V autoprovozu zakládají řidiči Brigádu socialistické práce s cílem výjezdu na hokejové mistrovství světa ve Vídni. V exteriérech se Standa Pekárek seznámí se svou budoucí ženou, brzy čekají dítě a stěhují se do nového bytu.  Standovi se náramně daří, ale není to zadarmo. Jeho další obětí je režisér Truhlář, kterému se stane osudnou jeho velká vášeň. (Česká televize)

William_

Zatím nejlepší díl. Ta inside story s Bohumilem Kleplem mě zaujala, dojala a naštvala asi nejvíc. Kleplovi ta role sedla jak prdel na hrnec a už dlouho jsem ho neviděl zahrát tak přesvědčivě jako tady. Zbytek dílu měl spád, napětí, komedie, avšak závěr smutný. Geniální mix a za mě spokojenost, a ještě že jsem se po odbytém prvním dílu na sledování této novinky nevykašlal - teď za to dostávám odměnu v podobě skvělého příběhu a brilantního zachycení doby a party okolo ČST. ()

Big Bear

Pekárek mrštně klouže na vlně bonzáctví a rád čerpá výhody, kterému spolupráce s STB umožňuje. Kupodivu ale umí i ztratit slovo za kolegy, což bych skoro neočekával. Opět je to značně koncentrované s důrazem na socík a jeho svět, ale vkládané dobové materiály jsou již barevné a čím dál méně ruší. Dějově se to už docela rozjíždí a třetí díl mne dost bavil. Je neuvěřitelné, že nejeden dnešní spoluobčan by tohle chtěl zpátky.  Musel buď přímo kolaborovat s režim a jen díky tomu mít výhody, nebo mu asi vyhovovalo když mu strana a stát diktovaly jak se má chovat a co může nebo nemůže dělat. Ještě, že už je to pryč ! Braňme všemi silami, aby se to tu zase neobjevilo ! * * * * ()

yntelygent

tak uz zacina prituhovat....tato cast kde na konci dokonca ukazu natacanie skutocneho agenta Minarika,to je fakt odvaz....inak co na to Pepik Laufer,pretoze ten tomuto typkovi spival oslavnu odu....s toho sa ani dnes nevylze....myslim ten Pepik Laufer....serial ale sleduju aj a vacsinou asi taki co vtedy neboli na svete,takze sa to da podavat aj takto,aj ked opakovane priznavam,ze je to natocene velmi hodnoverne,aj po technickej aj po dejovej stranke... ()

ABC1

Za mě také nejlepší díl. Skvěle vystižený marasamus doby: kšeftíky, korupce, lži aj. aj.. Výborné herecké výkony Hádka, Jeřábka, Melíškové, ale  Geislerová mi tam herecky moc neštimuje. V jiných rolích je o hodně lepší...možná je to i tím, že je tam jediná "paní čistá", což je samo o sobě dost protivné. Ale celkově skvělé. A dovolila bych si nesouhlasit s Katkou, že je to teď fajn doba a můžeme si říkat, co chceme. Můžeme tak na 70 %, ale pravděpodobně bude vbrzku o dost hůř. ()

negativ

Zatím asi nejslabší díl, hlavně naprosto nereálné "drama", kdy dcera produkčního, která je ve štábu na praxi a  má za úkol jen nosit káble a zakládat filmový pás, odmítne natáčet reportáž nejvyššího významu a v tváří tvář esenbákům a estébákům teatrálně opustí plac, samozřejmě okamžitě zatčena a následky na sebe nenechají dlouho čekat. Zcela mimo realitu, toto mě jednoduše nasralo - neakceptovatelné. ()

• Do promítárny se přinesou 2 přepravky se 6 díly 35mm filmu, ale promítá se 1 cívka se 16mm filmem. (charles3)
  • V epizodě podepisuje režisér Truhlář (Bob Klepl) slib ke spolupráci. Na posledním řádku se píše, že jeho krycí jméno bude Visconti. Teprve poté ale toto krycí jméno „spontánně“ vymyslí STBák v podání Jiřího Dvořáka. (klukluka)
  • V epizodě se po promítnutí filmu o únosu letadla zobrazí titulek v písmu Times New Roman. Dobově by byla k dispozici pouze brzká verze písma jménem Times, která je poněkud užší a má jiné patky na glyfech. (FilFee)