Pán prsteňov: Návrat kráľa

• Česko Pán prstenů: Návrat krále (viac)

Putovanie jednotlivých členov Spoločenstva prsteňa sa dostáva do záverečnej fázy, nastal čas rozhodujúcej bitky o prežitie v Stredozemi... Čarodejník Gandalf (Ian McKellen), elf Legolas (Orlando Bloom) a trpaslík Gimli (John Rhys-Davies) sa ponáhľajú s dedičom trónu Aragornom (Viggo Mortensen) na pomoc zemi Gondor, ktorá odoláva hrozivému Sauronovmu vojsku. Hobiti Frodo (Elijah Wood) a jeho verný priateľ Sam (Sean Astin) sa v sprievode Gluma (Andy Serkis) snažia dostať hlboko do zeme Mordor, kde musia v ohni Hory osudu zničiť magický Prsteň moci. Jedine tak bude sila mocného pána temnôt Saurona zlomená. Podarí sa im naplniť poslanie Spoločenstva a zachrániť Stredozemie? A ak áno - za akú cenu? (TV Markíza)

Horác

Všechno krásný, příběh silnej a působivej. Jen si dodnes (a to je po dvaceti letech) pamatuju, jak jsem v kině málem umřel u toho strašlivě protahovanýho patetickýho konce. Ten už teď při opakovaných domácích zhlédnutích, a že jich bylo, většinou přeskakuju. ()

Kecana

Lepší ukončení této trilogie si nedovedu představit. Z Aragorna se stal král s velkým K. Frodo díky Samovi a Glumovi svůj náročný úkol zvládl, Sauron byl poražen, můžeme slavit. Bitvy opět legendární. 10/10 ()

Lada

Nejlepší film z celé série,už teď se těším na DVD-rozšířenou verzi a také na,podle kasovního úspěchu už asi jasného,Hobita.Doporučuji jako nejlepší fantasy film,který je možné vidět.Některé triky sice vypadají "trochu" počítačově,ale to jim s radostí odpustíte,film vás totiž úplně pohltí-napětí,dojetí a ohromení namíchané ve správném poměru by už konečně měly zvrátit pohrdání Americké filmové akademie fantasy filmy,nebo běda jim:) ()

Xylobalsam

Famózní zakončení nejlepší filmové ságy, to je bez debat. Rojí se také spekulace, jestli jde o nejlepší film všech dob, tady bych byl o něco při zdi, myslím, že nikdy nepůjde vybrat ten úplně nejlepší, nicméně Návrat krále se vyšplhal na samý vrchol filmového ledovce, kam se dostalo jen pár filmů. Samotný film má všechno z obou předchozích dílů a ještě něco přidává, víc boje a víc emocioálních scén. Herecké výkony ústřední trojice putující do Mordoru jsou parádní, i přes své mládí se dokázali se vším parádně poprat. Triky jsou lepší a propracovanější než ve Společenstvu i Dvou Věžích. Hodně kritiky se také snášelo na Jacksonovo upravování děje, ale já mu naopak tleskám, jeho úpravy nijak neuškodily.Myslím, že Tolkien může být v hrobě spokojen, už jen pro to, jaké šílenství tyto tři skvělé filmy způsobily. Škoda, že za rok se nemám na co těšit. ()

Pasternak

Ano, je to podívaná, ale mě to zklamalo. Nelituji návštevy kina, protože výprava, kamera, počítačové triky a i jiné záběry stojí za zkouknutí, ale ještě aby nestály, když bylo peněz neomezeně, že? Myslím, že ani herecké výkony nejsou nějak skvělé. Viggo Mortensen, Orlando Bloom jsou tady zřejmě jen pro ženskou část publika a pro muže měla být asi modlou stále slzící Liv Tyler. Děkuji nemám zájem. Její role byla do příběhu vtlačena, aby byl konec 100% kýčovitý. Nemám rád, když se ve filmech stále mluví o statečnosti, přátelství, cti, lásce apod. Je to podbízivé a trapné asi jako, když nazgúlovi usekne hlavu nejdrobnější žena ve filmu nebo když trpaslík s elfem soutěží o většího vraha ( popřípadě "opravdu vtipné hlášky" Gimliho ). A ten konec se vleče skutečně nesnesitelně. Ale abych jen neočerňoval: Odula, Glum, Pipin, Sam, nazgúlové, Gandalf a atmosféra Mordoru je kvalitní. Každá generace na něčem vyrůstá. Já nedám dopustit na kýčovitového Vinnetua. Někdo na kýčovitového Pána prstenů. ()

Nuwe

Navrat krale je oproti FOTR a TT jen prumerny,nebyt vynikajici vypravy,kostymu a zvlastnich efektu,tak mu srazim jeste jeden bodik!Je na me proste moc ucajdanej,zvlast ten konec.Chvilemi jsem se dost nudila,a nastvalo me ,ze ten konec vyznel tak jakoby se vlastne nic nestalo a malem jsem omdlela z te konske davky patosu!!!Skoda,myslim ze Jacson mel na to aby z Navratu vytriskal mnohem vic!!!:-(Mimochodem celou trilogii jsem cetla!:-) ()

Joee

Velmi velmi zdárně zakončený film Pán Prstenů. Peter Jackson tak přidal do zlatého fondu světové kinematografie další bravůrní kousek. Kdybych použil všech superlativů, které čeština nabízí, stejně by to dostatečně neohodnotilo kvalitu vytvořeného uměleckého díla (totéž platí i pro knihy J. R. R. Tolkiena)... ()

Wotik

Velkolepost bojovych scen asi tezko nekdy neco prekona.Epochalni zalezitost se skvelymi efekty.Dokonce se podarilo neztratit dej.Zasnu,ani moje fantazie nic podobneho necekala... ()

Longhorn odpad!

Po obou předchozích dílech jsem čekal něco mnohem lepšího než takovouhle podívanou plnou zbytečného patosu. Jackson zklaman na plné čáře. Jsem obrovským fanouškem předlohy a tohle beru zejména jako její urážku. Pane Jacksone co měla být ta hrozná bitva s nemrtvými, takhle si to Tolkien rozhodně nepředstavoval. ()

durge

Velmi pěkné zakončení nádherné trilogie, kterému nemohu odpustit lehkou zmatenost. Celá ta epizoda s Denethorem mi přišla chaotická. Co si na druhou stranu nemohu vynachválit, je překrásně designované město Minas Tirith, to se opravdu povedlo. Velkolepá bitva právě o toto město je působivá, možná až moc brutální (olifanti). Spolu s bitvou následující (u Černé brány) je až moc mírná k Aragornovi&spol. Konec je dosti dlouhý, ale opravdu bych si jej dokázal představit delší a mnohem lepší. Škoda. 90% ()

Rafa

Nádherná výprava, mimoriadne presvedčivé filmové výkony, neuveriteľne krásne soundtracky, dojemné scény... Podľa môjho názoru najlepšia z troch častí, bravúrne zakončenie trilógie. Odporúčam predovšetkým obdivovateľom Tolkiena a i všeobecne fanúšikom fantasy žánru. Lebo práve toto je najlepšie spracovaný fantasy film všetkých čias. Čo sa k tomuto fenoménu dá viac povedať? Snáď len ešte vyzdvihnem výkon pána Mortensena, ktorého Aragorn nikdy nezapadne prachom... 5 hviezdičiek ()

Onono

Sfilmovania trojky pána prsteňov som po zhliadnutí prvých dvoch dielov nevedel dočkať,ale asi tá moja nedočkavosť ma donútila k takému kritickému pohľadu. Zo všetkých dielov ma tento zaujal najmenej,neže by boli v ňom slabšie efekty,alebo herecké výkony,ale záver filmu,tá záverečná bitka(a zopár ďalších detailov) ma natoľko sklamala,že 4 hviezdičky sa mi zdajú až až.Polovica knihy je skresaná na konci do 20 minút a tá najväčšia bitka v stredozemi sa skončí tak rýchlo a to nástupom zelenej bandy duchov čo zaplavý celé bojisko,prečo to nespravili hneď na začiatku?A nemusel nikto umrieť....To ma sklamalo asi najviac.A takisto ten vrednatý veliteľ vojsk Mordoru v podstate zosmiešňoval celú hrozbu akú predstavovalo to vojsko. Na druhej strane efekty a herecké výkony boli fascinujúce ako v predchádzajúcich dieloch a scény v meste mŕtvych,príchod Rohimmirov na gondorské bojisko a kopec ďalších boli zvládnuté majstrovsky. ()

Horácius

Důstojné zakončení celé trilogie a smutek z toho, že již nemáme na co čekat. Tentokráte prodloužená verze přinesla spíše více obrázků pro nadšence trilogie, než že by výrazně příběh vylepšila, jako tomu bylo u Dvou věží. Ale i tak samozřejmě špička. Souhlasím však s tím, že konec mohl být nastavovaný trochu méně i když chápu potřebu důkladně se rozloučit se všemi hrdiny po takové dlouhé cestě. Ale jinak není o čem přemýšlet. Společenstvo má však stejně neotřesitelnou pozici co se působivosti týká. ()

kennyzero

Jednoznačně nejkrásnější film...úžasný, úžasný,který byl kdy natočen.Perfektní zakončení perfektní trilogie! Ty bitevní scény a Frodova dějová linie,dokonalé. Ať žije P.Jackson a všichni,kdo se na tomto filmu podíleli, film točenej z láskou nejen k předloze!!!!! ()

Ramesse

Vyvrcholení Tolkienovy trilogie mě asi uchvátilo nejvíce, hlavně díky detailně propracované bitvě o Minas Tirith, kterou opět dokresluje skvělá hudba. Viděl jsem i rozšířenou verzi a musím říct, že více doplňuje děj než rozšíření z předchozích dílů a přidala u mě v hodnocení hvězdičku (např. smrt Sarumana, která teda podle knihy byla až po pádu v bivě o Kraj a ne jako ve filmu na začátku v Železném pasu, ale Jacksonovi budiž odpuštěno). Gimlimu nechybí humor ani ve vypjatých situacích a dokonce neváhá vsadit se s Legolasem a potom se totálně ožrat :-) ()

Ondra111

Nejvíce nejpřeceňovanější film za posledních bůhvíkolik let. KLIŠÉ KLIŠÉ KLIŠÉ. Jen samé nanicovaté poklonkování, patolízalské žbrblání, ňoumování...hotový emocionální masakr, snaží se z vás vytřískat i tu poslední slzičku. Prostě, když odečtete krásnou přírodu, kvalitní výpravu a kostými, a nejmodernější efekty. Zbyde vám jen ubohoučké neuvěřitelné nic. Ty hvězdy jsou jen za formu. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert

Lord of the Rings in Concert

09.11.2023

Cesta „Společenstva Prstenu“ je u konce, rozhodující bitva o Středozem začíná! Vychutnejte si dramatický závěr celé trilogie v unikátním filmovém představení za doprovodu živé hudby oscarového… (viac)