Ve městě Fairwater dochází k dalšímu podivnému úmrtí na srdeční selhání. Obětí je sedmatřicetiletý Chuck Hughes. Za čtyři roky již takhle zemřelo přes třicet lidí. Vše začalo po aféře s Johnym Bartlettem, který v záchvatu šílenství zastřelil dvanáct lidí. Byl popraven a odsouzena byla i Patricie Bradleyová, která ho oddaně milovala. Ta ale byla po pěti letech propuštěna a žije ve starém domě s matkou. Na pohřbu Chucka Hughese se objeví Frank Bannister, který se zabývá výzkumem psychoaktivit. Seznámí se s manželi Rayem a Lucy Lynskeyovými. Oba pozorují podivné přízraky a Frank jim nabídne svoji pomoc... (oficiálny text distribútora)

Rominator

Triky byly na slušné úrovni. Jacksonův kratičký cameo výstup jako chlapíka v kožené bundě s piercingem a jeho jednoslovnou větou: "Asshole." pobavil. Pokud by Peter Jackson vynechal komediální prvky, mohl to být o třídu lepší hororový snímek. ()

misterz

Film, ktorý spadá do začiatkov tvorby tohto vynikajúceho režiséra, autora najlepšieho filmového spracovania najlepšieho fantasy, aké bolo kedy vymyslené a napísané... Dejová linka bola síce iba taká priemerná a ľahko predvídateľná, ale občas ma aspoň dokázala pobaviť svojim humorným prístupom (či už v osobe Franka, alebo tých jeho duchárskych pomocníkov). Čo sa týka formálnej stránky, tak tej vážne na tú dobu nie je čo vytknúť. Keby bol trocha zaujímavejší príbeh, išiel by som vyššie, ale takto myslím, že ten lepší priemer bude asi spravodlivý. 65/100 ()

kingik

Přízraky jsou hodně přepálená komedie, která do sebe nacpala tolik nápadů, že by klidně vystačily na další tři filmy. Jackson obsadil do titulní role tehdy velmi populárního Michaela J.Foxe a nebyla to špatná volba. V té změti nápadů se ale vytratila soudržnost snímku a spíše vynikly kvalitní triky. Jackson to měl pojat střídměji, ale i tak se jedná celkem o zajímavě koncipovanou hororovou komedii s našláplým vizuálem. Mé hodnocení: 60% ()

HoneyBunny

Ani neurazí, ani příliš nepotěší. Jackson nechtěl při svojem prvním filmu v Americe riskovat a je to znát. Některé scény se mu ale dost povedly, například ten černej duchařskej zabiják, který jako by z oka vypadl prstenovým přízrakům. ()

predators

Svěží hororová hříčka s duchy a případ seriového vraha, který taktéž nevypadá na to, že by mu v žílách kolovala krev. Komedie, která se tváří vážně a strašidelně. Horor, který dokáže pobavit. Perfektní triky, hudba a vystupňované napětí...Tato směska žánrů mi prostě náramně sedla a M.J. Fox opět neměl chybu. 80% ()

iamek

Část snímků kde Frank nabízí své služby a jeho duchové mu pomáháji v kšeftech je povedená, ale jak děj přejde do vážnějšího tónu tak už mi film tolik nesedl. ()

SeBig

Po vizuální stránce excelento, ale je to blbina pro parchanty v plenách, co ještě neumí mluvit ani myslet. Film se  měl jmenovat spíš Pšouky. ()

Chrustyn

V dobách, kdy jméno Petera Jacksona znalo jen pár hororových našenců, natočil hororovou duchařskou komedii, která bohužel nezaujme ani příznivce jeho starších kousků ani ty, kteří čekají podívanou ve stylu "Krotitelů duchů". Jedná se o velice nudný snímek, který není ani strašidelný ani vtipný a i když nemám nic proti Foxovi, do téhle role se vůbec nehodil. ()

korbitch22

příjemná postarší duchařina,kde vás velice pobaví klasicky fox a výbornou roličku tu hraje jeffrey combs.vizuální stránka je perfektní a hororová stránka je neskutečná(sem tam se fakt celkem bojíte.Jj to měl Jackson ještě mozek a netočil sračky. ()

jojinecko

3,5*/5... S trochou nadsázky sa dá povedať, že Frighteners je tak trochu "Ghostbusters revival" podľa kreatívneho šialenca Jacksona...Má to nápad a niektoré scény sú vychytávkové, chce to byť vtipné, strašidelné, temné aj úsmevné, reálne aj inovatívne- a viac-menej sa to aj darí. Každopádne najslabší film od P.J., hoci stále príjemné na pozeranie... ()

Jinny

Není to špatné, ale po hříchu ani moc dobré. Některé scény byly na čtyři hvězdičky a další zase na dvě. Rozhodně je to Jacksonův nejhorší film, ale kdo se může pochlubit, že jeho největší přehmat skončil jenom průměrně? ()

anais

Roztěkaná variace na Krotitele duchů. Jako by to ani nebyl film od Petera Jacksona. Tedy alespoň od toho starého, předtolkienovského Jacksona. Sem tam nějaký ten pokus o černý humor, většinou však končí na špatných tricích. Nedokážu přesně říci proč, ale ani hlavní hrdina mi nepřirostl k srdci. Jeho trauma (mrtvá manželka) mi přišlo až moc učebnicové, do příběhu jaksi násilně nalepené. A ani ten Elfman coby hudební skladatel tentokrát příliš neperlí. Je tu však pár okamžiků, u kterých se člověk zasměje, a celkově to není až tak hrozné. Ale doporučit to můžu opravdu jen skalním příznivcům PJ a lidem, kteří ještě neviděli Braindead, Bad taste a už zmíněně Krotitele duchů ()

honajz

Příjemná a pohodová duchařská komedie, kde podle mne trochu skřípe konec, ale kterou pozvedává na vyšší úroveň Michael J. Fox. ()

Pítrs85

Moc jsem si přál, aby se mi The Frighteners líbilo, už jen kvůli tomu, že "hororovej Jackson" mě baví víc než "blockbusterovej Jackson". Ono plusů to má hafo- skvělej Michael J. Fox, parádní triky, co za těch dvacet let skoro nezestárly, Jeffreyho Combse, co tady vypadá jak Jim Carrey na tripu a výtečný soundtrack od Elfmana. Jenže ten pitomej scénář... sorry, ale tohle bylo vážně hloupý, kdy úplnej závěr to celý jen podrthl. Ale jebat na to, co bychom za takovéhle hororové komedie dneska dali... ()

SOLOM.

Tak další srandovní duchařina je na světě. Je to spíš komedie než horor, ale sem určitě patří. Jackson mě docela mile překvapil, že netočí jen bitky elfů se skřetama a vše se netočí kolem prstenu a Froda. Duchové kteří se zde objevili měli bezesporu lepší hlášky než Gimly. Já času s tímhle snímkem určitě nelituju, protože efekty jsou na vysoké úrovni, děj má hlavu a patu a hlavně se pořád něco děje a máte tak příležitost se pořád smát a nenudit se. ()

HellFire

Zajímavá duchařina z mysli Jacksona a jeho ženy Fran Walsh (i když napsaná částečně podle skutečných událostí), která se točí okolo Michaela J. Foxe jako paranormálního vyšetřovatele na volné noze, který vidí duchy a dokonce má několik oddaných společníků, kteří mu pomáhají strašit obyvatele městečka Fairwater, aby mohl následně přijet a shrábnout tučnou sumu za „odstranění“ duchů. Když se ale začnou množit případy srdečních selhání bez zjevné příčiny a spojení, Fox zjistí, že za tím stojí podivný duch připomínající smrtku. Jacksonovi se povedlo natočit další kompetentní film, kterému však chybí něco navíc, aby byl zapamatovatelnější. Určitě potěší seržant z Full Metal Jacket, který si tady v podstatě zopakuje svou roli drsného velitele, tentokrát jako duch a podivný agent FBI, který má neskutečný odpor k ženám. Na svou dobu Přízraky navíc dokázaly velmi věrohodnou formou ztvárnit samotné duchy. Rozpočet: 26 milionů USD. Box office: 29 milionů USD. ()