Kapitán Exner

• angličtina Cpt. Exner
Česko, 2017, 11 h 1 min (Minutáž: 55–56 min, Alternatívna 6x80 min)

Predloha:

Václav Erben (kniha)

Michal Dlouhý, Vica Kerekes, David Novotný, Jan Vondráček, Arnošt Goldflam, Petr Nárožný, Anna Polívková, Jitka Schneiderová, Marie Málková (viac)

Kapitán Exner je jednou z nejznámějších postav české detektivkářské školy. Uhlazený bonviván a lamač dívčích srdcí se vždy vymykal představě běžného kriminalisty, a to nejen v minulém režimu, kde šokoval svým veteránem-kabrioletem a kanárkově žlutým oblekem, ale také nahlíženo dnešní detektivkářskou optikou. Své případy řeší jaksi mimochodem, během svádění žen a dívek, nezřídka o mnoho mladších, než je on sám. Avšak nejen proto jsou Erbenovy romány čtenářsky mimořádně oblíbené. (TV Prima)

Recenzie používateľa p.a.douch k tomuto seriálu (4)

Osamělý mrtvý muž – 1. část (2017) (E01)

Mám rád případy kapitána Exnera. Tento seriál přenesl případy z doby vzniku do současnosti a vypořádal ss stím celkem dobře. Michal Dlouhý směle konkuruje stávajícím představitelům kapitána Exnera. Zatím jsem spokojen a odpouštím trochu pomalejší rozjezd. Myslím že 3 hvězdičky si tento díl bez problémů zaslouží. ()

Denár v dívčí dlani – 1. část (2017) (E05)

Čím dál lepší. Nedivím se ale klesající sledovanosti. Žádné kozy, střelba, digitální šílenosti. Mně to ovšem nevadí. Jediné co mě na tomto seriálu dost vadí, je zbytečné rozsekání případů do dvou dílů. I to podle mě přispívá k nižší sledovanosti. ()

Denár v dívčí dlani – 2. část (2017) (E06)

Takže rád bych věděl co za inteligenta nechalo rozbít každý případ do dvou dílů. To je podle mě hlavní důvod nižší sledovanosti. Jinak tento díl opět velmi dobrá profesní práce. Obsazení velmi dobré a velkým překvapením je podle mě výkon Jiřího Maryšky. ()

Bláznova smrt – 1. část (2017) (E11)

Tak tenhle díl se mi prozatím líbí nejvíc. Obsazení opět luxus. První půlka případu téměř bez hluchých míst. Paráda. Škoda že příští díl je poslední. Seriál mi seděl díl od dílu víc. Dlouhý jako Exner vůbec nevadí a to měl před sebou laťku velmi vysoko. ()