Rok 1971. Čerstvý absolvent vojenské základní služby Stanislav Pekárek nastupuje jako řidič ČST. Brzy se otrká a vyráží na první exteriérové natáčení, kde získává přehled o názorech a fungování umělecké „sebranky“, ale i principech socialistické ekonomiky. Následné šmelení benzínových talonů se mu stává osudným. Státní bezpečnost na něj má háček a Pekárek podepisuje spolupráci. Má to i své výhody, sen o automobilu Volha je na dosah. (Česká televize)

Tanner

Po dlouhé době jsem se odhodlal podívat na něco z české seriálové tvorby, zlákán skutečností, že vzniklo taky něco jiného, než stopadesátá kriminálka. A bylo to dost utrpení. Bulvární lascivnost, buranské dialogy, absolutně nezajímavé povrchní postavy... Zajímavé triky a efektní dobová výprava na všechno nestačí. No nic. Tak já to zase za pár let a dalších dvě stě kriminálek zkusím. ()

BrianStorker odpad!

Ke sledování mne nalákala televizní ukázka. Na první pohled solidní výpravu pokazil po zhruba dvou minutách náznak erotických hrátek na pracovišti. Po pěti minutách již sledujete soulož se vším všudy, do desíti minut si vyslechnete peprný slovník, včetně řvaní na sotva dvouleté dítě "do pr*ele žer!" Následuje další snůška krásného slovníku "kdyby mrzlo, nachcal bych Ti klouzačku", řev dítěte a další soulož... Po dvaceti minutách vypnuto. Účinkující (toto nelze nazvat herci) opět nezklamali, stejně jako celá česká filmová a televizní tvorba posledních dvaceti let. Úpad morálky, slušnosti a vkusu v přímém přenose. ()

kosoj

Umělecký dojem z prvního dílu je za plný počet. Parádní stylizace, výborné obsazení, humor na hraně, má to spád ... teď už se dá jen kazit. ()

ANTYCHRYST

První díl mě rozhodně nenadchnul.. Hádek v postavě přehrává.. a fakt už me sral..ta jeho role dost často sklouzava na hranici trapnosti.. i střihy dobových dokumentů mi nepřijdou moc šťastné.. 20% uvidíme co bude dál ale na Hyt sezóny to rozhodně nevypadá ()

Plastík

Perfektní filmařská práce i praáce produkce. Buran má sen, a je ochoten se upsat StB - to je  katastrofa společnosti. Souloží se kde se dá. OPBH a interupční komise je tu popsána úplně přesně. Úplatky a Bohemka, chlastačky v práci a všude rudá hvězda, Soudruzi. Dokonalý interiéry, extriéry a vše ostatní. ()

Gamekeeper77

Výtvory vracejicí se do časů normalizace mám všeobecně rád, tady jsem bohužel hodně zklamanej. I přes veškerou, snaživě dobovou výpravu na mě nedýchá naprosto žádná atmosféra. 40%. ()

MirkaP

Beru to jako slibný rozjezd a dám šanci dalším dílům. Co jsem tedy zatím viděla - ponor do dost nepříjemné doby, kterou jsem zažila jako dítě. Doufám, že ne tak uplakané jako malý Staník, toho snad museli píchat špendlíkama, aby furt tak řval.  ///  Absolutně mě zaujala Melíšková jako čupr servírka, strašně jí ta paruka a černé mini-hadříky s bílou zástěrkou sekly. Jo, chodívaly takhle vystrojené na place všechny. Zvláštní kontrast s tou zaplivanostní čtyřek. Prostředí hospody ztvárněno velmi dobře, jen tam byla příliš dobrá viditelnost. Zakouřenost v podobné čtyřce totiž bývala taková, že nebylo vidět na to, co dělo tři stoly od pozorovatele, natož na konec lokálu. Detail, kdy Melíšková odchází domů, a na své pracovní oblečení hodí kabát a jde, mi připomíná, že hospodský personál smrděl kouřem na sto honů.  ///   Vybavil se mi jeden můj spolužák, který to "voe" používal místo čárky ve větě, a jako tečku používal výraz "voevoe". Dělávala jsem si z něj legraci, že by si diktáty měl přeříkávat po svém a za voe čmárat čárky, pak by měl za jedna. Někteří ani už nevnímali, že voe říkají, a byli schopni tak oslovit i učitelku (Helevoe souško).  ///  Kryštof Hádek svého hajzlíka s andělskou tváří podává moc dobře, tzn. je na pěst. Elišku Křenkovou jsem za těma brejlema vůbec nepoznala :D, až z titulků. ()

yntelygent

Po prvej casti dam 2 hvezdy,po vstupe sudruhov z Stb to mozno bude mat potencial na nieco zmysluplne.Nemam nic proti K.Hadkovi,ale pride mi malo spontanny a skor taky nasilu drsny a vtipny ....No a pride mi aj dost nepravdepodobne,aby si clenovia stabu,vykresleni,ze su mierne povedane v nemilosti rezimu,nedavali bacha na reci,pred cudzim novym soferom o ktorom nemohli vediet ci si ho tam nenasadili sudruhovia braniaci ideologicku cistotu....asi na to pridu az v dalsich dieloch...uvidime.P.S. Povestny vrsovicky dloubak ukazal A.Panenka az v r.1976,tj.5 rokov po  tom ako sa odohrava dej tejto 1.casti... ()

Rayen1

Bejt vulgární není jen o tom, že za každou větou řekneš "voe" a sypeš ze sebe jednu nadávku za druhou. Takovej vulgarismus je potom strašně trapnej a působí nehorázně křupansky, asi jako když vidíš Zručáka pod Orlojem. Ono je totiž umění bejt správně vulgární, chce to načasování a kurva trefnou střelu na cíl. Postavy, jedna vedle druhý, jsou na pěst, už dlouho jsem neviděl seriál, kde by mě sedla snad jen jedna, a to postava Jeřábka (kterej je mi většinou strašně nesympatickej, hlavně kvůli trapnýmu Comedy Clubu). Ke konci se to jakž takž dalo, ale jak jsem se podle ukázek těšil, vůbec jsem si pilot neužil. Pobavila mě snad jen hláška o cirkusech a papír od sekaný... ale to je sakra málo. Snad to vstane v dalších dílech z popela a bude se to lepšit (podobně jako Dobré ráno, Brno!, z toho seriálu jsem byl ze začátku taky trochu na rozpacích). Voe. ()

Binne

Češi jsou velmi špatní na jakékoli moderní filmy všech žánrů. Co nám jde povětšinou relativně dobře jsou dobové snímky popisující naší vlastní historii, lehce depresivní filmy nebo filmy z doby před rokem 89. První díl minisérie "Volha" je poměrně překvapením z hlediska hereckých výkonů. Přijde mi, že herci přehrávají podstatně méně, než v minisérii "Devadesátky", kde to bylo místy nesnesitelné. Scénář je relativně jednoduchý a smysluplný, karty jsou přesně rozdány a každá scéna mapuje charakter hlavního představitele - Stanislava Pekárka. Jediné, co mi upřímně velmi vadilo a kazí to celkový dojem je kamera, která je velmi kýčovitá. Vyvolává retrospektivní dojem pomocí archivních záběrů, zrnitého efektu apod. v závěru to působí lacině. Poměrně trefný je znázorněný charakter doby, kdy národní zábavou byl sex a alkohol (protože co jiného se dalo dělat?), nicméně opět je příběh silně přetažený za vlasy. Je ovšem sympatické, že se tvůrci snaží ukázat veškeré aspekty tehdejší doby (všudypřítomnou šmelinu, zcela normální a společensky přijatelnou nevěru, sex ale i proces před potratem, přístup funkcionářů a prospěchářské smýšlení). ()

j.sorensen

Neurazí ani nenadchne, voe sem přestal vnímat po 10 minutách. Ale co mě zaráží, že v posledních x filmech a seriálech, nám autoři vnucují fakt, že tady byl snad každej druhej estébák. Ano, bylo jich hodně, ale určitě jich bylo víc mezi komediantama, než jejich řidičema. A geislerka mi ani nevadí, divný... ()