Pán prsteňov: Dve veže

• Česko Pán prstenů: Dvě věže (viac)

Pokračovanie nebezpečného putovania, ktorého cieľom má byť zničenie prekliateho prsteňa moci, sa začína tam, kde sa skončilo Spoločenstvo Prsteňa... Frodo (Elijah Wood), ako nekorunovaný vodca zvláštnej, špeciálne pre túto neľahkú úlohu vytvorenej deväťčlennej skupinky, zastupujúcej záujmy hobitov, elfov, čarodejníkov, trpaslíkov i ľudí, pokračuje po prvých bolestných stratách priateľov sám, sprevádzaný len verným Samom (Sean Astin), v ceste na vrchol sopky - aby tu prsteň raz a navždy zničil... (oficiálny text distribútora)

miklaras

Nechala jsem se přesvědčit a když dvojka běžela v kinech, nešla jsem na ni. Postupem času si právě tenhle díl probojoval cestu do mého srdce a to i přes asi největší odchylky od předlohy. Je to můj nejoblíbenější díl celé trilogie a nemám pro svůj názor vlastně žádné racionální zdůvodnění. 10/10 ()

Herráček

Taky zastávám názor, že tahle trilogie prostě zvlášť hodnotit nejde... Dokonale převzatá kniha (samozřejmě až na některé drobnosti, které bylo nutno vypustit...) Leč při třetím pokusu mě už trošku bily do očí vizuální efekty... Na druhou stranu i s tímhle nedostatkem například enti působili výborně vtipně... A konečně začínám trošku chápat, proč po tomhle začali Jacksona považovat za téměř génia... (Nesdílím téměř orgastické nadšení z jeho dřívější tvorby (i když za špatnou ji taky nepovažuju...)) ()

see_sawandrew

Co dvojka ztrácí na mnohem více konzistentní jedničku, to získává zpátky na temnější atmosféře a celkovým smyslem pro detail. Záběry na utrženou rohanskou vlajku, na černotu blížícího se vojska nebo na fantasticky proměnlivou tvář Gluma v jedničce nenajdeme. Dvojku mám rád také díky střihu, který ve vypjatých momentech vybírá ty nejlepší možné záběry, jimž jednotná hudba nasadí perfektní emocionální sílu - sílu naděje, která je tentokrát větší než kdy jindy. Samova konečná řeč ve výtečné montáži se tak stává jedním z mých nejoblíbenějších filmových momentů, právě tak jako fascinující "poslední" pochod Entů. 95% ()

Wally

Druhý díl neztrácí nic z kvality prvního...ba naopak....spousta lidí tento film hodnotí jako nejméně povedený z celé trilogie...nemyslím si to... Bitva o Helmův žleb je nejkrásnější bitvou v celé trilogii a možná jednou z nejlépe zpracovaných bitev v tomto pojetí vůbec. Od začátku do konce to prostě jede a neubírá to na plynu... Těžko pro režiséra vymyslet nějaký překvapující závěr nebo něco podobného, když jde o prostřední díl trilogie a tak se k tomuto filmu musí přistupovat. Za mne 5* ()

WDY

Nejdřív jsem si říkal, že dvojka je asi nejhrorší ze tří. (i tak 5*) Ale prodloužená verze vylepšuje dvojku snad ze všech nejvíc a tím z ní taky dělá 5*+. ()

toy79

A konečně jsou tady Dvě věže. Podle mě z celé trilogie nejslabší část, ale přitom stále vynikající zážitek. Ať už ho způsobí Eomérovi jezdci, vrci, do Helmova žlebu příchozí elfové, bitva mezi kapkami deště nebo závěrečný vítězoslavný příjezd Gandalfa. Při titulcích Dvou věží jsem vzýval den, kdy se do kin dostane Návrat krále. ()

Mistickzz

Trocha slabšie ako jednotka, no aj tak stále vynikajúci film. Bitka na konci je veľkolepá. Len dej je trocha rozháraný, nesúrodý a už nie taký krásny ako v jednotke. 88% ()

islanzadi

O něco málo slabší než Společenstvo, ale stále špička ledovce dnešní kinematografie. Nádherná je bitva o Helmův žleb, která vyvolává spoustu emocí. Zvláště potom příchod elfů v poslední chvíli nebo příjezd Gandalfa. Celé bitvě vévodí počítání zabitých skřetů Gimliho a Legolase a "skok" na most Gimliho a Aragorna. Nesmím zapomenout vychválit do nebes i úžasné grafické zpracování entů, kdy jsem si myslela, ža to takto ani snad nejde. Prostě a jednoduše opět nádhera. Bez přemýšlení 5*. ()

Nassau

/+++++++++++/Nikdy nezapomenu na den, kdy mi brácha poprvé ukázal fotky z natáčení. Již v té době jsem měl knižní předlohu několikrát přečtenou, a tak jsem se nemohl dočkat filmového zpracování. Peter Jackson byl před velkou výzvou, ale jako dlouhodobě oddaný fanoušek si s filmy poradil na výbornou. Obklopil se pravděpodobně stejně nadšenými lidmi a výsledkem je jeden z přelomů kinematografie (o tom jsem přesvědčen). Byl natočen perfektní film, který strhl všechny fanoušky (obavy měl asi každý) a zanechal v jejich očích slzy. Peter Jackson to totiž dokázal a nezfilmovatelnou předlohu vynesl na piedestal a představil tak Pána prstenů celému světu. Co mě ale vždy udivuje nejvíce je to, s jakou láskou k filmu všichni přistoupili. Něco tak komplexně natočeného, se smyslem pro detail jsem nikdy neviděl. V mém názoru mě utvrdily i speciální DVD z natáčení a výroby. Lidé si to užívali a jejich nadšení z nevýdaného dobrodružství se tak mohlo přenést i na filmové plátno. Tleskám a smekám klobouk, před všemi. P.S. Každému dílu dávám bez váhání maximální hodnocení, ale Společenstvo prstenu má přeci jenom k mému srdci nejblíže. P.P.S. Howard Shore je génius. (10/10) ()

wooozie

Nevím proč, ale druhý díl mi přijde z celé trilogie asi nejlepší. Není to příběhem, protože ten je u každého dílu naprosto skvělý, ale spíš temnou atmosférou celého filmu. Na rozdíl od klidného vypravěčského stylu z dílu prvního, se ve druhém díle dají věci do pohybu a celý film je více svižnější a více akce mu určitě neškodí. Skvělý Peter Jackson má vše vychytané do posledního puntíku a hlavně epická závěrečná bitva ukazuje jeho režisérský um. Oproti prvnímu dílu pokročili i efekty, kdy především postava Gluma je opravdu výborná. Přestože je tento díl podle mě nejlepší, neříkám, že ostatní díly jsou nějak slabší, proto celá trilogie 5* ()

Indy

Aj keď sú Dve veže mojou najmenej obľúbenou časťou trilógie, stále sa jedná o prvotriedny film. Jadro rozprávania sa upiera k Rohanu, ktorému hrozí Saruman, a tak do centra diania vstupuje Aragorn. Trošku zamrzí menší priestor pre Gandalfa, ale aj tak Gandalf Biely už nie je tým, čím bol Gandalf Šedý :) Rozprávanie tejto dejovej línie vyúsťuje vo veľkolepú bitku v Helmovom žľabe a je to paráda, zvlášť záver, keď si to Gandalf z Rohirmi mieri dolu strmým úbočím za doprovodu majestátnej hudby. Nezabudnime na Froda, na ktorom sa začína prejavovať zhubná moc Prsteňa (ešteže má Sama), no a nesmiem zabudnúť na triumf digitálneho herectva - Gluma. Z nových postáv sú výborní hlavne Eówin a Faramir. Rozšírená DVD verzia ponúka veľa nového - topom sú flashbackové scény s Boromirom. Ako však hovorí Gandalf v závere filmu, bitka o Helmov žľab skončila, ale bitka o Stredozem sa ešte len začne, takže pome na Návrat kráľa :) 10/10 ()

Ragdoll

Až do okamžiku před 10 minutami jsem celé ty roky žil v domnění, že nikdy nepropadnu té všudypřítomné, drtivé přitažlivosti této ságy. Takhle mě už velice dlouho žádný fantasy film nenadchl, prodlouženou verzi jsem zhltl na jeden zátah jako nic. Oproti prvnímu dílu má tento rapidnější tempo, je energičtější, akčnější, zkrátka dotahuje do dokonalosti vše, co se nevyvedlo nebo úplně chybělo ve Společenstvu. Mám pouze jednu výhradu, a tou jsou v podstatě veškeré pasáže s Glumem a asi tak polovina s Frodem, tyto dvě postavy si mě zkrátka nezískaly, díkybohu, že se vše netočí pouze kolem nich, v jedničce byly na plátně mnohem častěji. Naopak mě potěšil Viggo Mortensen, kterého jsem i před Pánem prstenů měl v oblibě, a herectví celkově je nevyvratitelně skvělé, obzvlášt, pokud v jeho pozadí zní epické tóny z dílny pana Howarda Shore. Musím říci, jsem opravdu navnaděn na závěrečný díl, který bych si s chutí pustil ihned, kdybych nebyl držen ve spárech časové tísně. Ale co, zítra je taky den :-). 90%. ()

xaver

Komerční záležitost, fantazie bez fantazie, pohádky Boženy Němcové nebo Karla Jaromíra Erbena mají víc fantazie a hodnoty, než tyto primittivní bezduché bláboly. ()

CSSML

Hodnocení Extended edition. Nejslabší díl trilogie, ale stále nadprůměrný film. Kratší verzi hodnotím čtyřmi hvězdičkami. Kéž by se režisér držel knižní předlohy a nepřidával do filmu své nesmysly. Spoiler: [Nejvíc filmu škodí zdánlivá smrt Aragorna a rádoby vtipné momenty jako jízda Legolase na štítu po schodech.] ()

DonQ

Celá série je neskutečně kvalitní, ale dvojku za dobývání Helmova žlebu řadím vůbec nejvýš. Jsem hrozně rád, že člověk mohl po tři léta pozorovat zrod kultovky v rámci fantasy žánru, neboť taková událost podle mne přichází tak jednou za 5,10 let. ()

iXtr3m3

Peckové pokračovanie jednej z najlepších filmových ság všetkých čias. Epické, monumentálne, osudové, megalomanské, dychberúce. Čo viac dodať. :) ()

Zagros

Na rozdíl od Společenstva bych ke druhé části měl již drobné připomínky, což ovšem nemění nic na maximálním hodnocení. Stále jde o nádherný film, který je akčnější, velkolepější a napínavější než díl první. Má jen lehce jinou atmosféru než Společenstvo, které se mi líbilo více. Přesto jde o filmový skvost, na který se vždy rád podívám znovu. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (viac)