Kapitán Exner

• angličtina Cpt. Exner
Česko, 2017, 11 h 1 min (Minutáž: 55–56 min, Alternatívna 6x80 min)

Predloha:

Václav Erben (kniha)

Michal Dlouhý, Vica Kerekes, David Novotný, Jan Vondráček, Arnošt Goldflam, Petr Nárožný, Anna Polívková, Jitka Schneiderová, Marie Málková (viac)

Kapitán Exner je jednou z nejznámějších postav české detektivkářské školy. Uhlazený bonviván a lamač dívčích srdcí se vždy vymykal představě běžného kriminalisty, a to nejen v minulém režimu, kde šokoval svým veteránem-kabrioletem a kanárkově žlutým oblekem, ale také nahlíženo dnešní detektivkářskou optikou. Své případy řeší jaksi mimochodem, během svádění žen a dívek, nezřídka o mnoho mladších, než je on sám. Avšak nejen proto jsou Erbenovy romány čtenářsky mimořádně oblíbené. (TV Prima)

Recenzie používateľa Jehan k tomuto seriálu (7)

Osamělý mrtvý muž – 1. část (2017) (E01)

Ale jo, dejme tomu šanci. Policejní vyšetřovatelé se u toho asi válejí smíchy (hroch je určitě dostal do kolen), vždyť jen blázen by v tom hledal realismus. Jiný blázen v tom možná hledá nějaké exnerovské zjevení, jakým byl kdysi Vala v kabrioletu Bugatti (nebo jeho odvar Bond v Aston Martin).Těšil jsem se na Michala Dlouhého v prima ohozu. Jo, byl fajn, je to fešák a dělá, co může, jen by nemusel mít neustále ruce v kapsách a občas by mohl vzít golfovou holí nebo aspoň karafou na sherry po hlavě ty dva otrapy (poručíky?, kde by se vzali?). A ty trapné uzoučké klopy nadčasově klasickému frajerovi v jeho věku těžko uvěřit. Asi to násilně produktplacovali Bandi... No nic, ustál to. Pochvala za manžetové knoflíčky! Jsem rád za policajta, který neoperuje ve smradlavé bundě s kapuckou, tetováním na krku a devítkou v ruce. Ovšem Nárožný měl správné modely! Vica tam naštěstí zatím moc nepobyla, ale bojím se příštího. Zubařka s vizáží rajdy, která civí na kapitána zeměkoule jako kreslená postavička zvířátka od studia Disney, té bych se tedy bál, ač jinak ze zubařek strach nemám. Pokud dostane více prostoru (jako že asi ano), bude to nejspíše katastrofa. Rád bych se pletl. ()

Poslední pád mistra Materny – 1. část (2017) (E03)

Vlastně je to čím dál větší sranda. Lamač ženských srdcí Exner spí v křesle s (dvoubarevnou dělenou!) kravatou na krku, aby si vypil ranní kávu podávanou éterickou intelektuálkou v negližé a poirotovsky deklamuje francouzské fráze. Produktové placování ohozů a botek Bandi utěšeně pokračuje. Nic proti, stylová elegance je dnes vzácné zboží. Tolik pěkných ohozů by jeden v českém seriálu pohledal. Ikea se taky snaží. Ty dva somrácké otrapy v hodnosti poručíka by měl Exner jednou zahnat živým humrem nebo aspoň kriketovou pálkou (určitě nějaké má). Pobavil mě i Kanyza. A Vica naštěstí pořád nikde. Jo, je to takové topornější a vyumělkované, ale vlastně se těším na další pokračování. Však jen málokdo z pražské kriminálky zaparkuje Jaguar E- Type v protisměru metr od chodníku ve vilové čtvrti a jde si pokecat s Harapesem. ()

Poslední pád mistra Materny – 2. část (2017) (E04)

Ač v zásadě nepřítel seriálů, zejména pak českých (vyjma Rapla), koukám na to a ani tolik nereptám. Je to vlastně trochu panoptikum. ()

Denár v dívčí dlani – 1. část (2017) (E05)

Tak jo. Dávám 4 hvězdy. Důvody mám už zcela zhovadilé. Galerie superstárs českého (potažmo evropského!) šoubuzince pokračuje. PhDr. Vondráčková hraje PhDr. Už jen proto! :-D . Do toho svěže dle bulváru zalesbená Šantal se Šeredkou Bufonkou, no to mě podrž, lachtane!!! Osvědčená šarže pošahaných postarších vědátorů tu je taky, arci v luxusním obsazení. Rutinér Preiss, švejkovsky brblající Kaiser (asi už nemůže mluvit normálně); a jako perla ze škeble se vyloupl dávno zapomenutý starý komouš Hardt. Kupodivu životaschopný! Inu, v předchozím díle (dílu) jsem konstatoval, že jde o panoptikum, na čemž trvám. Exner měl prima návleky a jinak zůstávám příznivcem série stále více z jakési úchylné setrvačnosti. :-D ()

Znamení lyry – 1. část (2017) (E07)

Tentokrát mě zdaleka nejvíce pobavila sestava vědců v čele s profesorkou Čvančarovou uvězněná v hlubokých lesích.. Mistři castingu se začínají přímo překonávat. Trumpetistická vyzáblina byla jen třešničkou na dortu. Těším se na pokračování.:-D ()

Na dosah ruky – 2. část (2017) (E10)

Pěkně vybraný barák. Jinak jsem se v tom už trochu ztrácel, ale to mi až tak moc vlastně nevadilo. Hlavní je, že chytli lumpa domovníka! Vrah je domovník!! A čacký kapitán snad nesuší hubu či jiné švarné partie svého elegantního těla. Nebo jo? To by tedy byla škoda! ()

Bláznova smrt – 2. část (2017) (E12)

Druhá část posledního dílu mi připadala nejlepší. Víceméně jsem se vyznal v ději a postavách, byť jsem jsem neviděl prvou část (čehož až tak moc nelituji) a všechno šlo jako po másle. Otravní inspektoři konečně dělali celkem sympaticky svou práci, jejich kapitán si stále držel šarm a Jaguar E-Type stále jezdil. Vašut též nezklamal. Ba, i šach se hrál! Velkým bonusem celé série byly výborně vybrané architektonické kulisy. A samozřejmě všechna ta pěkná saka od Bandi... ()