Jsou zlaté osmdesátky, období spartakiády. Pekárek je šťastný, přes sovětské vojáky šmelí s barevnými televizory a konečně mu do auta nastoupí i Karel Gott. Standa je „king“. Netuší ale, že si udělal mocného nepřítele. Vidina zájezdu na mistrovství ve Vídni je najednou pryč. Protistátní činnost produkčního Horáčka se sice odehrává mimo Pekárkovo zorné pole, ale Standa už je nebezpečně blízko. (Česká televize)

topi80 odpad!

Děj (resp. aspoň jeho náznak) se nám někam definitivně vytratil, hlášky už se také zřejmě vyčerpaly v minulých dílech, postavy, které nevyvolávají nic než lhostejnost, už jsou okoukané a dobové rekvizity samy o sobě seriál neutáhnou. ()

yntelygent

taky priemer,neurazi  ani nenadchne,odohrava sa v dobe,ktoru uz plnohodnotne pamatam a nie len ako dieta ....take trochu rozporne,chcelo by to nejaky napad,...trochu sexu,disidenti,...uz otrpane ....cakam nejake prekvapive vyvrcholenie....takto to sklzne len do z nadsazkou natoceneho komedialne ladeneho hraneho dokumentu.... ()

Gig

Tento díl rychle proběhl pár lety. Ale opět jsem se dobře bavil, i když ne vždy to k smíchu bylo. To “propašování Popelky” a Třísky vs barevná televize mě dostalo. Navíc po Lanďákovi, Waldovi, jsme tu dostali božského Káju a pomrkávání po faninkách, a taky Pepíčka Zímu. Ale poslední zmíněný se jen mihl. No, ať žije Vídeň 😉. ()

jungewolf

Tak zasloužilý agent=práskač S.Pekárek rozšířil svou "vedlejší činnost" i o kšeftování se sovětskými soudruhy, tehdy se roztahujícími mj. v Milovicích : 5 * a 78 % . Roličku K.Gotta si střihnul R.Vojtek. Produkčního Bílka, kšeftujícího se Sověty v Milovicích zase Jan Révai. Mladinkou sekretářku Kačenku hrála V.Divišová(hrála mj. v seriálu ČT Špunti na cestě). A pumpaře z Benziny, kšeftujícího s Pekárkem hraje Jiří Zapletal (hrál mj. J.Smrkovského v jednom z dílů seriálu ČT České století) . ***V tomto dílu zazněl taky úryvek z písně Věž z písku od skupiny Precedens Martina Němce, kterou zpívá Bára Basiková . ()

callix

Řekl bych, že hlášky: jsem king a čobolština, se v té době ještě nepoužívaly. Ale co já vím, narodil jsem se v roce 1977, kdy už Standa jezdil s Volhou a klátil soudružky o stošest. Jo a jak poznáte, že to režíroval Pachl? Postavy, když mají zvracet, tak zvratky nezvrací, ale vyprskávají, úplně stejně jako v Cirkuse Bukowsky a Raplovi. ()

fafejt001

Třesuuu šéfe.  Opět skvěle Hádek a byl i Goťák.  Paráda.  Také barevná televize  a sejdeme se na Vlachovce.  Standa už má celkem tři děti a pupík navrch.  Opět skvělý díl a jede se do Vídně na hokej.  Jak to všechno dopadne?? Jsem fakticky zvědav. ()

ABC1

U mě zcela výjimečně bych si přála, aby tenhle seriál byl delší...chtělo to aspoň 10 dílů, aby to přece jen tak neskákalo v čase a od jedné "dějinné" události rychle k další. Ale to je snad jediná věc, která mi vadí.  Herecky je Kryštof úžasnej, Jeřábek výbornej i ostatní velmi dobří. Doba, charaktery, atmosféra jsou vystiženy přesně, úplně cítím ten zápach z nevětraných hospod, puch ruských voňavek aj. Závěr čekám cynický: Pekárek nepodepsal antichartu, doklady o jeho stb činnosti se ztratí a bude oslavován jak pomáhal lidem... ()

OtokPag

Maestro ( cca10 let ) si zasloužil větší prostor - dva díly.  Mimo jiné tvůrci přeskočili v r.1976 světoznámou a nesmrtelnou Panenkovu penaltu ve finále ME v Bělehradu r.1982 přestup Tondy “Páni” z Bohemky do Rapidu Vídeň a o rok později zisk titulu Bohemky, což muselo vyvolat ohromné reakce nejen Standy Pekárka, ale také osazenstva hospody “U Klokoně”                                                                                  Přeskočím teď kritiku rychlého skoku, chci být směrem k tvůrcům pozitivní.  Dnes jsem si opravdu užil nejen pohled na veterány silnic.   Robur/anton Veřejné Bezpečnosti, estébáckej Žuk v kamufláži Spoje “nabušený” odposlechy, další luxusní káry v areálu Milovic - “Buchanka”, Zil, UAZ, obrněná technika, atd…  Milovice plné “dočasných okupantů” byly opět zachyceny celkem věrohodně, včetně šméčkařů a čórkařů v uniformách s CA na výložkách. Ten život na ulicích Milovic byl velmi věrohodný, v areálu jsem byl během dvouleté služby v ČSLA několikrát na střelbách a také na jízdách v KŘK. Natočený chaotický  provoz na střelnici přesně vystihoval tehdejší realitu. Naše jednotka házela ostré útočné granáty a doslova pár metrů vedle nás rusáci trénovali “urá” útok proti terčům s ostrou střelbou. ()

Dobry_clovek

Je dobře, že tato série má jen pět epizod. Je to totiž pořád dokola. Celou dobu jen sledujeme jak někdo neustále souloží, zvrací, nebo kadí a vedle toho se odehrávají nějaké příběhy, které nikam nevedou a nemají žádnou hloubku, takže si člověk nenajde sympatie ani k lidem, ke kterým by je normálně měl mít. Můžeme tvůrcům poděkovat, že aspoň Karel Gott v autě nezvracel, neříkal v každé větě 2x " vole " a v závěru na něho nebyl pětiminutový záběr jak má průjem. ()

horskejvlk

Okupanty musíme podojit, Koljo udám tě KGB. Naprosto přesné, všichni byly v roce 1985 už tak vyhladovělí po materiálních vymoženostech západu že morální stránka socialistického člověk byla již definitívně mrtvá. Člověk když si nakradl na nové BMW hned ho prověřili teď je jasné proč byl listopad 89’ aby se mohlo krást legálně. Těším se na porevolučního hrdinu Pekárka který “měl koule”nepodepsat antichartu jak mu zařídila STB ()

JenTR

Aneb jak si mladi predstavuji socialismus, jen chlastacky, soulozeni a pohodu. Ksefty s estebaky, kterym muzete tykat a rikat "voe", vsude nadrzene holky, ach jo. K tomu disidentky, ktere verejne krici, ze soudruzi jsou svine. Ale kouka se na to hezky, je to takove barevne, komicke, dali si zalezet s vypravou. Nad obsahem nesmi clovek moc premyslet. Snad jen to vsudypritomne koureni vystihli. Kolik lidi praskalo, je otazka, ale vetsina lidi byla slusnych.  P.S. Krome toho Volha fakt nebyla nikoho vysnene auto a nepadalo se z ni na zadek. Byl to rusky vyrobek. Kdyz uz, tak Tatra. Lidi touzili po autech ze zapadu (napr. Renault 5). Protekcni jedinci je meli (Landovsky Saab, Havel Mercedes atd).  Ale je fakt, ze Pekarek je vtipny blbec, clovek mu skoro fandi. ()

bardem

Já chtěl chválit, až uvidím celý, ale urvu se klidně dneska. Přesný, tleskám. A chechtám se, že bolševickým strukturám praská cévka. Víme, že se najdou muži na radnici a ženy za pultem, kteří se, jako reakce na Volhu, odvážně snažej šířit, že takhle to nebylo, místo aby zalezli za pec a drželi pec, jenomže to by museli disponovat sebekritikou a IQ vyšším než má Fučíkův odznak, sráči a Švorcový. Bylo to ještě horší. Co tahle verbež zničila životů_. Dobře Pachl. ()