Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

• Česko Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (viac)

Statočný hobit Frodo (Elijah Wood) si na plecia naložil ťažký údel - rozhodol sa totiž čeliť novej, neočakávanej životnej situácii, postaviť sa silám temna a spolu so svojimi starými i novými priateľmi sa vydať na ťažkú púť za záchranu sveta... Frodo totiž zdedil po svojom najmilšom strýkovi Bilbovi (Ian Holm) prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať onen prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme... V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami, nielen z rodu hobitov - ako on sám a jeho priatelia Sam (Sean Astin), Pippin (Billy Boyd) a Smieško (Dominic Monaghan) -, ale i mocných dobrých čarodejníkov, ktorých už v Stredozemi nezostalo veľa - ochranu odvážnej skupinky si na starosť vzal múdry a obetavý Gandalf Sivý (Ian McKellen); - elfov - ich zástupcom sa stal nebojácny Legolas (Orlando Bloom) -; trpaslíkov - ich česť sa rozhodol reprezentovať večne frflúci, ale inak veľmi statočný a láskavý Gimli (John Rhys-Davies) a ľudí - ich záujmy sa odhodlali chrániť mocný, no nevyrovnaný Boromir (Sean Bean) a tajomný Aragorn (Viggo Mortensen). Spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť... (oficiálny text distribútora)

wampyrelli

Film, který navždy zůstane v mých vzpomínkách. Je to skutečně geniální zpracování knižní klasiky v oblasti fantasy se skvělou hudbou a výjimečným hereckým obsazením. Řekl bych, že je to až nutnost pro každého fanouška fantasy. Je vidět, že to Peter Jackson dělal opravdu s láskou :). ()

Zeldur

Nádherný, strhující, fantastický - existuje mnoho výrazů, které mohou tento snímek charakterizovat. Skvělé ztvárnění knižní předlohy, jednoho ze základních kamenů celé fantasy literatury. Jeden psten vládne všem... ()

alldo.raine

Jestli mohu, rozhodně bych doporučil rozšířenou verzi. Kdysi jsem na tom byl v kině a teď jsem si poprvé stáhnul i rozšířenou verzi a musím říct, že jakožto milovník knižní předlohy jsem byl nadšen ještě více, než předtím. Někdy znamená více méně a naopak. Zde toto neplatí. Je zde více věcí vysvětleno, tak jak to je v knize a vše do sebe lépe zapadá. Ne že by to tak nebylo i v klasické kinoverzi, ale rozhodně musím říct, že je to tak lepší. Celkově byl první díl skvělý, úžasné entree do dobrodružného příběhu, který nemohl být lépe zfilmován než Peterem Jacksonem. ()

Chasida

Společenstvo prstenu je filmem, který jsem viděl víckrát než jakýkoliv jiný film. Také to byla moje první VHS, kterou jsem si pořídil. Nyní ho mám i na DVD a proto jsem se po více než dvou letech rozhodl znovu ho shlédnout a porovnat si své pocit, zda se změnily nebo jde stále o jeden z mých nejoblíbenějších filmů. A ... Společenstvo nezklamalo. Peteru Jacksonovi se podařilo natočit kouzelný (a v prvním dílu trilogie i velmi poetický - ne že by další dva díly neměly svou poetiku) pohled do bájné Středozemě. Dílo J. R. R. Tolkiena mám přečteno tam a zase zpátky, ale i navzdory tomu nemám k filmovému zpracování prakticky žádné větší výtky. Není lehké uspokojit skalní fan(atik)oušky a zároveň převést film na plátno. Peter Jackson má v tomhle a mnoha dalších ohledech můj velký obdiv. Svět Středozemě ztvárněný skvělými hereckými výkony + úžasná novozélandská krajina + nádherná hudba = 100%. ()

BarMaja

Díky Bohu za to, že jsem se mohla podívat do Roklinky alespoň přes filmové plátno. Jeden z nejlepších, nejen vizuálně bezchybných, filmů! Začátek jak má být. // "The world is changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Much that once was... is lost." ()

Kinpr

A prý že se Pán prstenů nedá nikdy natočit. Omyl. Dá! A jak. P.S. Doporučuji prodlouženou verzi, protože ta dává filmu ještě lepší rozměr! ()

Baghira

Nikdy nezapomenu na chvíli, kdy jsem v kině viděla poprvé trailer na Felowship. Od té chvíle jsem byla lapená a jsem pořád - ani nepočítám pokolikáté. Kombinace příběhu, režisérského, hereckého a vizuálního zpracování doplněné úžasnou hudbou je prostě úchvatná tříhodinová jízda a těšení se na pokračování... ()

AjfelCZE

Bylo nebylo. Tenhle film je legendární. Netřeba dalších slov. Jen doufám, že nějakého dickheada v Hollywoodu nenapadne udělat za 50 let remake :P ()

groz122

Film s dokonalým příběhem a ještě lepším provedením, vypuštěný z rukou Petera Jacksona. Natočen v krajinách Nového Zélandu a doprovázen poutavými melodiemi od Howarda Shorea vám přinesou jeden z největších filmových zážitků. Film vám hned od začátku bude házet pod nohy spoustu zápletek, ze kterých hlavní hrdina vždy vyvázne šťastně. Velice zajímavé je sledovat charaktery všech postav, které se úplně liší a svým způsobem budou přispívat k závěrečnému vyvrcholení této trilogie. Filmu se nedá nic vytknout, takže hodnocení je zřejmé. ()

Falco.araea

To jsem tady jediná, komu charaktery v celé triologii přijdou plošší než žehlící prkno? Tak si to pojďme hezky shrnout - strašně sexy svůdný statečný úžasný bojovník Aragorn a náhodička - ještě to je dědic trůnu, holky, dobrá partie. Další je Gandalf, moudrý statečný spravedlivý taťka všech Šmoulů, teda pardón, hobitů. Následuje Orlando-Legolas, no ten je štylový, žárlivý, chorvatský, kúzelný a hlavně čarovný, potom krasotinka Arwen, která mi připomíná spíš zombíka co se tam tak náhodně promenáduje po lese a spousty dalších takových, nebudu to tady rozepisovat, aby mě fanoušci mající převahu neukamenovali. Pár pařmenů je oproti tomuhle umění na úrovni, fakt že jo. ()

vZeč

Jdu pověsit kariéru filmového fanouška na hřebík. Mě to moc nebavilo. Tak doufám, že je to dost legitimní komentář pro tento web. A viděl jsem samozřejmě tu rozšířenou verzi ()

Gromit

Když jsem před více než deseti lety v kině poprvé shlédl Pána prstenů, bylo mi jasné, že filmový svět už nikdy nebude, co býval. A nemýlil jsem se. Ba co víc, Pán prstenů nestárne, ale zraje, zraje s každým dalším shlédnutím a s každou další novou fantasy, která se mu snaží vyrovnat (včetně Hobita). Jak je to možné? Prostě ZÁZRAK! ()

Zombiepod

Po desiatkach projekcií, po toľkých rokoch existencie filmu, stále neprestane udivovať. Nádherný a veľkolepý štart trilógie, aká dodnes nemá vo svete filmovej fantasy žiadnu konkurenciu. Peter Jackson stvoril majstrovské veľdielo, ktoré sa zaobišlo bez jedinej chybičky. Dychberúci vizuál, temné a zároveň krásne rozprávanie plné vypätých akčných i citovo podfarbených scén, v doprovode najlepšieho soundtracku všetkých čias v podaní Howarda Shora. Niet čo viac dodať, iba obrovský potlesk. ()

Martin1979

Vizuálně super, ale dějově teda nic moc (stačil by 70-ti minutový film). Co mě nejvíce štvalo bylo dementní chování jednotlivých postav............. a všudypřítomný dementní elájův výraz...........Kvůli Novému Zélandu dvě hvězdy.. ()

Raagash

Vzpomínám, když jsem byl před lety na premiéře v kině, jeden z mála filmu, který když skončí a vy chcete víc. Viděno nesčetněkrát. Musím říct, že sladění scén a hudby je tu absolutně dokonalé. Zkrátka nepřekonatelné fantasy dílo. ()

J.e.r.e.c

Vrchol všech fantasy filmů na věky věků. Takhle dohromady už to nikdo nedá. Ideál romantického dobrodružství, o kterém sníte jako malí kluci, v oslnivě epickém hollywoodském provedení. Líbí se mi, že Jackson pouze otrocky nepřevzal předlohu, ale udělal to po svém, přihodil vlastní hlášky a scény, škrtnul Bombadila, milostnou linii posunul úplně jinam, všechno k lepšímu! Elfové a hlavně elfky vypadají fantasticky a mají v sobě onu nadlidskou eleganci a krásu. Příliš mi nesednul akorát agent Smith v roli Elronda a Mortensenův Aragorn. Pohříchu, na zde dosaženou metu se už poté nikdy nedostal ani sám Peter, dalším dílům chybí něco podobně geniálního, jako je úvodní bitva na začátku Třetího věku, závod Arwen s Nazgûly nebo Gandalfův souboj s Balrogem. 100 % ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera