Ve městě Fairwater dochází k dalšímu podivnému úmrtí na srdeční selhání. Obětí je sedmatřicetiletý Chuck Hughes. Za čtyři roky již takhle zemřelo přes třicet lidí. Vše začalo po aféře s Johnym Bartlettem, který v záchvatu šílenství zastřelil dvanáct lidí. Byl popraven a odsouzena byla i Patricie Bradleyová, která ho oddaně milovala. Ta ale byla po pěti letech propuštěna a žije ve starém domě s matkou. Na pohřbu Chucka Hughese se objeví Frank Bannister, který se zabývá výzkumem psychoaktivit. Seznámí se s manželi Rayem a Lucy Lynskeyovými. Oba pozorují podivné přízraky a Frank jim nabídne svoji pomoc... (oficiálny text distribútora)

igi B.

Zábavná, jacksonovsky stylová duchařská taškařice, plná řemeslně zručných vizuálních efektů, hektickým dějem pobavivší beze strachu a místy i bez humoru i milovníky hororů a ujetých komedií. - - - V tuzemských televizích uvedena bohužel se značně škodlivým ořezem obrazu na 4:3 a s příznačně přízračným debilním televizáckým dabingem s uječenými a hýkajícími béčkovými čudláky, zato však bez zvuku a atmosféry... ()

Shit

Duchařina podle Petera Jacksona? Svižná strašidelná zábava, která rozhodně na sobě nenosí žádný tradiční prvky, všechno je výborně zpracovaný, triky perfektní a líbivý, herci skvělý, hlavně Jeffrey "reanimátor" Combs jako v minulosti sexuální otrok a nyní Agent je božskej, duchové sakra zábavný a příběh zajímavej, krom toho Jacksonova maličká fuckující rolička s tunou piercingu na tlamě je skvostná a na začátku parodující scéna na Doktora hollywooda je geniální, ostatně takových parodujících odkazů tu jsou hromady. Nebýt to tak zbytečně dlouhý, tak jdu naplno [Director's cut] ()

Morien

Panečku, skoro jsem až zapomněla, jak moc je to vyšinuté. Jeden z těch filmů, na které jsem v dětství koukala tak jednou týdně. Hudba Dannyho Elfmana mi pak hrála i ve snech. (I když Main Theme se mi pořád plete s Ospalou dírou.) ()

Sarkastic

Pro mě osobně čtvrtá Peterova parodie a poprvé to nebude za 5*, což mě trochu mrzí. Film mě totiž bavil a líbil se mi, jen jsem čekal podstatně víc humoru. Jinak to ale byla slušná jízda se spoustou dobrých nápadů a vychytávek (režisérova fantazie opět pracovala na plné obrátky). Kromě menší dávky humoru se Přízrakům moc vytknout nedá, přece jenom jde o parodii, která si hned od začátku stanoví vlastní pravidla, ta úmyslně porušuje a tím se vysmívá mnoha žánrovým klišé duchařských hororů. Může si dovolit takřka zabít člověka a pak mu s hurónským smíchem vrátit život přesně tak, jak to bývá ve velké většině vážně tvářících se žánrovek. Funkční výtah v x-let zaniklé nemocnici? Žádný problém. V nebi vám řeknou, že ještě nepřišel váš čas a do toho vám zesnulá exmanželka přeje, abyste byl šťastný? Sen nejen všech vdovců. Problém ovšem je, že jsem si tyhle věci uvědomoval až zpětně, v danou chvíli totiž tolik nevyzněly. Pravděpodobně je u tohoto filmu nutnost zhlédnout ho znovu, aby si divák vše patřičně vychutnal, resp. v mém případě tomu tak zřejmě bude. Přes jistou nevyrovnanost to tak celkově vidím na slabší 4* a někdy v budoucnu si rád dám repete. ()

genetique

Príliš stupídny humor hlavne zo strany postavy Combsa! Človek by ani neuveril, že sa o také niečo pokúsil sám pán veľký! Pokus o oživenie známych Krotiteľov sa teda nekonal. 60%. ()

Falko

Pred tromi rokmi ma bavil tento film trosku viac, ale po terajsej reprize s uzivatelkou Madison sme dospeli k zaveru, ze to nie je az taky dobry film. Ak by som videl trailer tohto filmu, pomyslel by som si, ze to musi byt bomba. Ak by som videl v traileri mena, ako Robert Zemeckis a Peter Jackson, tak bomba je potom slabe slovo. No a ked mam prilis velke ocakavania, tak 2 velke mena v Hollywoode este stale nemusia znamenat zaruku kvality, aj ked sa vyslovene jedna o moj oblubeny zaner. A co sa mi tu vlastne nepacilo? Predovsetkym divny scenar, chvilkami, akokeby bol uplne odveci, potom ten divny agent a jeho pridlhe nudne dialogy mi liezli skor na nervy, ako zaujali, ale zase musim pochvalit niektore vizulalne efekty, hlavne ta zubata co tam vystrajala, pripominala mi tych dementorov z Pottera :-) Takze oplati sa vidiet, ale netreba mat velke ocakavania. ________ Michael J. Fox - (Frank Bannister) +++ Trini Alvarado - (Dr. Lucy Lynskey) +++ Peter Dobson - (Ray Lynskey) +++ John Astin - (Sudca) +++ Jeffrey Combs - (Milton Dammers) +++ Dee Wallace - (Patricia Ann Bradley) +++ Jake Busey - (Johnny Charles Bartlett) +++ Chi McBride - (Cyrus) +++ Produkcia: Rober Zemeckis, Peter Jackson, Fran Walsh +++ ()

Trellíno

Mně se to narozdíl od jiných líbilo a to docela hodně. Vtipně napsaný film s pár příjemnýma lekačkama. Trikově je to taky hezky udělaný a Michael J. Fox hraje slušně. No a navíc to cameo toho uřvance z Full Metal Jacket je naprosto dokonalý. Velmi dobrý film. ()

D.Moore

Jeden z těch filmů, ve kterých je prostě všechno správně. Peter Jackson překypuje dravými režijními i scenáristickými nápady, Přízraky jsou neustále zábavné a milovníci černého humoru se tady musí cítit jako doma. K tomu Michael J. Fox v hlavní roli, hudba od Dannyho Elfmana a fantastické triky studia Weta, díky nimž je na všechny ty ohnívající mrtvé a povětřím poletující duchy radost pohledět. ()

Spooner

Téměř dokonalá směs hororu a komedie, ve které dokázal Peter Jackson tyto 2 žánry dokonale vyvážit, takže je to v jednu chvíli opravdu hodně vtipné a o pár minut dál zase nehorázně napínavý. Navíc to Jackson natočil svým klasickým ujetým stylem a i když místy až moc tlačil na pilu (postava agenta FBI už na mě byla trochu moc), tak mu to většinu času vychází. Přidejte si k tomu výborného Michael J. Foxe, stylové duchy, strhující závěr a dostanete pro mě skoro perfekní mix komedie a hororu, který už dneska jen tak někdo nenatočí. ()

MMR

Spíše než o horor se jednalo o bláznivou komedii, což mě osobně velice potěšilo. Opravdu jsem se dostkrát skvěle zasmál. Fakt pobavilo. ()

Xmilden

Úlet, který jak zjišťuju, ve své době mohl posknout jen Peter Jackson. Je to dostatečně praštěné, chytlavé a hlavně zábavné. Film by si zasloužil o něco lepší hodnocení. Pan režisér je ve své miniroli jen těžko přehlédnutelný. ()

darkrobyk

Tušil jsem, proč jsem se tomuhle filmu tak dlouho vyhýbal. Průměrný duchařský příběh, co příliš komediální není, o čistý horor také nejde, a ke všemu je místy děsně utahaný a nezáživný. Akce je zábavná, to ano, hlavně potyčka na hřbitově a pak závěrečný boj o život. Potěšil mě J. Combs, byť hrál idiota, méně mě potěšil M. J. Fox, páč nemám rád, když je hlavní hrdina blb. Výborná naopak byla démonická J. McCarthyová v roli matky. ()

juta

Už to bude pár let, co jsem viděl část filmu a dnes jsem ho konečně shlédnul celý. Už minule se mi líbil a nezměnilo se to ani tentokrát. Krotitel duchů Frank, který jako jeden z mála může vidět duchy mrtvých si přivydělává tím, že jeho kamarádi duchové se vloupají vždy do nějakého domu, udělají paseku a Frank má poté za úkol je z daného domu vypudit, i když už jsou dávno pryč. Potom se ale Frank připlete do cesty jednomu zlému duchovi, který zabíjí nevinné obyvatele městečka Fairwater a snaží se zjistit, jak ho co nejrychleji zastavit, než bude pozdě a i on sám se ocitne v nebezpečí. Je to rozdíl přejít z tohodle filmu na Pána Prstenů, přitom tyto snímky od sebe dělí pouze 5 let. ()

Kass

Celkem podařená duchařská komedie se stále příjemně bezprostředním M. J. Foxem. U filmu, který má poměrně jednoduchý námět, nemůžu od Petera Jacksona očekávat (zvláště pokud se měl film objevit v normální hollywoodské distribuci) nějaké mistrovy slavné "úchylácké" orgie, ale i tak ho Peter dokázal vybavit pár správně ujetými postavami a scénami. A jelikož měly "Přízraky" po celou dobu poměrně slušný tah na branku a také si dovedu představit jak by asi dopadly pod taktovkou méně zručného režiséra, dávám za 4*. ()

Shakers

Všade sú Prízraky spomenuté ako Jacksonov najslabší film. No podla mňa patria medzi jeho najlepšie. Bavili ma rozhodne viac ako Bad Taste, či Braindead. Prízraky ma zaujali už od úvodných titulok kde po logu Universal vybehlo - Robert Zemeckis Presents. Zemeckis a Michael J. Fox tento krát v scenári a pod réžiou bláznivého a nápadmi nabitého Petra Jacksona. A toto spojenie sa skutočne oplatilo. Michael J. Fox ma bavil už od začiatku. Bavila ma jeho postava, ktorá slúžila ako most medzi mŕtvymi a živými. Zo začiatku to bola len celkom fajn a zaujímavá komédia, ale postupne sa rozbehol aj príbeh a vedľajšie postavy, ktoré mali čo ponúknuť až do samého záveru. Potešila aj hudba Dannyho Elfmana, či fajn atmosféra cintorínov alebo strašidelne interiéry. A keď už hovoríme o závere to je dôvod prečo s prižmúrenými očami dávam o jednu naviac. 90% - 5* ()

lamps

Námět skvělý, herci skvělí, zpracování vtipné a kreativní, a přesto tomu něco chybí.. Anebo je toho naopak tolik, že se postupně ve všech odkazech, bubácích zabíjejících bubáky a bubácích hovořících s divnými lidmi ztratíme a necháme se odnést tak hluboko do Jacksonovy hlavy, že velmi povrchní, neoriginální a nečekaně i přeplácaná závěrečná třetina se nás nakonec ani nedotkne a zůstane jen u toho známého pocitu "tohle mělo být jinak (a lépe)". Jednou jsem se pobavil, podruhé už bych musel mezi scénami hodně přetáčet, takže zlatý a neškodný střed - 60% ()

Arkos

Na začátku to vypadalo na duchařskou komedii a pak to na chvíli přešlo do vážnosti, kdy jsme se asi měli bát. To se sice moc nepovedlo, ale celkově se jedná o velice slušný film staršího data, který ničím neurazí. ()

JohnnyD

Po tom, čo sa Jacksonovi nepodarilo nakrútiť nový diel eskapád kotolníka Freddyho, vrhol sa na tento komediálny horor. Je to síce už Hollywood a zďaleka to nie je taký masaker, ako to bývalo na Novom Zélande (i keď krvou sa nešetrí), no scenár je dostatočne zábavný a skvelý casting na čele s Michaelom J. Foxom a Jeffreym Combsom zaručujú, že aj keď neide o výnimočný film, ako bol napr. Braindead, stále ide o kvalitnú hororovú zábavu. ()

Ruut

A podruhé jsem viděl na svátky 2009 aniž bych si film z dřívějška pamatoval. No hezký ... Slušný rozjezd, pak hodina mírně z kopce a pak jsem už skoro chrněl a na finále nebyl ani trochu zvědavý. Jackson musel mít kurně dobré managerské schopnosti, když po tomhle ukecal studio na Pána prstenů! --------- Nůůůůda! Hezký vizualní efekty, fajn herci a pár opravdu povedených fórků. A v čem je teda háček? Zbytek je vata a vykradačka jiných duchařských komedií. Na komedii moc neodvážné, na horor ... hmmm to nemá s hororem nic společného. ()