Bright

V Los Angeles vládne napětí mezi druhy. Lidský policajt a jeho orcký parťák narazí na věcičku s velkou mocí a zapletou se do prorokované války o území. (Netflix)

Thalin

Jako nápad je to fajn. A myslím si, že přesně takhle by to bylo, kdyby všelijací tvorové byli mezi námi. Ta rasová diskriminace by tam prostě byla a určitě ne jen v Americe. Sice je tam podle mě až veliký důraz na to, že ork u policie je veliký fuj, i když jiný potvory tam klidně přijmou (všimla jsem si na ulici nejednoho policejního kentaura) ale beru, že nějak potřebovali vyostřit ty situace. Sice je ta celá ta situace kolem temného pána a hůlky poměrně slabý a moc pohádkový materiál a není to vůbec dotažené, ale aspoň to trošku vyrovnaly honičky a přestřelky. Orčí parťák by sice mohl být méně sešněrovaný, ale aspoň je to jako proti pól ke Smithovi, který tu chrlí nadávky a kulky. Neseděla mi tam akorát Lucy Fry, ale ta holka prostě neumí hrát, viděla jsem ji v mnoha rolích a snad žádná jí nesedla. ()

Accuphose

Vlastně mě to bavilo, a podívám se na to určitě někdy znovu. Samozřejmě některé věci není možné brát vážně, ale celkově jde o nadprůměrný kousek. ()

somme

Asi tak kdyz se Pan prstenu potka s Harrym Potterem. A teda bohuzel i Davidem Ayerem.. Napad i prostredi by byli zajimavy, ale nemuzu si pomoct, podle me ve vetsine filmu stejna nuda jako tragickej Suicide squad. Skoda. ()

AndySvk

Totalny fantasy ulet v pritomnosti Buddy cops vo filme aky este nebol Postavy zaujimave Dej zaujimavy ale napchat to do dvoch hodin to je dost preto sa to zda ako rychla zmes sprosteho filmu ()

[[Wizard]]

Perfektní akční jízda v netradičním světě, kterej mísí něco mezi shadowrunem a gangsterkou. Spousta typickejch filmovejch klišé je převrácenejch o 180° a zahranejch tak, že působěj naprosto přirozeně, radost koukat. Rozhodně parádní počin a svěží vítr ve filmových vodách. Dialogy dávaj smysl, postavy jsou prokreslené, mají jasnou motivaci a s hlavní partičkou se dá velice snadno sžít, protože se nejedná o šablonovité role, ale skutečně jako by se jednalo o každodenní lidi hozené do bizarního sledu událostí. Celé to drží perfektně pokupě, hudba, obraz, zvukové efekty, speciální efekty, kamera, střih. Nemám co dodat. ()

reno112

Jedno cliche za druhym. Dokoukal jsem se na tento film jenom z ucty k Willu Smithovi. Myslenka sama o sobe, se mi velmi libi, reziserske a scenaristicke zpracovani je vsak katastrofa. Asi nemam nic vic co bych k tomuto filmu dodal, ani na nej nechci ztracet svuj cas komentovanim. ()

Buzzo

Nechápem to nízke hodnotenie podľa mňa to bolo super, od začiatku až po koniec a páni akokoľvek sa bude kdo na mňa hnevať zabavil som sa viac ako na Last Jedi. Malo to humor akciu postavy všetko čo má mať poriadna fantasy/sci-fi. Ten nápad je podľa mňa perfektný. Uvidíme čo z toho Netflix spraví do budúcna ale celkom by ma potešilo pokračovanie alebo aj seriál! :-) ()

Majkowski

Film s velkým potenciálem a na pohled i dost originálním námětem, ale i s Willem Smithem v hlavní roli to zkrátka nějak neklape. Jsou tam skvělé momenty, ale bohužel těch slabších momentů je mnohem více. Je tam hromada nelogičností, děj je uspěchaný, člověk pomalu ani není seznámený se světem, ale je téměř okamžitě vhozen do mišmaše všelijakých fantasy šíleností. (65%) ()

AAsniper

Nápad, originalita a obsadenie 100%. Škoda že druhá polovica filmu prerastá režisérovi cez hlavu a dej je ku koncu chaotickejší a zaplátaný horúcou ihlou. Každopádne, jeden tých lepších filmov tohto roku, atmosféra super, Will Smith a Joel Edgerton pracujú jak šľapací betlehem. Nebyť chaotického konca, nemám čo vytknúť. ()

Nataraja

Bez chuti a bez zápachu... dobrej nápad, blbý zpracování, nelogický příběh, špatná režie, skvělý herci, kteří špatný scénář bez dramaturgie nezachrání... škoda... ()

Rorschach_SK

"Je to ako jadrová zbraň, čo plní priania". BAD BOYS IN MORDOR. Bolo nebolo - za 7 bulvármi, za 7 filmovými štúdiami a 7 ghettami - prebehol jednej noci súboj medzi buddy týmom černocha a orka, podporovaných elfkou s kúzelnou paličkou, proti skorumpovaným policajtom, eflskému špeciálnemu komandu, orkským a hispánskym gangstrom, pričom za všetkými pátrajú federálne jednotky určené na boj proti mágii. Ayer tu zaspomínal na natáčanie Patroly, pridal niečo zo Suicide Squad, inšpiroval sa komiksom Fables a pridal ešte zopár fantasy postáv vo veľmi zaujímavom univerze - ktoré by sa malo, hoc aj v upravenej zostave, posunúť do seriálovej roviny, keď to už teda splácal Netflix. LA skôr než Mesto Anjelov pripomína vojnovú zónu - najväčšou lúzou tu sú orkovia, elfovia sú zas elitou ktorá všetkému šéfuje (hrozná predstava), a víly sú tu škodná na úrovni potkanov - sakra, tohto chcem viac. ()

vamix

Na tom by se dalo stavět....proč ne,mělo to mušky,ale já se bavil...tempo,hlášky,hlavní hrdina.Nehledám v tom nic hlubšího,ale splnilo to vše,co jsem od dnešního večera očekával,bavil jsem se a vtáhlo mě to do jiného světa,co víc bych si mohl přát? ()

princeznaaur

Že by multikulturní obohacení v podobě Orků? Lobisté, oligarchové a zloději v podobě Elfů, a ostatní jen nějaká chamraď a ještě je to vyšperkované 5ticí mágů, z nichž se jeden odtrhne a bojuje proti nim, aby nemohli na Zem poslal nějvětší zlo. No sorry, ale to byl zase úlet. ()

maclib

Sloupnuto jako malina.:-) Dost slušný drsný akčňák ve světě elfů, lidí,orců a on ten svět překvapivě dobře funguje! Krev,hlášky,akce,krev, hlášky,akce... ()

Lukinsons-

Zklamaní, jednotlivý scény jsou na sebe divně nalepený a celý to působí nepřirozeně. + Párkrát nelogický chování postav a kromě Smitha žádnej jinej výraznější charakter. ()

paralen500

Zábavná akčná jazda v alternatívnom svete elfov, orkov a ľudí. Filmu chýbalo viac mágie a finálny súboj s Pánom Zla. Našťastie o vtipné dialógy nie je núdza. Joel ako menej chápavý Ork vynikajúci, postava Noomi úplne zbytočná a Will v polohe dobrého policajta úplný štandard. Netflix po niekoľkých slabých filmových počinoch prišiel konečne s nadštandardom, aký od neho očakávame pri seriálovej tvorbe. ()

SpeedShot

Hodně zvláštně zajímavej film. Ještě by to chtělo tak dvě hodiny, ale jinak ok. Snad bude pokračování. Je to jak část z Hobita, jen prozatím bez dalších dvou dílů... :) ()

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

10.05.2022

Příběh o tom, jak Willu Smithovi (Já, legenda, Král Richard) jedna facka změnila život, se bude psát nejspíš ještě nějakou dobu. V tuto chvíli má herec desetiletý zákaz účasti na Oscarech, přišel o… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

22.04.2022

A už je to tu zase. Po skandálu Willa Smithe (Král Richard: Zrození šampiónek) na letošním oscarovém ceremoniálu, během nějž herec neudržel nervy na uzdě a během přímého přenosu udeřil do obličeje… (viac)