Po cvičných střelbách zůstane na vojenském tankodromu mrtvý muž. Ale jak se brzo ukáže, s vojenským cvičením má jeho smrt jen málo společného. Kapitán Exner, uhlazený bonviván a lamač dívčích srdcí, řeší zločiny vždy elegantně a s vtipným nadhledem, jak se sami přesvědčíte v nové řadě televizních setkání s nejznámější postavou české detektivkářské školy natočené podle románů Václava Erbena. (TV Prima)

milwaukee

No, s knihou to nemá až tak moc společného. Snad jen vojenský prostor. A ještě jména. Akorát, že Ševela byl kapitán a nikoliv kozatá civilistka. A že se těch kozatých bab objevilo docela dost. A co mě dostalo nejvíc, byl Langoš. Že by už měl zaděláno na pokračování "Copak je to za lampasáka"? Asi trpěl nějakým stihomamem, protože všude viděl ruské agenty. A nejmenoval se náhodou ten prostor Vrbětice? Tři hvězdy, protože to snad ani nebyla kriminalka, ale komédie ;-) ()

NinadeL

Dobrý karikující případ z vojenského prostředí je opět narvaný až k prasknutí současnými hereckými tvářemi (Čvančarová, Langmajer...), takže skoro nezůstává prostor na rozvíjení postav kolem Exnera a jejích životů mimo kriminální vyšetřování. Což je poměrně škoda. Ale velmi jsem se pokochala společnými scénami dvou českých legendárních zrzek, které se proslavily zejména odhalenými scénami - Hrubešovou a Kerekes. Takto vedle sebe nádherně vynikají jejích přednosti (vzhled) i mínusy (čistě intuitivní herectví). ()

mira007

Asi nejlepší půldíl, protože 1) zajímavé prostředí případu - vojenský vědecký prostor 2) fungující dialogy 3) opět parádní obsazení netypické pro komerční seriály - Langmajer, Čvančarová, Hrubešová... 4) více Vicy .... tak snad to zase nezazdí druhý díl případu. PS: Monika Timková jako kostlivec mne hodně vyděsila ( kde jsou ty časy Princezny a písaře) - nemoc, anorexie? ()

otík

První část čtvrtého dílu je zatím asi nejméně zábavný. Příběh je zbytečně složitý a komplikovaně vyprávěný, navíc málokterý divák může podtextu příběhu o vědátorech rozumět. Ani jindy zajímavý Langmajer tady nemá co hrát, jen suché dialogy, dokonce ani žádné hlášky Beránka či Vlčka. Podprůměr. ()

• Natáčení probíhalo na bývalé protiletadlové raketové zakladně Dobříš v brdských lesích, kde v současnosti sídlí Centrum aplikovaného výzkumu Dobříš, jeden z nejmodernějších vědeckotechnických parků v Evropě. (Chevees)