Le Chevalier mystère

Krátkometrážny
Francúzsko, 1899

Réžia:

Georges Méliès

Krátky film o mužovi, ktorí nakreslí na tabuľu hlavu, ktorú následne oživí a začne s ňou stvárať rôzne kúsky. Napokon jej pričaruje telo, po ďalších kúzlach jej však opäť telo zoberie a hodí ju na tabuľu, kde sa z nej opäť stane len kresba. (Marek1991)

Jezinka.Jezinka

Dobrý návod na to, jak získat ideálního partnera. Namalujte si ho, zhmotněte si ho a kdyby se to přeci jen nepovedlo, tak ho zas prskněte na tabuli a smažte mokrou houbou. Důkladně vyždímejte do kýblu a ten vylijte do záchoda. Technická - musíte být kouzelník! ()

PetrPan

Jsem rád, že neumím kouzlit, protože maluju jen kosočverce. Jinak jedno z Meliesových nejlépe technicky provedených filmových kouzel. ()

anais

Na tabuli nakreslená dívčí hlava v Meliésových rukách ožije, a on ji napíchne na velký meč! Už to není pouze o stop-tricích, ale i chytrém využití dvojexpozice. ()

pytlik...

Hm, odteď abych se bál malovat jediné dvě věci, které svedu, tj. pavouka i s pavučinou a želvu na zádech. Terária jsou drahá a pavouků mám už tak doma tolik, že se mi sem stejně další nevejdou. ()