Pán prsteňov: Návrat kráľa

• Česko Pán prstenů: Návrat krále (viac)

Putovanie jednotlivých členov Spoločenstva prsteňa sa dostáva do záverečnej fázy, nastal čas rozhodujúcej bitky o prežitie v Stredozemi... Čarodejník Gandalf (Ian McKellen), elf Legolas (Orlando Bloom) a trpaslík Gimli (John Rhys-Davies) sa ponáhľajú s dedičom trónu Aragornom (Viggo Mortensen) na pomoc zemi Gondor, ktorá odoláva hrozivému Sauronovmu vojsku. Hobiti Frodo (Elijah Wood) a jeho verný priateľ Sam (Sean Astin) sa v sprievode Gluma (Andy Serkis) snažia dostať hlboko do zeme Mordor, kde musia v ohni Hory osudu zničiť magický Prsteň moci. Jedine tak bude sila mocného pána temnôt Saurona zlomená. Podarí sa im naplniť poslanie Spoločenstva a zachrániť Stredozemie? A ak áno - za akú cenu? (TV Markíza)

ferda12

Nejepičtější a nejlepší zakončení, které mohlo nastat. Tahle super trilogie je nejlepší, prozatím, kterou jsem za svojí kariéru viděl. Peter Jackson mě usmetl. Já jsem prostě nevěděl kde jsem a jenom jsem čuměl na to, co se stane. To i navzdory té stopáži. Knížku jsem četl jen Hobita (v originále) a na tuhle se taky určitě podívám. Stojím si za tím a také budu stát, že tahle série je spolu s Hobitem natáčená částečně pro peníze, ale hlavně s láskou. Jen je škoda, že Legolas a Gimli dostali docela málo prostoru. Co si budeme povídat, trpaslík Gimli je prostě super. Myslím si, že nějaký "trpasličí" film by taky neuškodil. Naopak Sam přehrává Froda na všech frontách. Musím si zapůjčit prodlouženou verzi, třeba se tam něčeho navíc dočkám. Já bych toho strašně rád napsal víc, ale myslím si, že bych jen opakoval zdejší TOPku. Jo ještě jsem zapomněl zmínit o hudbě. Ta je totiž kapitolou sama o sobě. Stačí si na YouTube napsal "The Lord of the Rings The Return of the King soundtrack" a poslechnout si to na vlastní uši. To se totiž slovy nedá vyjádřit. || „TO JE JISTÁ SMRT, BEZNADĚJ NA ÚSPĚCH. TAK NA CO ČEKÁME?” ()

finest

Nemám slov, právě jsem shlédl rozšířenou verzi a nejradši bych dal 6*, což bohužel nejde. Už to řekli všichni, škoda opakovat, brilantní trilogie, Návrat krále nejlepší díl ze všech!!! ()

MirINDay

První dva díly nás na tohle připravovali. Pravdou ale je, že mě nažhavili tak, že jsem byl trochu zklamán. Měl jsem takový pocit, že se pořád na něco čeká. A když jsem překousl tuhle část, přišel ten epický závěr. Tenhle snímek ve mě taky vyvolával skutečné emoce. Neříkám, že Společenstvo ani Dvě věže to nedokázali, ale pocit, že už se blíží konec mě dokázal skutečně chytnout u srdce. A jen taková drobnost.. Nebojte! Když se něco zvrtne, obrovští orli vše zachrání! ()

Indominus

O hovno jde v celém příběhu, ale rozmatlat ten exkrement do tří extrémně výdělečných epizod je na nobelovku. Ještě že jsou lidi úplně blbí... ()

SeeSaw

"To ten pocit, když banda nerdů natočí na Novým Zélandu trilogii pro nerdy. A ti akademičtí hnidopichové a filmoví nerdi musejí zavřít *ústa*, protože je to ku*va nejlepší !!!" ()

adelfilm

třetí díl. co říci...no. závěr příběhu, nejdelší díl a tak dále a tak dále. kladu i záporů by jsme mohli jistě hledat hodně, ale myslím si, že spíše těch kladu by jsem našli více. musím se přiznat, že tento díl, stejně jako ostatní jsem viděla snad milionkrát a vždy jsem se ke konci rozbrečela. možná že jsem citlivka, ale je to prostě tak. provedení je perfektní a scény a závěr příběhu také. já už prostě nemám slov.:D ()

Kubislav.Zob

Ná nananá nananá, nananá nananá nana ná, na na ná..... v director's cut je to naprosto epická jízda ukončující asi nejlepší trilogii všech dob!!!!! Naprosto super konec pro LOTR maraton. Luxus!!!! ()

Jan.Racek

Nádherný konec nejúžasnější trilogie vůbec !! Tady je jasných 5 hvězdiček a nebudu tu diskutovat o ničem,protože to nemá cenu :) 100%!!! ()

Maza2222

JSEM VELMI SPOKOJEN!! Rozhodně nejlepší z celé trilogie, nejlepší fighty a možná díky nim je LOTR 3 teď mým nejoblíbenějším filmem vůbec. Herecké výkony byly naprosto úžasné, dialogy byly skvělé, zajímavé a poučné, postavy (jak staré, tak nové) byly výborné. Velmi nesympatický mi byl Denethor, ale SPOILER ten chcípnul, což je veliké plus. Konečný fight byl nejlepší ze všech nejen z celé trilogie, ale byl i mnohonásobně lepší než většina fightů z mých oblíbených filmů. Frodo se Samem vs Glum bylo také velmi úžasné. Během filmu u mě klesl Frodo a je to pro mě průměrná postava, zato jsem si hodně oblíbil Černokněžného krále Angmaru. Film je dokonalý úplně na každé minutě, sekundě i hodině. 100% ()

michaela38

Konečně jsem se dostala k tomu, že zde můžu tento film (celou trilogii) okomentovat, a nějak nevím kde začít, protože je toho strašně moc, co se mi honí v hlavě. Filmy jsem viděla nesčetněkrát, knihy jsem četla taky několikrát, a ano, je to dlouhé, ale bože, jak je to krásné. Projížděla jsem si před chvilkou hodnocení ostatních a narazila jsem na jedno, kde někdo psal, že v tom nevidí žádný smysl. A tak nějak jsem ráda, že takoví lidé jsou protože o to víc si vážím toho, že já v tom to kouzlo a tu nádheru vidím. Protože mi to do života tak strašně moc dává. Celý příběh Pána prstenů je položený především na silných a věrných vztazích. Na čistém a oddaném přátelství, na dokonalé a nedotknutelné lásce. Ty nás provázejí celým filmem, zahřívají nás u srdce, a dokážou nás i rozplakat. Nejen jednou, Mnohokrát. Také na naději, které se celou dobu nejen postavy, ale i my držíme. A neděje je přesně to, co všechny táhne kupředu. Myslím, že kdyby se měl Pán prstenů vystihnout třemi slovy, tak láska, přátelství a naděje, jsou ta pravá slova které vám dokonale popíšou celý film. Co také dělá film tak skvělým, je samozřejmě hudba, která občas působí tak magicky, jako kdyby ani nepocházela z tohoto světa. Pro mě především to je například The battle o Pellenor fields, Grace of Undómiel, Concerning hobbits...vážně to krásně doplňuje celou atmosféru. A aby té dokonalosti nebylo málo, tak zmíním i nejkrásnější scenérie Nového Zélandu, který vdechl Středozemi život a u některých scén nejde jinak, než sedět s otevřenou pusou a nechat na sebe tu krásu působit. Ano, mluvím o slavné scéně s majáky :D o hereckých výkonech tady ani nemůže být debat, protože všichni herci předvedli tu nejlepší práci a všem hercům jsem věřila úplně všechno. Každé slovo, každý pohled, všechno. Tak hodnotím Pána prstenů já, a i když je to silně neobjektivní, tak je to psané srdcem, protože to je místo, kam u mě Pán prstenů patří. ()

Wiceman

Epičnost je zpět a to v plné parádě. Saruman je z krku, Gandalf je teď člen KKK a Frodo se Samem a s Glumem jsou v Mordoru. I přesto, že je díl pořád oproti Společenstvu prstenů temnej a depresivnější, naštěstí tomu tak není po celou dobu. Teď už jde hlavně do tuhýho. Gondor řídí zarmoucenej trotl a jen pravej král Aragorn má na to, aby zastavil armády Mordoru v tažení na Středozem. Nebojí se požádat o pomoc duchy zrádců a vyvrhelů, aby dosáhl záchrany Středozemě. Samozřejmě mu v tom pomahá zbytek Společenstva, takže no stress. Jo a nebýt Sama (skutečný hrdina příběhu) byl by z Froda další Isildur. Bitvy jsou přímo gargantuovský, v místech i docela vtipný a celá trilogie vrcholí s opravdu velkou pompou. Rozhodně nejlepší díl z trilogie. Pět hvězd. PS: prodloužená verze je to nejlepší co jsem kdy viděl. ()

tehol

Rozhodně nejlepší filmově zpracované fantasy. Samvěd, Frodo, Glum: jejich závěrečně scény pod a v hoře osudu... Nebo nádherně nádherná scéna, když vzplanul maják na Amon Dîn....... ()

proud.loser7

Pamatuju si na ten moment, kdy jsme spolu se setrou pod stromečkem našly všechny tři díly Pána prstenů (na staré dobré VHS). S trilogií jsem se tedy seznámila už v 7 letech a s věkem se moje láska k hobitům, čarodějům, elfům a entům ještě prohloubila. Ano, patřím mezi ty fanatiky, co si dělají LOTR maraton minimálně jednou za půl roku. Ale co naplat, masterpiece je prostě masterpiece. Vlastně mě ani nenapadá, co bych mohla těmhle filmům vytknout. Nenapadá mě lepší filmová adaptace fantasy, natočená v tomhle rozsahu, co by LOTR předčila. Všechno je vypilováno do detailu. Masky, kostýmy, hudba, set design, VFX, všue se promítá láska k řemeslu a k tomuhle filmu. ()

MZ91.EOLB83

Úžasné zakončení nejvýpravnější trilogie v dějinách kinematografie. U jedné z posledních scén (Šedé přístavy) brečím jako želva při každém shlédnutí. A že jich bylo. ()

J.Crusader

Nejdelší (rozhodně v režiserské verzi) a paradoxně dle mě nejslabší část trilogie. Tady měly ruce ve sřižně pracovat více a svižněji - a například celou sekvenci s kutálejícími se horami lebek nemilosrdně vystřihnout. Ale venkoncem jsou to jen jen malé kaňky na velkolepém zakončení nejlepšího fantasy opusu všech dob. A ač u tohoto dílu mám k režisérskému sestřihu drobné výhrady, tak všem těm, kteří jsou ještě neposkrvrněni shlédnutím těchto filmů... (Je tu vážně někdo takový? Kdo by šel na csfd a neviděl přitom LOTR?) ...doporučuji zapomenout na rachitické kinoverze a shlédnout celou trilogii výhradně v režiserské verzi. Doporučují čtyři z pěti Uruk-hai. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)