Když v zoologické zahradě usmrtí ve výběhu hroch mladou ženu, vypadá to jako nešťastná náhoda. Detektivové ovšem tuší, že pravda je jiná. Kapitán Exner, uhlazený bonviván a lamač dívčích srdcí, řeší zločiny vždy elegantně a s vtipným nadhledem, jak se sami přesvědčíte v prvním z nové řady televizních setkání s nejznámější postavou české detektivkářské školy natočené podle románů Václava Erbena. (TV Prima)

Pierre

Milá Primo, gratuluji ti. Opět si obhájila mé mínění o seriálových polotovarech, co produkuješ. Napadá mě jen jedna věc, kterou bych si dovolil pochválit. A to vůbec odvahu, pustit něco takového v roce 2017 na obrazovky. No a to ještě na oba víkendové večery. Ještě obdivuji lidi, co dokázali oba díly dokoukat. Já zvládl jenom 30 minut tady toho prvního. Pak už jsem začal pociťovat nemalé klesaní svého IQ a musel jsem to vypnout. Tady to je totiž naprostý trapas. Jestli si takhle někdo představuje kriminálku, tak je s naší tvorbou asi vážně něco špatně. Jak všechny chyby tak nějak elegantně schnout a nepoblít se. Inu, co takhle třeba, že děj je rozpadlý a na kriminální zápletku není kladen absolutní důraz. Nenazval bych to ani krimi. Spíš to působí dojmem naivní komedie. Všichni hrajou šašky, hudba je jak z kabaretu a není tady absolutně žadná atmostféea.. Samotná hlavní postava, vypadá hrozně falešně a nedůvěryhodně. Jak z jiné dimenze. Jeho balení žen už je vyloženě pohádkové, směšné a groteskní. Chudák Dlouhý, který je dobrým hercem, ale zde musí pouze dělat hadrového panáka . Chybí tomu taky nějáká režie. Pan Karas na to asi dohlížel přes skype. Zkrátka.... Však vy víte, co... NIC. ()

Jehan

Ale jo, dejme tomu šanci. Policejní vyšetřovatelé se u toho asi válejí smíchy (hroch je určitě dostal do kolen), vždyť jen blázen by v tom hledal realismus. Jiný blázen v tom možná hledá nějaké exnerovské zjevení, jakým byl kdysi Vala v kabrioletu Bugatti (nebo jeho odvar Bond v Aston Martin).Těšil jsem se na Michala Dlouhého v prima ohozu. Jo, byl fajn, je to fešák a dělá, co může, jen by nemusel mít neustále ruce v kapsách a občas by mohl vzít golfovou holí nebo aspoň karafou na sherry po hlavě ty dva otrapy (poručíky?, kde by se vzali?). A ty trapné uzoučké klopy nadčasově klasickému frajerovi v jeho věku těžko uvěřit. Asi to násilně produktplacovali Bandi... No nic, ustál to. Pochvala za manžetové knoflíčky! Jsem rád za policajta, který neoperuje ve smradlavé bundě s kapuckou, tetováním na krku a devítkou v ruce. Ovšem Nárožný měl správné modely! Vica tam naštěstí zatím moc nepobyla, ale bojím se příštího. Zubařka s vizáží rajdy, která civí na kapitána zeměkoule jako kreslená postavička zvířátka od studia Disney, té bych se tedy bál, ač jinak ze zubařek strach nemám. Pokud dostane více prostoru (jako že asi ano), bude to nejspíše katastrofa. Rád bych se pletl. ()

.baris.

Nuda a šeď, a k tomu ještě úplně divně (ne nutně blbě, ale divně) natočená. V podstatě vůbec nic totiž nefunguje. Obsazení je na pohled víc než slušné, ale ve výsledku nevhodné, charaktery působí ochable, zápletka je nezajímavá, dialogy jsou nezáživný, postava Exnera by se dala charakterizovat jako směšnej a namyšlenej vůl (jako tomuhle padají ženy k nohám, jo?) a celý to je prostě tak zoufale nezábavný... Když je vám u kriminálky srdečně u zadku, kdo je vrah, a myslíte na to, proč do velbloudího hrbu nenechají mluvit Vicu slovensky a trápí ji češtinou, kterou neovládá, je prostě něco hoooodně špatně. Některý projekty mě potěší, některý vytočí, ale tohle mi je úplně jedno. A to je snad ještě horší, než kdyby mě každá druhá věta nadzvedávala tím, jak nesmyslná je. ()

mcleod

Ne, tohle opravdu nešlo sledovat, aby člověk zůstal vzhůru. Naděje vkládané do návratu k české kriminální klasice (jejíž přenesení do moderních časů bylo asi jediné pozitivum tohoto seriálu) byly na konci prvního dílu nalezeny bez známek života. Nyní jsem si vás sem všechny pozval, abych odhalil, kdo byl tvůrcem tohoto hrozného činu. Jaká jsou fakta? Příběh byl zcela bez napětí. To je u kriminálního nebo detektivního příběhu přecejen "trochu" problém. Vinen by tedy mohl být scénárista. Tomu odpovídá i jinak hrozný scénář, díky kterému byly některé dialogy vyloženě ubíjející. Nebo upřeme pozornost na herce? Jejich ochotnické herecké výkony chvílemi až bolely. Dokonce i jinak výborný Michal Dlouhý vůbec ničím nevynikal. To je ale divné, není pravidlem, aby i jinak výborní herci zpackali své výkony, jako by šlo o záběry na první (ne)dobrou. Věnujme se ale raději režisérovi. Že to je směšné? Co o něm víme? Byla to jeho práce, která vše totálně zabila. Zde hledejme vraha! Ve srovnání s tímto domovskou televizí propagovaným výtvorem, na který rád velmi brzy zapomenu, velebím Českou televizi za její výborné nové (nejen) kriminální seriály, které jsou o několik tříd výše. ()

triatlet

Dokonalé. Jako uspávací prostředek naprosto dokonalé. Herecké obsazení potěší, ale děj je natahovaný. Vyšetřovatelé jsou na volné noze, že se scházejí u Exnera, připadně Exner chodí k podezřelým na návštěvy? A chová se tam jako doma. Příprava nápojů zbytečně protahuje děj a "vtipné" dialogy jako "Já chci bez mlíka a cukru. " "Já chci s mlíkem a cukrem." jsou spíš trapné... Hudební doprovod naprosto nekoresponduje s dobou, působí jako parodie. Kabriolet je zatím taky nefunkční. ()

• Vica Kerekes (Steinová) odmítla dublérku ve scéně, kdy jí málem srazí auto. Herečka do natáčení šla tak naplno, že si odřela a narazila koleno. Když se v následující scéně ošetřuje koleno peroxidem, tak to není namaskované, ale to je opravdové. „Bylo to technicky nesmírně náročné, protože už jen umístit kameru na auto veterána, abychom neublížili ani autu, ani kameře, nebylo nic snadného. Pak se musela scéna dobře nacvičit, aby tam Vica vběhla v pravou chvíli a to auto jelo určitou rychlostí, aby to opravdu vypadalo nebezpečně, to všechno opravdu zabralo několik hodin,“ prozradil režisér o natáčení nehody s Kerekes, která byla jednou z nejdéle natáčených scén seriálu. (Duoscop)