Carol Hunnicutová (Anne Archer) sa v losangelskom hoteli stane nechceným svedkom mafiánskej vraždy, ktorú spácha gangsterský boss Leo Watts (Harris Yulin). Robert Caufield (Gene Hackman) z kancelárie okresného prokurátora, ktorý už dlho po Leovi pasie, zistí podľa odtlačkov prstov identitu svedkyne a vypátra, že sa skrýva na horskej chate v malom kanadskom zapadákove. Vydáva sa za ňou a na mieste zisťuje, že mafia už tiež objavila Carolinu stopu a snaží sa ju zlikvidovať. Podarí sa im uniknúť najatým zabijakom a nastúpiť do expresu, smerujúceho do Vancouveru. Ďalším Leovým mužom sa však podarí vmiesiť sa medzi cestujúcich, a tak je život Carol i Roberta v bezprostrednom ohrození. Železničný detektív Keller (B.A. „Smitty“ Smith) Robertovi pomôže zbaviť sa najatých vrahov, ale sám príde o život. Nebezpečný súboj s mafiou vrcholí na strechách vagónov, kde Robert musí čeliť zúrivému útoku tajomnej cestujúcej Kathryn Wellerovej (Susan Hogan), ktorá je tiež v Leových službách... (TV Markíza)

Anderton

Peter Hyams natočil niekoľko solídnych filmov, ale aj množstvo hovadín, ktoré sa zapísali zlatými písmenami do dejín našej kinodistribúcie (Lovci dinosaurov). Nebezpečný útek je našťastie ten prvý prípad. Napínavý dej umocňuje klaustrofobické prostredie vlaku, z ktorého niet úniku. Ale prvkom, ktorý robí film zaujímavým pre diváka, ktorý nepotrebuje vidieť každú blbosť, je Gene Hackman. Určite vydarenejšie, ako Segalov príspevok na danú tému. ()

klerik

V jednoduchosti je krása. Hyams nikdy nesršal genialitou, ale toto zvládol slušne. Napínavá jazda, ktorá nenudí a vie vzbudiť dojem, že by sa to takto mohlo stať... ()

Chrustyn

Po všech směrech nenápaditý a nudný akční thriller o drsném poldovi, který musí chránit svědka v ohrožení. Neakční, nenapínavé a velice nudné. ()

honajz

Vynikající začátek, kde je vše přesně načasováno, pokazí zbývající dvě třetiny filmu, a nejvíce závěrečné scény. Některé věci logicky nedávají smysl (např. jak se zločinci mezi sebou domlouvali, když si z vrtulníku nebrali vysílačku? - viz první zastávka; jak vůbec mohli být na začátku sledovaní?; proč nikdo ve vhodné chvíli nepoužil nouzovou brzdu?; jak mohl obyčejný advokát převézt profíky?; proč advokáta ve vlaku zloduši nesledovali na každém kroku, ale pokuřovali si v jídelním voze? Sledováním by neměl, kde se ukrýt nebo jak s ženskou mluvit.; proč nezdrhli druhou stranou vlaku?; proč nezasvětil víc lidí z vlaku /kuchaře, číšníky, strojvedoucího, průvodčího.../, kteří by mu mohli pomoci proti dvěma chlápkům? atd., atd.) a celá ta výborná výstavba první třetiny filmu, kterou jako by psal někdo jiný, jde postupně do kytek až k WTF konci. Ale u Hyamse to tak bývá často - dobré nakročení, zajímavý námět, ale totální selhání v ukočírování filmu a příběhu až do konce. ()

anderson

Filmy P. Hyamsa majú zvyčajne diskutabilné scenáre, no po stránke remeselnej zručnosti sú poctivými komerčnými produktami, ktoré rozhodne nepatria medzi odpad. No a skvelé herecké obsadenie, solídny a hviezdami nabitý markizácky dabing a slušný spád, vytiahli túto napínavú historku až na tak vysoké hodnotenie aké dávam. A navyše --- TECHNICKÁ POZNÁMKA: Markíza film uviedla v originálnom formáte 2,35:1. (9.6.2010) ()

Kimon

Taková akční nenáročná oddychovka, která nedovolí u obrazovky zaspat. Tři hvězdy se mi zdály málo, tak tedy čtyři. Vy, přehnaně nároční diváci, nečekejte moc a dostanete víc. ()

Lacike

Akčný thriller odohrávajúci sa väčšinu času vo vlaku, kde chlapík chráni svedkyňu vraždy pred zloduchmi. Po vzore Die Hard tentoraz nebojuje so zloduchmi Rambo ale obyčajný prokurátor Hackman. Tentoraz to s tou obyčajnosťou prehnali, keďže Hackman sa väčšinou nezmohne na nič viac ako pobehovanie so svedkyňou z jedného kupé do druhého a občasného pokecu so zloduchmi, ktorí sa ho snažia presvedčiť, aby to vzdal. Proste pokiaľ sa dej odohráva vo vlaku, tak je to totálna nuda. Našťastie tu sú tri akčné scény mimo vlaku. Úvodná adrenalínová naháňačka auto vs. vrtuľník odohrávajúca sa v lese. Je nasnímaná podobne ako naháňačky v Roninovi a mal som z nich pocit, jak keby som sledoval nejaké rely. Pri každom jednom strome som sa nakláňal, aby som sa mu s spolu s postavami vyhol. Potom zaujme kratučká bitky uprostred a finálne blbnutie na streche idúceho vlaku v ktorom Hackman konečne niekomu nakope zadok. Fakt nádhera, čo všetko v tých časoch poisťovne hviezdam dovolili stvárať. Dnes by sa to všetko odohralo pred zeleným pozadím. Bez tých troch akčných scén by to bola strata času, ale vďaka nim to za jedno zhliadnutie stojí. Chcelo to lepší scenár, aby aj dialógové scény boli tak napínavé ako akčné. 5/10. ()

GeusX

Dneska se to zdá být jako rutina, standardní thriller. To je hold osud valné většiny starších akčních filmů a thrillerů viděných diváky, kteří při filmové premiéře třeba ještě nespatřili světlo světa a odkojeni byli superefektními megafilmy filmy. Pro mne jako pamětníka, co si film užíval na véháeskách, je to však trochu nostalgicky důvod k přimhouření očka. Nebezpečný útěk je solidně zpracovaný thriller, který jistě žádného fandu tohoto žánru neurazí a určitě to nebude promarněný čas u televizní bedny. ()

Pink.Panther

Tento thriller s nádechem klasik od Hitchcocka je remakem stejnojmenného filmu roku 1952 a za mě se povedl. Peter Hyams si pro autorský film napsal scénář a seděl na režisérské stoličce i stál za kamerou a myslím že právě tam jeho práce vyniká nejvíce. Hra na kočku a na myš se z větší části odehrává ve vlaku, který Gene Hackman stále zapřažen před kamerou spolehlivě táhne do cíle. ()

Padme_Anakin

To je tak, když se stanete svědkem vraždy, na první dobrou se ukrýváte, potom prcháte, při úprku havarujete a skončíte ve vlaku, přemisťujete se z kupé do kupé, až se ocitnete na střeše onoho vláčku... Pro mě bezproblémově sledovatelná filmová jednohubka se skvělým Genem Hackmanem, s politováním však zřejmě brzo zapomenutelná... ()

Derek

Poctive thrillerove remeslo s vynikajucim Genehom Hackmanom. Peter Hyams sa ako vzdy zhostil rezie a kamery s ktorou podla mna exceluje a skoda ze sa vacsinu svojej kariery nesustredil prave na toto remeslo (jeho rezirovane kusky isli kvalitou pravidelne dole). Potesilo i kombo v podobe J.T. Walsha a Emmeta Walsha, ktori su ako vzdy skvely i ked nemaju prilis vela priestoru. ()

kinderman

Svižné béčko za jasné tři hvězdičky, ale vzhledem k tomu, že celá rodina z otcovy strany jsou železničáři, musím jít o jednu výš... ()

Martin741

Reziser Hyams je len rutiner bez stipky zaujimavejsieho napadu. Pribeh nie je nic moc, ale film zachranuje to, ze sa nachadza niekde medzi Die Hard a Terminatorom. Jo a este Hackman a kanadske hory. 61 % ()

Juto

Príbeh vás dokáže udržať v napätí až do konca a prináša vhodné výsledky ako thriller generickej značky. 6/10 ()

zigíš

Obstojná oddechovka na dlouhý zimní večer. Problém je, že míň zábavného rutinéra než Hyams aby jeden pohledal. Takže s potenciálně adrenalinové vláčkové jízdy s charismatickým Hackmanem, nám zůstane jen ten Hackman. Škoda. ()