Kapitán Exner

• angličtina Cpt. Exner
Česko, 2017, 11 h 1 min (Minutáž: 55–56 min, Alternatívna 6x80 min)

Predloha:

Václav Erben (kniha)

Michal Dlouhý, Vica Kerekes, David Novotný, Jan Vondráček, Arnošt Goldflam, Petr Nárožný, Anna Polívková, Jitka Schneiderová, Marie Málková (viac)

Kapitán Exner je jednou z nejznámějších postav české detektivkářské školy. Uhlazený bonviván a lamač dívčích srdcí se vždy vymykal představě běžného kriminalisty, a to nejen v minulém režimu, kde šokoval svým veteránem-kabrioletem a kanárkově žlutým oblekem, ale také nahlíženo dnešní detektivkářskou optikou. Své případy řeší jaksi mimochodem, během svádění žen a dívek, nezřídka o mnoho mladších, než je on sám. Avšak nejen proto jsou Erbenovy romány čtenářsky mimořádně oblíbené. (TV Prima)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (13)

Kapitán Exner (2017)

Celkem osobitá netypická kriminálka, která má pár skvělých věcí 1) Michal Dlouhý 2) skvělé obsazení v každém dílu ( the best of CZ ) 3) oceňuji odvážnou snahu o posunutí do žánru bonviánské komedie 4) hravý vizuál 5) jaguár . Bohužel seriál úplně nenaplnil má očekávání protože: 1) rozdělení případu na dva díly neutáhne pozornost diváka přechází to do nudy 2) z čistě detektivního hlediska trochu díry v dedukci jak se případ vyřeší 3) pocit, že vše jde dobrým směrem ( vtip. styl, žánr) ale nedojde do cíle jako nedotažené ()

Osamělý mrtvý muž – 1. část (2017) (E01)

Další Prima krimi, na které je znát šablonovitost všech kriminálek té komerční stanice tak, že všechny vypadají stejně ( jeden způsob vyprávění, obvykle málo zapamatovatelný případ, jeden typ humoru jako by to psala jedna osoba, žádná nahota ani bradavka, jedna stopáž), ale když budu hrát hru " Najdi deset rozdílů tak mne Kapitán Exner celkem pobavil protože: 1) naprosto fantastický výkon Michala Dlouhého ( postava v takové hrané poloze je celkem odlišující se v českých seriálech) 2) historická souvislost s Exnery minulosti, že člověk může porovnávat ( nejlepší byl dle mne Kodet ) 3) hudba, která evokuje klasické detektivky s detektivy alá Phil Marlowe , navozující retro i díky tomu pěknýmu autu 4) kvalitní celkem neseriálové obsazení 5) Vica Kerekes - na tu se hezky kouká, ačkoliv tady je jen jako přívěšek nesouvisející s dějem. ()

Osamělý mrtvý muž – 2. část (2017) (E02)

Zklamání... fandím tomu protože ta hudba, ten bonviánskej styl Dlouhého, obsazení atd tak naznačuje, že to potenciál má, ale tenhle druhý díl byl prostě nudný a stylem vyprávění moc do děje nevtáhl a to nemluvím o detailu, že pachatelé unikli spravedlnosti. Hereckým výkonům vévodil Petr Nárožný a dvojka vrahů ze ZOO, ale herecké výkony Novotného a Vondráčka, ( naprostí borci) jsou znehodnoceny, že jejich scény nejsou vtipné a jsou celkem zbytečné. Michal Dlouhý v tomto díle je taky mimo hlavní proud pozornosti a Vica Kerekes tady byla asi dvě minuty v restauraci na rande. PS: Nevím, zda jsem v té nudě ztratil kontakt ve vyprávění, ale naprosto mi uniklo jak ten Exner vlastně přišel na toho vraha chlapíka z parku. Prostě na něj ukázal... PS2: "Máte pěkné auto"" To mám po dědovi. " ( ty vole, celá republika za socialismu jezdila ve škodkách a děda Exnera měl rovnou cabrio jaguára? ty vole to byl ústřední tajemník ne? ) ()

Poslední pád mistra Materny – 1. část (2017) (E03)

Tak asi takhle by to mohlo i fungovat. 1) zločin v antikvariátu při vypadnutí pojistek celkem solidní 2) Michal Dlouhý tady hraje Exnera tak, jak by to mohlo fungovat 3) Pat a Mat Novotný vs. Vondráček konečně smysluplnější dialogy a scény 4) je to vtipnější než první dva díly. 5) co je nejvíce do očí bijící, že na jeden metr čtvereční tam hraje rekordní množství lidí, kteří jindy mají hlavní role nebo mají celebritní pozornost větší než obvykle. Navzdory tomu, že se tam vmísí občas nudné dialogy tak to byl nejlepší díl. ()

Poslední pád mistra Materny – 2. část (2017) (E04)

Furt tomu seriálu fandím, protože ten styl, Michal Dlouhý, naprosto špičkové obsazení atd. ve mne vzbuzuje naději, že by se to mohlo odlišovat od průměrnosti ( ikdyž to, že by to mohlo fungovat jako komedie jsem už vzdal).....jenže co naplat, doufat můžu, ale zrovna tenhle díl byl povídací nuda a trochu to bylo fajn asi jen deset minut před koncem. Potvrzuje se, že ten příběh neupoutá pozornost přes dva díly. Tak snad příště. ()

Denár v dívčí dlani – 1. část (2017) (E05)

Tak zase díl, který má exkluzivní mnohostranné obsazení od Preise, Kaisera alá Indiana Jones až po Šantal a až po nadabovanou Šeredovou, tentokrát to má i celkem zajímavý kriminální případ, trojka vyšetřovatelů celkem šlape jako hodinky... jenže má to svoje ale... ten způsob vyprávění je hrozně nudný a to opakovaně takže to není náhoda. Pomale plynoucí děj by nevadil, ale ty odbočky směrem k dialogům, které jsou zbytečné a nejsou ani jako komická výplň prostě ten problém prohlubují a to nemluvím, že to roztáhnutí případu na dva díly tomu nepřidá ( Vaculíkův Temný kraj dokázal tu pozornost diváka upoutat na dva díly lépe). Možná by tvůrci měli mrknout na Strachův Labyrint, aby se poučili jak udělat, aby se divák na další díl vyloženě napětím těšil. Pokud by chtěli něco svižnějšího a zábavnějšího, tak by možná stačil Matáskův Polda. Začínám mít obavu, že tenhle seriál propásl svou šanci ( .. a to jsem mu upřímně fandil) . Myslím, že za ty peníze měli lidi z Primy zavolat mě, abych jim vysvětlil, jak udělat úspěšný seriál. ()

Denár v dívčí dlani – 2. část (2017) (E06)

Tak po týdnu jsem se v tom množství postav ztratil a nedal to. Přitom některé věci fungovaly parádně, např. trio policajtů. Vyřešení případu jsem tentokrát snad i pochytil ( Exner uviděl jistý obal v jistém autě ), ale že by to byla detektivní perla dedukce, to se fakt říct nedá. Musím vyzdvihnout hvězdné obsazení, protože to je v tomhle seriálu asi to nej - všechny role obsazeny těmi nejlepšími co nabízí tahle republika. The best of .... jenže to stejně moc nefunguje a začínám mít jistotu, že tenhle seriál bude jen průměr... Mordparta lepší o 10%, Temný kraj lepší o 5% a Polda s Matáskem lepší o 25% aspoň v zábavnosti. ( uklidnění může být, že v mých očích je Exner lepší o 25% než V.I.P. vraždy ) .... ale nevím co říkají píplmetry. PS: Když mají na Primě problém se zobrazením nahoty i u striptérek ( které jinak hezky tancovali) tak nevím proč pak tím dělaj reklamu jednomu hampejzu na Václaváku.) ()

Znamení lyry – 1. část (2017) (E07)

Asi nejlepší půldíl, protože 1) zajímavé prostředí případu - vojenský vědecký prostor 2) fungující dialogy 3) opět parádní obsazení netypické pro komerční seriály - Langmajer, Čvančarová, Hrubešová... 4) více Vicy .... tak snad to zase nezazdí druhý díl případu. PS: Monika Timková jako kostlivec mne hodně vyděsila ( kde jsou ty časy Princezny a písaře) - nemoc, anorexie? ()

Znamení lyry – 2. část (2017) (E08)

Trio kriminalistů funguje i vtipně, hodně čistě povídací film ( místy nuda) a samozřejmě, že v množství jmen a postav jsem za týden ztratil orientaci. Pět sekund Sagvan Tofi. ()

Na dosah ruky – 1. část (2017) (E09)

80% procent času běhá trio kriminalistů po baráku, odkud se ztratili dvě důchodkyně. ( tu potkají Vicu a Sagvana, tam Víznera a sexy Elizavetu ... trochu zdlouhavé. Hvězdy dávám za to, že ten půldíl skončil zatím nejnapínavějším způsobem co se tenhle seriál vysílá, tak jsem zvědavý na pokračování. ()

Na dosah ruky – 2. část (2017) (E10)

Sorry jako ale u případu vražd důchodkyň z baráku plného lidí už si po týdnu nepamatuju kdo co jaký vztah k čemu a komu měl, takže jsem se v tom ztratil. Nevím zda jsem tak tupej, ale zase jsem nepostřehl na základě jaké dedukce se přišlo na pachatele, krom toho, že Exner na něj ukázal a řekl bylo to tak a tak. Tak snad to příště bude lepší. ()

Bláznova smrt – 1. část (2017) (E11)

Krimi případ jeden z nejzajímavějších, vyprávění plyne zatím nejlépe bez nudných prostojů, skvěle obsazené ( Donutil si dělá kolečko po komerčních krimi seriálech ),dokonce tady Vica má trochu aktivnější roli a trio kriminalistů šlape dobře. Takhle to mělo vypadat od začátku. Tajně doufám, že to nezabije závěrečný díl příští týden. ()

Bláznova smrt – 2. část (2017) (E12)

No konečně! Až poslední díl ukázal jak by to mohlo fungovat a je to poprvé kdy druhý z dvojdílu nezabil ten nadějný první. Nejlepší případ na konec. ()