Bad Taste - Vesmírní kanibalové

• Nový Zéland Bad Taste

V novozélandském městečku Kaihoro přistáli mimozemšťané. Ministr obrany tedy na místo poslal speciální jednotku Astro-Invasion Defence Squad (A.I.D.S.), která má za úkol místo zajistit a všechny ufony pořádně zlikvidovat. I přes takto jednoduchou zápletku oběhli Vesmírní kanibalové celý svět a odstartovali kariéru dnes již světoznámého Petera Jacksona. Ten natáčel Vesmírné kanibaly s přáteli v amatérských podmínkách dlouhé čtyři roky. Dřevěné makety samopalů, podomácku vyrobené masky mimozemšťanů, spousta umělé krve a především invence a odhodlání. Až téměř na konci natáčení si Jacksonovy píle všimla novozélandská filmová komise, a uchvácena tím, co do té doby sám vytvořil, mu poskytla finance na dokončení projektu. (Holly_Wood)

Kerion

Skoro nemohu uvěřit, že tento film mohl udělat Peter Jackson.Ten Peter Jackson co tak skvěle převedl na filmové plátno trilogii Pán Prstenů. Po zhlédnutí Bad Taste mohu říct že Jackson je buď opravdu génius nebo naprostej magor.. ()

swe

Lákadlo Peter Jackson + plakát + vysoké hodnocení, zafungovalo a já si Bad Taste pořídil s očekáváním úchylné zábavy (tu mám totiž nejradši). Jak to dopadlo? No, řekněme že nesdílím Jacksonův smysl pro humor, i když úchylný teda je... ()

Brain-D

Peter Jacson není jen dobrý režisér, ale i herec. Dereka a blijícího Roberta zahrál parádně (hl. Dereka). Derek tu sice nemá moc prostoru, ale kdykoliv je na scéně, je postaráno o 100% zábavu. Tohle je sice nízkorozpočtový film, ale to filmu vůbec neubližuje a ani to nevadí. Mrzí mě, že není pokračování :) ()

Ceres

Totální nářez, skvěle jsem se pobavil, když jsem ještě hodně dávno viděl tenhle film na VHS, PJ je prostě borec a filmy umí. ()

nevermore

Plný počet prostě musím dát za to, jak je to nechutný, krvavý a trapný. Za to, že to natočil týpek, co má na triku Hobita. Za to, že to natočil jako amatérskou věc s kamarádama. ()

blackJag

Z filmu čouhá láska k béčku z každého políčka a pokud je taková láska upřímná, nelze ji neocenit. Jo, je to hrubě amatérské, ano, oholený Jackson vypadá jako Rick Moranis a ano, je to humusně nechutné, ale je to taková zábava (už jenom ta hrozná hudba, dialogy a herecké položení se do rolí). Nemohl bych na to koukat každý den, ale jednou za hodně dlouhý čas, někde na párty otrlého filmového fanouška, proč ne. Fotky lidožravého a zvratkožravého mimozemšťana se vztyčeným prostředníčkem a kalachem docela zkultovněla a je to tak i s celým filmem, jeho hláškami nebo památnými scénami :-) Člověka ale nemůže nenapadnout, jak jen tohoto režisérského šílence mohli studioví bossové nechat natočit PÁNA PRSTENŮ... ale díky bohu za to. Hudba: Michelle Scullion, Jay Snowfield. 70% ()

Kalidor_

"Seřiďmě si čas, je 12:01"......druhej (nemá hodinky) : "souhlasí "......třetí (má na hodinkách třičtvrtě na šest) : "souhlasí " :-)) ()

Kosmik 1

Jednoznačně pro mě nejlepší hororová komedie jakou jsem kdy viděl ( EDIT: nově spolu s opět nalezeným bratrem Braindead). :-) Vynikající Peter Jackson v jedné z hl.rolí...."Já jsem Derek a Derekové se nevzdávaj!" :-) Jako bonus perfektní hlavička rackovi, jsem se mohl potrhat smíchy. Má to nápad, má to grády a taky skvělá zábava zaručena! 100% :-) ()

corbeau

Je to tak blbý a úchylný, až je to vlastně vtipný... a úchylný. Amatérské pojetí filmu (ještě umocněné neméně amatérským českým dabingem) a opravdu cynický humor mě nadchly, ale asi tak od půlky to začalo být takové rozvleklé a trochu na jedno brdo, takže s hodnocením nemůžu jít výš, i když bych rád, přece jenom, začínající umělce je potřeba podpořit :-) ()

Gunslinger

Čím to je že v pánovi prsteňov nelietajú časti mozgu vzduchom ako v tomto ,ehm ako to nazvať, snímku?:D.. Bad taste je vysoko amatérsky a zároveň vysoko vtipný film ale nedosahuje kvalít (gýčovosti) Braindeadu :).. Ako to už tu niekto napísal, druhý krát by som to už nepozeral (narozdiel od Braindeadu, kt. som videl 3x:) ()

Pit

Toto je presne príklad, že na natočenie trháku, ktorý zostane v pameti divákov veľmi dlho, netreba rozpočet so strašnými miliónmi a excelentných-vyspelých hercov veľkého kalibru. Menej naozaj niekedy znamená viac a práve v tomto snímku to PETER dokázal. Toľko amatérštiny a toľko nechutnosti a predsa to dáva vo výsledku nezabudnuteľný zážitok. Bad Taste = dlho dlho v pameti. ()

latvar

Tak tuhle ujetou komedii opravdu můžu, viděl jsem ji už nespočetkrát a pořád mě dostává do kolen svým humorem. Doporučuju si k ní otevřít láhev alkoholu a nechte se unášet řadou komických scén :-) ()

sedm.1

Tohle se nedá popisovat,to se MUSÍ vidět.Prvotina božského Petera Jacksona,která se spolu s Braindead již stala naprostou splatterovou nepřekonatelnou ikonou.Každá scéna je prakticky nezapomenutelná a divák neví,zda má během filmu běhat na záchod kvůli vrhnutí,nebo počůrání se smíchy.DOPORUČUJI!!!!!!! ()

Devilian

Nejprve jsem měla tu čest s Braindeadem (asi jako drtivá většina). Ten miluju a mám ho ve své TOP 20. Tohle je podobná úchylárna, která pobavila hlavně účinkující, jelikož pro mě to až taková pecka nebyla. Šokoval mě hlavně český dabing z dílny TV Nova ("Cože!? Oni tam někdy dávali dobrý filmy!?"). Ten mizivý rozpočet je na tom znát, ale i přesto si Jackson dokázal udělat úchylárnu po svém - film snad Ztkové kategorie s úsměvnými "efekty". Ale pro filmové gore labužníky ideál. ()

Arkanoid

Jackson sa inšpiroval Edom Woodom, čo sa týka technickej štruktúry filmu, ale vytvoril neopakovateľný zážitok. Film o štvorici vládnych agentov, ktorí musia čeliť ľudožravým mimozemšťanom, skvele zabaví svojou šialenosťou, stupiditou,čiernym humorom a brutalitou. Chcem od neho viac takýchto hororov. Tieto veci s neveľkým rozpočtom spravené z radosti a na rozbeh kariéry niekedy potešia viac ako hrdinské veľkofilmy megalomanských investícií. ()