Když jednoho dne zmizí dvě staré ženy, nesnášenlivé sestry, všem v činžovním domě se uleví. To však ještě nikdo netuší, že neskončily své životy přirozenou smrtí. Kapitán Exner, uhlazený bonviván a lamač dívčích srdcí, řeší zločiny vždy elegantně a s vtipným nadhledem, jak se sami přesvědčíte v nové řadě televizních setkání s nejznámější postavou české detektivkářské školy natočené podle románů Václava Erbena. (TV Prima)

NinadeL

Nikdy nekončící drbárna v jednom domě pomalu ale jistě odrývá další zločin. Exner laškuje se dvěma novými objekty, Beránek si má sehnat Vlčka, Pavel Nový maká jako domovník bez bázně a hany i na chajdě a herec intelektuál tuší, že Toyen je pojem. Za mě opět ano. Už se těším na poslední případ. ()

dopitak

Dokud si Elizaveta neumyla hlavu a takto nepředstoupila před kameru, měla prim ona. Její svádění Michala Dlouhého je ukázkové. ()

otík

Druhá část pátého dílu přináší zbytečně zdlouhavé pátrání, které se dalo shrnout do deseti minut. Vrahem je očekávaná osoba a obzvlášť po jedné scéně z bytu zavražděných to už ví každý, přičemž trvá dalších 20 min, než to objeví i Exner. Na druhou stranu je zábava tohoto elegána pozorovat ve vztahu k obyvatelům činžovního domu nebo ke svým podřízeným. Nakonec se mu podaří zachránit i vztah se svou milou, takže za mně dobrý. ()

mira007

Sorry jako ale u případu vražd důchodkyň z baráku plného lidí už si po týdnu nepamatuju kdo co jaký vztah k čemu a komu měl, takže jsem se v tom ztratil. Nevím zda jsem tak tupej, ale zase jsem nepostřehl na základě jaké dedukce se přišlo na pachatele, krom toho, že Exner na něj ukázal a řekl bylo to tak a tak. Tak snad to příště bude lepší. ()

Jehan

Pěkně vybraný barák. Jinak jsem se v tom už trochu ztrácel, ale to mi až tak moc vlastně nevadilo. Hlavní je, že chytli lumpa domovníka! Vrah je domovník!! A čacký kapitán snad nesuší hubu či jiné švarné partie svého elegantního těla. Nebo jo? To by tedy byla škoda! ()

adaben

Nebylo to špatné, ale zase se mi zdá, že první část této epizody byla lepší. Asi tomu zas ublížilo to rozdělení na dvě části. Co ovšem mi přišlo nepovedené, vlastní rozluštění u chaty, to jako kdyby najednou vypadlo mnohem slabšího díla. Jestli na tom nese i vina vlastní Erbenova předloha, nedokážu posoudit. Bylo to nějaké takové upachtěné, herecky i nepřesvědčivé, škoda. ()