Ázijské a afroamerické gangy bojujú o kontrolu nad Oaklandským pobrežím. Nejde o nič, čo by tu v minulosti ešte nebolo. Keď je však zabitý mladší syn ázijského šéfa podsvetia Ch'ua Singa (Henry O), stane sa vojna pre obe strany omnoho nemilosrdnejšia. Správu o smrti brata čoskoro dostane i starší syn Han (Jet Li), ktorý bol v minulosti policajtom, na ktorého boli nadriadení hrdí a zločinci ho nenávideli. Teraz, po falošnom obvinení, sedí v hongkonskom väzení. To mu ale nemôže zabrániť, aby sa vydal vypátrať bratovho vraha. Vracia sa späť ku svojej rodine do Ameriky - lenže čím viac otázok kladie, tým viac sa ich pred ním otvára. Začne pracovať pre klan čínskych gangstrov, vedený jeho otcom. Najväčším konkurentom Aziatov je černošský gang, ktorému velí Isaak O'Day (Delroy Lindo). Jeho krásna dcéra Trish (Aaliyah) nechce mať s otcovými nekalými kšeftami nič spoločné, a keď sa náhodou stretne s Hanom, zrodí sa vzťah rovnako silný, ako bola láska nesmrteľných milencov z Verony - a i tejto dvojici stoja v ceste ich rodiny, znepriatelené na život a na smrť... Hana prenasledujú nielen členovia afroamerického gangu, ale aj zabijaci najatí neznámym nepriateľom. V situácii, keď Han nemôže veriť nikomu a ničomu, sa rozhodne vyhlásiť nepriateľom nemilosrdnú vyhladzovaciu vojnu. A napriek tomu, že je sám proti vyzbrojenej presile, svojim protivníkom radosť nespraví... (TV Markíza)

helloween93

Problém tohohle filmu je, že se snaží tvářit hrozně vážně - chvílemi je to jako rodinné drama, přitom je to béčko jak vyšité. Ty digitální efekty soubojům spíš škodí než aby je zefektivněly. ()

Besyn

Jet Li umí dobře kopat,ale na dobrý film to nestačí.Slabý příběh,slabí herci,slabá režie,slabá akce....slabé vlastně úplně všechno. ()

Jeand´Boa

Nomen, omen... Tvůrci si asi opravdu řekli, že Romeo musí zemřít... a tímto počinem plným zbytečností (vylepšování triky, rádoby jímavé řečičky, apod.) jej opravdu zabili... nejen to, pohřbili ho... ()

Torgal

Pár slušných akčných scén, kde Jet Li dá efektným spôsobom výprask druhotriednym záporákom nezachráni celý film, ktorý je v zásade nudný - príbehovo, filmársky aj herecky. Je to priemer každým coulom, ale výsledný dojem je podpriemerný, možno aj preto, lebo sa v zásade berie dosť vážne a humoru je tu pomálo. 5-/10 ()

sarkareifova

Jet Li předvedl skvělej výkon co se týče bojových umění, ale to bylo taky všehno. Kdyby film nebyl tak strašně dolepšován různými efekty, mohl by být trhákem. Zápletka je jasná už od začátku a to místy z fimu dělá jenom nudnou pitomost. ()

Nail

Všichni proti všem:-D. Číňani zabíjí číňany aby to svedli na černochy a černoši zabíjí černochy aby to svedli na číňany :-D Krom Jet Liho a jeho bojových kousků to je průměr. Děj filmu byl navíc dost průhledný a předvídatelný. ()

tranquill

"Zbraně lidi nezabíjejí...lidi zabíjejí lidi!" Zprvu to vypadalo primitivně, ale nakonec z toho vylezl solidní akčňák s povedenými bojovými scénami. ()

BLADER

Veľmi, veľmi dobrý akčný film. Bartkowiakov štýl mi jednoducho sedí. Jednoduchý scenár, skvelá akcia, pri ktorej nuda jednoducho nemá šancu. Skvelé. ()

Kingjiri

Průměrná, avšak vcelku zábavná podívaná s Jetem Li v hlavní roli. Ten tu zase předvádí svoje bojové umění a rozhodně se na to kouká líp, než na proslulé aikidó Stevena Seagala, jehož filmy na tom nejsou navíc dobře ani příběhově. Bojových scén tu není sice příliš, ale jsou jako vždy docela dobře zpracovány. Po delší době tu Jet Li hraje roli, ve které neztvárnil podivína, který se nerad baví s lidmi a nerad se směje. Občas je tu s ním i sranda a rád si s někým pokecá, ale působí to trochu rozpačitě, když si člověk uvědomí, že je na pomstichtivé cestě. Sympatická jednorázová podívaná, která ničím nepřekvapí ani neurazí a já dávám tři hvězdy. ()

Sign

Není to ani zdaleka špatný film, ale hodně mi vadí že kvúli tomuhle lehce nadprůmněrnému filmu Jet Li odrekl hlavní roli v opusu Tygr a Drak, tam by úžasně vynikal, hlavně díky jeho dokonalého umění mečem ()

Nix

On Max Payne byl v kurzu dřív než Matrix, ale zpomalovačky v kurzu fakt nebudou, pokud opravdu nejsou vhodně použity. A taky nechápu proč Jet je potřebuje, ale budiž. Je to takový mix všeho, takže už jen to říká, že tento film není bůhví co, ale Jet aspoň má dobrou akci, takže ta to zachraňuje. Špatné vtipy už to moc nezachrání. Ale závěrečná bitka je dobrá a mozek u toho úplně neztratíte, ale když ho budete používat na 50%, budete spokojeni jako já. Do průměru se to v pohodě vleze a kdo má rád Jeta víc, hvězda navíc se mu bude hodit. ()

Hellknight12

Dnes pozreté po rokoch. Kedysi som tento film pozeral, zakaždým ako sídiel v TV a žral som ho a dnes? Čo k tomu povedať veľmi dobré herecké výkony, súboje ale bohužiaľ slabo napísané charaktery postáv. Máme tu síce dôvody a ciele prečo ale bohužiaľ nič viac. Samotný dej filmu je proste šablóna, snáď každého druhého akčného filmu. Čo musím vyzdvihnúť je kamera a tých pár strihov, keď sem dali röntgen ako sa lámu kosti. To sa často nevidí ani dnes. Popravde nenapadá má žiaden iný film, kde by to bolo využite. Čo sa týka samotnej hudby, tak ja mám rap rád ale v tomto filme mi 2x nesadol.Film môžem odporučiť každému kto má rád akčné filmy. Inak sa jedná o čistý priemer. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. ()

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Ne, teď nemáme na mysli filmovou sérii se Sonnym Chibou, kterou proslavili hlavně Tarantino a Tony Scott, když v úvodu Pravdivé romance nechali Patricii Arquette obsypat Christiana Slatera popcornem… (viac)