Každý rok se ujme vlády nad týmto svetom. Jej bozky sú však príliš ľadové a zmrazia každú vášeň. Na tomto svete je však stále viac lásky ako nenávisti. Kay sa ocitne celkom v zajatí ľadu. Gerda sa ho vyberie hľadať. Láska v jej srdci by dokázala roztopiť každého. Nepozná, čo je to strach, pretože v jej srdci horí plameň odhodlania. A na tento plameň Snehová kráľovná tak ľahko nezabudne. Dvojdielna miniséria je modernou adaptáciou klasickej rozprávky H. Ch. Andersenea... (oficiálny text distribútora)

annihilation

Nápad zfilmovat Andersenovu krásnou pohádku nekonvenčním způsobem mi přišel dobrý. Hlavně to, že Kay a Gerda zde nejsou zobrazeni jako děti a jiskření právě mezi Kayem a Sněhovou královnou tak dává zpracování novou energii a myšlenku. Ale jak tomu bývá, ten dobrý nápad ztroskotává kvůli spoustě romantických klišé, nedostatečnému zapracování velmi rozmanitých motivů (která kniha nabízí na stříbrném podnosu) a také kvůli zbytečné roztahanosti. A je to velká škoda, jelikož z takového nápaditého příběhu by se dalo vytěžit mnohem více.. ()

MJMilan

Moc mi tam nesedlo to krasobruslařské vystoupení na začátku filmu, jinak vcelku povedené. Ani neurazí, ani nějak výrazně nenadchne. Ještě byl dobrý ten mluvící meďoš na samotný závěr. ()

Hádés

No to teda ne lidi. Na sněhovou královnu mi nešahejte. Mám rád Andersenea a myslim že tohle je povedená pohádka. Jak já jsem se u ní jako malej bál. A ta zimní atmosféra... hmmm ()

lucascus

Možná nějaké vady tam byly, ale musím dát 5 * , protože úžasná hudba, skvělý výběr herců a perfektní scénář to naprosto překonaly....prostě sněhová královna v dobré moderní verzi. Navíc dabing Ivany Andrlové sedí perfektně... ()

Elleannie

Pohádku jsem viděla už několikrát.. nevím proč, ale něčím mě k sobě přivolává. Má své kouzlo, a ať už je to zapříčiněné čímkoliv, ráda se na ni kdykoliv podívám znovu. ()

Danikaa

Moderné, nie celkom popisné spracovanie Andersenovej rozprávky. Celkom sa mi páčilo aj to, že Kay a Gerda nie sú 10-ročné deti, ale sú už takmer dospelí a tak ich láska má iný rozmer. ()

fiLLthe3DD

Jako malý jsem kousek tohoto filmu viděl a připadalo mi to jako slátanina. Nyní můžu říci, že to tak hrozné není - na televizní film to má skvělou výpravu a speciální efekty, i herecké výkony jsou dobré. Jen nechápu, zdali byl tento snímek určen pro děti a nebo pro starší diváky - děti podle mého názoru nemusí pochopit vše (už jen to, že Gerdin otec po jejím zmizení propadá depresi a nebo vztah medvěda a Sněhové královny). Nicméně je to docela povedené, medvěd byl sympaťák a po proměně docela i sexy chlap :-). ()

Cejny

Moc příjemné fantasy, které je celkem povedenou adaptací pohádky Hanse Christiana Andersena. Najdeme zde i spoustu tajemných, mysteriózních prvků, což se mi líbí. V porovnání s Hvězdným prachem musím konstatovat, že Kai a Gerda je o trošku horší, ale opravdu jen o trošku. ()

wosho

Začátek má neobyčejné kouzlo,bohužel jak je u Hallmarku zvykem vše dobre musí pohřbít násobnou tupostí a výchovou diváků.Jaká škoda. ()

Zombi

Docela pěkně zpracovaná Sněhová královna od Hallmarku, který má podobné projekty v oblibě a většinou se mu i daří. Někoho může odradit stopáž, která je opravdu zbytečně natažená - to víte, je to do televize, ale já to viděl rozdělené na dva díly a to se dalo skousnout v pohodě. ()

P-puma-

Podle mě je to krásně natočená pohádka, prostředí a hudba rozhodně za 5 hvězdiček, ale děj se trochu táhne a je škoda to rozdělovat do dvou dílů. ()

matthew.17

Jediný film, ktorý ma dokázal ako dieťa rozplakať. Pre mňa úžasný film, v ktorom je všetko čo má v správnej rozprávke byť. Láska, napätie, zlá kráľovná, krásna hlavná hrdinka, tajomná atmosféra a kúzelný soundtrack. Ako malý som zbožňoval druhú časť, príbeh je pre mňa oveľa silnejší než Andersenova predloha a aj keď som ako malý chlapec mal kopu kaziet, vždy som sa vracal len k pár z nich a Snehová kráľovná nahraná z ČT1 patrila medzi ne. Toto raz určite pustím svojim deťom :) Samozrejme má príbeh diery, ale mne pre mňa je to najlepšie spracovanie Snehovej kráľovnej už len preto, že z príbehu dospelého Kaia a Gerdy sa toho dá oveľa viac vytrieskať. PS: vyderaný český dabing, slovenský si zaslúži odpad! lebo zabíjal všetky emócie ()

drankeryth

Ohromne dlhy film od Hallmarku, kde sa to pomaly vlecie ako sopel z nosa:) Na moj vkus to bolo az prilis presladene, ale ved co sa aj da cakat od Hallmarku. Potulne putovanie mladej dievciny po krajine jari, leta a jesene bolo detske a dost nezazivne. Najlepsi bol ten medved v sneznej krajine, ktoreho Kay ucil korculovat. To uz bolo fakt uletene:) Co sa tyka efektov nebolo to nic moc a najlepsia vsuvka z celeho filmu bola ta spomienka od medveda, ked vysvetloval tu zahadu okolo zrkadla. Ten demon nevyzeral spatne, ako aj ten pribeh okolo neho. A co sa tyka samotnej kralovnej bola skor trapna a jej ovladanie utociacich cenculov boli nudne, ako aj jej nadradenost nad kazdym. Ani jej ladove muzeum mladikov uvaznenych v ladovych objatiach nedodali vo mne, ze by som ju mal respektovat. Velmi dlha stopaz tomuto filmu skor ublizila, akoby mu mala pomoct v rozvazovani deja ku konecnemu finale, ktore tiez nebolo napinave, ale skor spackane a urobene dost narychlo. ()