolepejších vecí v tomto filme (jediná vec, ktorá sa mi nepáčila bola "olympijská pochodeň" - prišlo mi to nejaké divné celá tá scéna). Jackson sa tu oproti prvému dielu ešte menej drží knihy. Niečo odobral a veľa toho pridal, ale v konečnom dôsledku to nijako neuškodilo a vdýchlo to dvom vežiam nový nádych. Ďalej musím obzvlášť vyzdvihnúť postavu Gluma (Glocha - závisí od prekladu), ktorá je skvelo vypracovaná a na ktorej vidno, že keď sa spoja snímače na tele herca a počítačová simulácia, tak gestikulácia počítačovo vytvorených postáv je uveriteľnejšia a prirodzenejšia. Ale veľkú zásluhu na tom má aj herec, ktorý ho stvárnil - Andy Serkis. ()

jarod13

Skvělé pokračování prvního dílu "Společenstvo prstenu", přesto, že jde o prostřední část nenudíte se ani chvilinku, celý příběh jsem prožíval s nimi a chtěl jsem být snimi a taky jsem v mysli byl. Nemohl jsem se dočkat třetího dílu. musel jsem jít na premiéru a pak ještě dvakrát... ()

Nadetugy

Poté, co jsem viděl první díl, se ze mě stal "Tolkien fan". Samozřejmě že jsem už měl dávno a několikrát přečtenou celou trilogii Pána prstenu a k tomu ještě Hobita. Narozdíl od prvního filmu jsem nyní znal knižní předlohu a byl jsem zvědavý na další filmové pokračování. Jako "Tolkien fan" mi na filmu vadilo, že Peter Jackson nedodržel obsah knihy, ale to jsem mu odpustil, když jsem viděl nejúžasnější bitvu - bitvu o Helmův žleb. Ani ve snu jsem si to takhle nepředstavoval! ()

Bloodoom

No jednička byla dobrá, ale tady už se o tom mluvit nedá. Mám pocit, že scénář si šel svou cestou a jen občas se potkal s knižní předlohou. Scéna kdy Legolas jede na štítu jako na snowboardu a při tom střílí z luku měla být vystřižena. Fakt nechápu proč ji tam cpali :( ()

Foglis

The Best Of x 2........Miluju předlohu, miluju film, miluju obsazení i režiséra a miluju a maluju a miluju......etc. :-) ! Samozřejmě prodloužená verze ! ()

sugar80

Opět naprosto velkolepé dílo, ale na rozdíl od prvního Pána prstenů postrádám něco navíc. Jistě, investované peníze jsou v monstrózních bitvách náležitě vidět a nechybějí ani staří známí, Společenstvo prstenu mi ale vychází ze srovnání o chloupek lépe. ______ PLUSY: Tytéž jako u zbylých dílů - vizuálně nabušené, slušně odsýpající, s kvalitním příběhem______ MÍNUSY: Momenty v bitvách a la východní kung-fu filmy, Gimliho humor ()

Pardalozo

A to ještě *** s odřenejma ušima, celý je protažený, přeslazený a nic moc důležitýho kromě seznámení s Rohanem se zde vlastně ani neděje pak ke konci pěkná bitva která vlastně skončí dřív než začala... ()

Inner

Každý díl je v něčem jiný. Prostřední bratříček nedělá těm ostatním ostudu, jen je možná moc vyumělkovaný na to, že se toho v něm až tolik neděje. Jackson je barman a tenhle koktejl akce, napětí, romantiky je prostě to co očekávám od velkolepé podívané. Scény s Glumem jsou koncert. 98% ()

qnnaire

Skupinka podivných rozprávkových postavičiek dve hodiny behá po lúke. V tom istom čase malí hobiti zase pomaly sedia v korunách chodiacich stromov. A o tom je film? Aspoň že na záver sa strhla nejaká tá bitka, ktorá bola ako obyčajne rozťahaná, aby sa v nej mohlo ukázať všetkých tisíc postáv príbehu. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (viac)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (viac)