V jednom z pražských antikvariátů je parašutistickým útokem nožem zavražděn slavný herec Boris Materna. Jsou příčinou jeho násilné smrti peníze nebo neuspořádané vztahy? Kapitán Exner, uhlazený bonviván a lamač dívčích srdcí, řeší zločiny vždy elegantně a s vtipným nadhledem, jak se sami přesvědčíte v nové řadě televizních setkání s nejznámější postavou české detektivkářské školy natočené podle románů Václava Erbena. (TV Prima)

Jehan

Vlastně je to čím dál větší sranda. Lamač ženských srdcí Exner spí v křesle s (dvoubarevnou dělenou!) kravatou na krku, aby si vypil ranní kávu podávanou éterickou intelektuálkou v negližé a poirotovsky deklamuje francouzské fráze. Produktové placování ohozů a botek Bandi utěšeně pokračuje. Nic proti, stylová elegance je dnes vzácné zboží. Tolik pěkných ohozů by jeden v českém seriálu pohledal. Ikea se taky snaží. Ty dva somrácké otrapy v hodnosti poručíka by měl Exner jednou zahnat živým humrem nebo aspoň kriketovou pálkou (určitě nějaké má). Pobavil mě i Kanyza. A Vica naštěstí pořád nikde. Jo, je to takové topornější a vyumělkované, ale vlastně se těším na další pokračování. Však jen málokdo z pražské kriminálky zaparkuje Jaguar E- Type v protisměru metr od chodníku ve vilové čtvrti a jde si pokecat s Harapesem. ()

triatlet

Titulky nabíhají ještě ve 14. minutě! :-DDD Spíš než originalitu v tom spatřuji zbytečné natahování. Škoda, protože herecky (i díky "dlouhánům" Janu Vondráčkovi a Martinovi Velikému) vtipná podívaná. A rozhodně pobaví "seriál v seriálu". ()

mira007

Tak asi takhle by to mohlo i fungovat. 1) zločin v antikvariátu při vypadnutí pojistek celkem solidní 2) Michal Dlouhý tady hraje Exnera tak, jak by to mohlo fungovat 3) Pat a Mat Novotný vs. Vondráček konečně smysluplnější dialogy a scény 4) je to vtipnější než první dva díly. 5) co je nejvíce do očí bijící, že na jeden metr čtvereční tam hraje rekordní množství lidí, kteří jindy mají hlavní role nebo mají celebritní pozornost větší než obvykle. Navzdory tomu, že se tam vmísí občas nudné dialogy tak to byl nejlepší díl. ()

Lykos

K obsahu tohoto dílu se nemá cenu nějak zvlášť vyjadřovat, ale musím říci něco k osobě samotného Exnera. Michal Dlouhý by byl vizuálně nejdokonalejším představitelem kapináta Exnera ze všech, kteří se o to kdy pokusili. Jenže to by se to muselo natočit o deset let dříve. Navíc jsem na pochybách, zda tvůrci exnerovky vůbec někdy četli. Kdyby ano, tak by věděli, že kpt. Exner byl sice vždy a za všech okolností dokonale a čistě oblečen, a jeho oblečení bylo mírně výstřední, neboť se nebál barev, rozhodně nemohu souhlasit s tím, že tady Exner chodí vyšetřovat případy pomalu ve smokingu a všude, kam přijde, tam se všeho štítí, aby se neumazal. Tento Exner připomíná chováním spíš Hercula Poirota. Exner, když na to přijde, tak se v těch svých dokonalých hadrech pustí do jakékoliv špinavé práce (když tedy není zbytí). Není v žádném případě takto snobský, jak jej nastavil scénář. Exner si v hospodě dá klidně držkovou, pokud bude čerstvá. Exner má charisma a rošťácký výraz jako Vala, má nonšalanci Kodeta, drzej ksicht Heřmánka a dokonalou fazonu Petra Kostky. Exnerovi má být něco přes třicet let. Proto říkám, že Michal Dlouhý by byl vizuálně naprosto dokonalý představitel (má být světlovlasý se sklonem k tloustnutí, ale pořád ještě ve formě), jenže jako zfotrovatělý padesátník s rypákem nahoru toho moc jako Exner neuhraje. Samostatnou kapitolou je pak komické duo Vlček-Beránek, které je sice i v knihách mírným zdrojem humoru, ale spíš jde o takové vzájemné pošťuchování, než že by se chovali jako kreténi. Se zobrazením postav prostě nemohu, jakožto člověk znalý předlohy, souhlasit. Finanční situace tohoto Exnera by pak mohla být námětem na další díl (správně má mít sice auto veterána, ale jinak bydlí v garsonce v činžáku). ()

NinadeL

Vstupem do druhého případu se nám z Kapitána Exnera stává především velmi příjemná Pragensie. Kochám se procházkou Exnera pod pankráckým Véčkem, zločin je spáchán v 1. podzemním antikvariátu a panečku, ty výhledy z barrandovských vilek... Nu, má to své lepší chvilky. Nadto pucfleci mají mezi sebou hezkou bromance interakci a Exner sám o sobě dráždí spolehlivě profesorky i zubařky bez rozdílu povah. Nu, jde to. ()