Kapitán Exner

• angličtina Cpt. Exner
Česko, 2017, 11 h 1 min (Minutáž: 55–56 min, Alternatívna 6x80 min)

Predloha:

Václav Erben (kniha)

Michal Dlouhý, Vica Kerekes, David Novotný, Jan Vondráček, Arnošt Goldflam, Petr Nárožný, Anna Polívková, Jitka Schneiderová, Marie Málková (viac)

Kapitán Exner je jednou z nejznámějších postav české detektivkářské školy. Uhlazený bonviván a lamač dívčích srdcí se vždy vymykal představě běžného kriminalisty, a to nejen v minulém režimu, kde šokoval svým veteránem-kabrioletem a kanárkově žlutým oblekem, ale také nahlíženo dnešní detektivkářskou optikou. Své případy řeší jaksi mimochodem, během svádění žen a dívek, nezřídka o mnoho mladších, než je on sám. Avšak nejen proto jsou Erbenovy romány čtenářsky mimořádně oblíbené. (TV Prima)

Recenzie používateľa Adiemus k tomuto seriálu (5)

Kapitán Exner (2017)

Po delší době jsem si Exnera zopakovala (s výjimkou Znamení lyry, za což může má averze vůči přehršli mně nesympatických hereček či rádobyhereček) a s údivem jsem zjistila, že nejvíc mi vadí doprovodná hudba, která evokuje nudné detektivky ze sedmdesátých let. ()

Znamení lyry – 2. část (2017) (E08)

Pro mě nejhorší díl novodobé exnerovské historie. Pokud jde o kumulaci obsazení tohoto příběhu herečkami, které mají pokud možno co největší fyzické přednosti, zaujalo mě, že vzhledem k věku (Kerekes - Čvančarová - Hrubešová) z toho herecky vyšla nejlépe, protože nejpřirozeněji ta nejstarší )Hrubešová). Zdá se, že nároky na herečky se neustále snižují. Vždyť obsazení Kerekes je vůbec kapitola sama pro sebe. ()

Na dosah ruky – 2. část (2017) (E10)

Nedalo mi, dokud jsem neobjevila dům, který v tomto příběhu hrál prakticky hlavní roli - tedy alespoň zvenčí. Škoda, že se scénárista při objevení mrtvol nedržel předlohy. ()