Pán prsteňov: Dve veže

• Česko Pán prstenů: Dvě věže (viac)

Pokračovanie nebezpečného putovania, ktorého cieľom má byť zničenie prekliateho prsteňa moci, sa začína tam, kde sa skončilo Spoločenstvo Prsteňa... Frodo (Elijah Wood), ako nekorunovaný vodca zvláštnej, špeciálne pre túto neľahkú úlohu vytvorenej deväťčlennej skupinky, zastupujúcej záujmy hobitov, elfov, čarodejníkov, trpaslíkov i ľudí, pokračuje po prvých bolestných stratách priateľov sám, sprevádzaný len verným Samom (Sean Astin), v ceste na vrchol sopky - aby tu prsteň raz a navždy zničil... (oficiálny text distribútora)

Parsek

horsi nez PPSP.... bohuzel. Tady je 99% lidi uplne mimo z prvniho uchazejiciho fantasy filmu. Budme soudni. Neni tam nic co by mel mit film v top100. Zeptejte se sami sebe... ()

Xylobalsam

Po prvnim shlednuti se mi zdalo, ze prvni dil je lepsi. Po druhem jsem byl na vazkach, a ted po ctvrtem tvrdim - mnohem lepsi nez Spolecenstvo prstenu. Vetsine divaku se Dve Veze nezdaji tak dobre, protoze uz jsou zvykli na panprstenovske prostredi, ale tim se nesmite nechat zmast. Doporucuji videt nejmene dvakrat. ()

Pasternak

a stále více akce a akce a akce, a pak 20 minutovou bitvu, kde Orlando Bloom jezdí na skejtu - štítu. Prostě akční film. Tato trilogie má sestupovou tendenci oproti knize, kde je to stále více a více zajímavé, tady je to naopak. Ale Stromovous a Glum jsou uděláni dobře. ()

Wotik

Nejslabsi dil trilogie,kde je predloha najvice znasilnena v ramci amerikanizace filmu.Az na nekolik nesrovnalosti a nekolik nechutne preslazench scen je to ale dobre zpracovane narocne tema.Vizualni zazitek velmi dobry ()

durge

Pro mě nejslabší článek trilogie. Celé mi to přišlo trochu roztahané a rozkouskované, ale stále je to nesmírně kvalitní. Velkou roli na mém hodnocení hraje jistá ponurost tohoto dílu, která je zejména vůči Společenstvu znatelná. Jsem si jist, že se mé hodnocení po dalším shlédnutí zlepší. 85% ()

Rafa

Plusy: Výborná hudba, neuveriteľná nádhera mnohých scén, spomeniem príchod Gandalfa do bitky o Helmov žľab, charizmatickosť Aragorna, Gandalfa a iných Mínusy: Všetko čo bolo označené u ostatných za nedostatky ku podivu mne neprekážalo. Nedokázal som hľadať slabé stránky a tak som žiadne ani nenašiel ()

Horácius

Opět plný počet, ale spíše za rozšířenou verzi. Takové nadšení jako u prvního LOTR však nebylo, bohužel unikátní atmosféra vytvořená zejména absolutní neinformovaností o čemkoliv ohledně filmu již byla ta tam. Ale jinak samozřejmě výborné pokračování. ()

Bohulib

Když jsem na tom byl v kině, měl jsem pocit, že jsou tam díry v logice a v ději. Po shlédnutí extended verze se vše vyjasnilo. Považuji Dvě věže za stejně dobré jako Návrat krále. ()

Ramesse

Druhý díl trilogie je až do bitvy o Helmův žleb a pochodem entů do Isengardu takovým "klidem před bouří" v podobě již zmíněných bitev a třetího dílu. Nejlepší výkon zde předvádějí Smeagol s Glumem při jejich rozhovorech, ale ani ostatní postavy nezahálejí. Není to ovšem takový nářez jako v prvním a třetím dílu, ale i tak je to skvělá podívaná. ()

antragus

Řekl bych, že z trilogie se jedná o nejslabší článek řetězu, ač je to možná velice subjektivní. Jednak pro, jak psal golfista, velkou roztříštěnost děje. S postavami se sice ztotožnit stíhám (Glum forever...:-D), ale nestíhám místy pobírat jednotlivé dějové roviny a jejich návaznost. Navíc mě prostě nebaví bezmála hodinu civět na tu megabitvu. Na druhou stranu je to pro mě, stejně jako ostatní díly, naprosto úchvatné vizuálně. Film, kde se dá každý záběr vnímat nejen jako pohled kamery, ale jako skutečné umělecké dílo. ()

Eddy178

Uzasny film. Cela trilogia. Peter Jackson sa zase raz ukazal. Je to proste uzasne. A na konci ten boj o Helmuv zleb som myslel ze umriem. Pan prstenov ma u mna kazda cast 100% ()

tribys

Vážně dobré, pro mě zajmavější než díl první, což je divné, protože bez prvního by nebyl druhý. Přijemná podívaná. ()

Fritoll

Tak za 1. lepší fantasy prostě natočené není (efekty, děj,...................................). Prožíval jsem zrakové i sluchové orgie, ooooooooch. A za 2. jsem prostě fantasyofil, takže nemůžu dát než jedině 5 hvězd! ()

lajkus

Po dokonalém Společenstvu jsem byl totálně nabuzen na další díl.... Dostal jsem sice něco jiného než jsem čekal ubylo dialogů, přibilo akce a příběh se mírně odklonil od knihy ale co? Není to na škodu jen jsem byl překvapen.... ()

Mangus

Taktiež skvelý, podobne ako prvý diel, ale o pár percent zaostáva. Kľud vyžarujúci z jednotky a spoločná cesta hlavných hrdinou sa v dvojke premenila na samú akciu, rozdelenie deju do niekoľkých línií(čo je spôsobené knihou, nedá sa to filmu vyčítať) a schizofrénneho Gluma, ktorý je otrasný na pohľad(aspoň pre mňa). Na druhej strane (veľmi podstatnej) akčné scény sú vážne skvelé, najmä Legolasove (schádzanie na štíte po schodoch) a atmosféra podtrhnutá hudbou (najmä pri záberoch na záporákov). Videl som predĺženú verziu a napriek dlhej stopáži som sa nenudil. Po zhrnutí musím dať 9/10. Bravo. ()

Earendil1

Druhý díl tolkienovské trilogie by mohl být brán jako určité intermezzo mezi prvním a třetím dílem, nicméně osobně ho považuji za stejně brilantní, jako The Fellowship of the Ring a The Return of the Ring. Opět se zde setkáme s Gandalfem, tentokrát Bílým, poprvé máme tu čest s Glumem a ti z nás, kteří četli knižní předlohu se mohou těšit na perfektně zpracovanou bitvu o Helmův Žleb, kterou dokonce upřednostňuji (co se filmového zpracování týká) před bitvou o Minas Tirith. K tomu všemu přidejte perfektní muziku, působivé efekty, skvělé herecké výkony a hlavně tolkienovský příběh...a nebude vám stačit 5 hvězdiček k objektivními hodnocení. Nejen fanouškům J.R.R. Tolkiena pak doporučuji prodlouženou verzi filmu. Jedná se o opravdu podstatné prodloužení, ve kterém se mimo jiné dozvíte, jak starý je Eragon nebo jak je to s trpasličími ženami :) ()

Lailath

Druhá časť, je u mňa lepšia ako prvá. Je v nej viac akcie a napätia. Nie je to tak natiahnuté, človek každú chvíľu čaká, čo sa ide stať. Jednotka má u mňa hodnotenie SUPER, tak dvojke dávam to SUPER 2-krát. ()

Joee

Střed filmu ve své verzi pro kina je tak na 4* a s Tolkienem to nemá takové dočinění jako úvod (Společenstvo Prstenu). Avšak rozšířená verze to o pořádný flák dohání a film tak pokračuje tím nejlepším způsobem... dalo by se o tom psát hodiny :) ale nechci se opakovat. AD: Dal jsem si tu práci a porejpal se ve filmu z rozšířeného DVD – vystřih' jsem všechny komediální výstupy Gimliho a přepísklé scény jako je surf Legolase na štítu. Výsledkem je dost ponurá a depresivní nálada a beznaděj čišící z celého filmu a příběhu, což se mi líbí, ale na druhou stranu zas chápu PJ, proč tam ty scény původně jsou – nikdo nechce zdrcené a pochmurné publikum odcházející z kina :-) ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (viac)