Snímek Ženy 20. století od uznávaného režiséra Mikea Millse (oscarový film “Začátky”) nabízí mnohovrstevnatou, zábavnou a dech beroucí oslavu komplikovanosti žen, rodiny, času a vztahů, které celý život hledáme. Příběh, který se odehrává na sklonku sedmdesátých let minulého století v jižní Karolíně, vypráví o odhodlané matce jménem Dorothea Fieldsová (Annette Beningová), padesátnici, která vychovává svého dospívajícího syna Jamieho (Lucas Jade Zumann), zmítaného kulturní proměnou a revoltou. Dorothea požádá o pomoc s Jamieho výchovou dvě mladší ženy – volnomyšlenkářskou punkovou umělkyni Abbie (Greta Gerwigová), která žije v Dorotheině domě, a důvtipnou a provokativní dospívající sousedku Julii. (Cinemax)

kaylin

Tak nějak jsem očekával, že tohle bude dobrý film. A ono se skutečně ukázalo, že to je dobrý film. Jsou zde výborné herecké výkony, je to ze života a jsou zde příběhy, které vás dovedou oslovit. Billy Crudup je pro mě herec, na kterého se vždy rád kouknu. Prostě se to tak pěkně sešlo. Nevytrhlo mě to, neohromilo, ale potěšilo. ()

slunicko2

Dobře uvařený guláš, který ale potřebuje dochutit. 1) Celou dobu jsem si kladl otázku, zdali je ten film prostě málo výrazný anebo jestli je problém v tom, že předkládané problémy patří k dospívání a ranému věku, což osloví tak maximálně třicátníky. 2) Postavy spolu mluví jako by hovořily samy se sebou. 3) Moc pěkný 16letý Lucas Jade Zumann (Jamie). ()

Aljak

Zdanlivo všedný film, ktorý by za normálnych okolností pôsobil zrejme obyčajne či priemerne. Ale Mike Mills podobne ako pri Beginners dokázal opäť zo všednosti vďaka kvalitnému formátu a prevedeniu vytvoriť atraktívny a zaujímavý film, dokonca aj s neklišovitou zápletkou. Mali sme tu celú škálu medziľudských vzťahov a prevedení Lásky - od rodičovskej, cez priateľskú, až po platonickú. Mňa osobne najviac fascinovala tzv. friendzone medzi Jamiem a Julie, čo bol podľa mňa bezchybne realistické stvárnenie princípu platonickej Lásky medzi chlapcom a dievčaťom. Trochu ma zamrzel ten ťažkopádny koniec, ale vždy lepšie ako hlúpe klišé. ()

Streeper

Zvláštně natočený film, jakoby s festivalovým nádechem, ale s naprosto dokonalým a úžasným scénářem. Líbilo se mi na začátku postupné seznamování s postavami a vývoj hlavního hrdiny. Průběh filmu je trochu slabší a občas jsem se nudila, ale konec to vše opět napravil. Líbilo se mi, že postavy říkali, co se s nimi stane, jakoby to byla samozřejmost, jakoby na to čekali. Super nápad a úžasná Greta Gerwig (ty červené vlasy jí seknou). ()

campix

Očekávání byla naprosto jinde. Slušná indie americká komedie s velice zajímavým hereckým obsazením letěla do koše hned po první půl hodině a zbytek filmu je naprosto zbytečnou snahou vycucat si nějaký děj s prstu hledáním problémů a řešení situací, nad kterými jsem musel občas kroutit nesouhlasně hlavou. Jeden z nejzbytečnějších filmů, které jsem letos viděl. Není to ani tak zpracováním nebo herci, ale naprostá prázdnota zbytku mě slušně řečeno hodně zarazila. ()

chelseaman22

Parádní počin, jež vás vtáhne a už nepustí. Perfektní herecké výkony ve spojení s příběhy ze života Vás uhranou a současně si bude připadat jako na návštěvě u starých známých. Snímek má hlavu, patu a zejména Lauru Wiggins, která by si bývala zasloužila nominaci na zlatou sošku Akademie více, nežli ubohá slečna Portman v roli děvkařovo chotě. 93% ()

Johnny.ARN

Matróna, o ktorú by som neoprel ani bicykel, je zmätená zo života, z výchovy syna a vlastne zo všetkého. Fajčí jednu od druhej a čuduje sa, že umre na rakovinu. Potom tam sú dve marhy, ktoré sú zmätené už len z princípu, bijú sa o miesto na plátne a snažia sa vychovať 15 ročného spratka. A on má piči a chce si len žiť po svojom. Proste, niekto nad tým scenárom sedel dlhé hodiny. Nie, ďakujem, nikdy viac. 1 z 5 ()

elanius

(53/2017) / Skutočne otravná do seba zahladená indie zbytočnosť. Klasický princíp tohto typu filmu bol na 100% dodržaný. Kecy, kecy, kecy, premúdrelé postavy a cool voice-over komentár. Doteraz na mňa fungovali len dva podobné filmy. Sideways a Little Miss Sunshine. (4/10) ()

venison

Film "Ženy 20. století" pojednává o tom, jak to má každá žena v životě složité.. Matka samoživitelka, svobodomyslná podnájemnice a kráska ze sousedství a mezi nimi stojí mladý puberťák jako hromosvod jejich osudů.. Poetika a komplikovanost žen zachycena očima dospívajícího v 70. letech.. Pěkné, ale nic zapamatovatelného.. Btw , Billy Crudup si vystřihne postavu obdobnou jako ztvárnil v "Na pokraji slávy", jen o pár let starší :-) ()

Pavlínka9

Film jsem zapla tak před rokem a asi po 20ti minutách zase vypla :D Má to hodně pomalý "nájezd" a myslím si, že každému to nesedne...Za mě to není rozhodně v sekci "komedie", ale bylo to hodně melancholické, depresivní a hodně těžké a ani bych se nedivila, kdyby se u toho někdo pořádně opil. Je to hodně o zamýšlení se, o budoucnosti, o tom, co dělat teď, jak zkoušet nové věci a jaké to je být ženou. Ženou v různém věku a době...Hodně se mi líbilo, že tam hlavní postava v jedné fázi mluvila, že oni nevědí, že za 20let zemře na to a to, a že je čeká to a to..To jsem v žádném filmu ještě nezažila a to se mi hodně líbilo. Billy Crudup pro mě byl tahounem celého filmu - to je prostě Fešák nad Fešáky. Vidět to znovu nepotřebuji, ale myslím si, že to pro mě bylo hodně inspirativní v rámci otázek, které tam hlavní postavy řešily, ten dům je nádherný a lehkost, se kterou užívaly život mě bavila a navnadila ;) ()

Mishqo

75% ... Životy troch žien a ich vplyv na dospievanie mladého Jaimeho. Malo to výborný feeling, Annette hrala úžasne a celé to pôsobilo neskutočne prirodzene. ()

vyfuk

Oscars 2017: Náramně vřele odvyprávěný příběh žen, který žijí své různé příběhy v sedmdesátých letech. I přesto, že by to měl být film o ženách, což je, tak údělem žen v tomto filmu je se postarat o jednoho neschopného mladého muže. A to je v celku smutné ne? Ale já zde nejsem od moralizování. A nebo snad ano? V každém případě zde nebudu, protože to co zde vidíte, je kousek powedeny (po polski). ()

Tft

20th Century Woman je asi poslední film, u kterého bych si tipl, že mě bude takhle bavit. Sice je to těžce hipstersko-hipícká podívaná o třech generacích žen, ale je taky inteligentní a Mike Mills dokazuje, že i my muži občas rozumíme ženám. Děj a celková páteř filmu je chytře vystavěna, člověk se v klidu zahledí a prostě se dvě hodiny nechá unášet proudem děje s postavami ve filmu, které řeší otázky dospívání, rodičovství, lásky, feminismu a spousty dalších. Film je sice hlavně o ženách, ale je nepřímo vyprávěn očima dospívajícího teenagera, kterého tyhle ženy ovlivňují a vychovávají. Jedna je jeho matka, jedna jakýsi mentor a do třetí je zamilovaný. To má za následek bohatý děj, v kterém se prolínají osudy všech postav, které se ve filmu objevují. Všechno je to mistrně zabaleno dohromady a oblečeno do hezkého retro stylu a podtrženo skvělým soundtrackem. 85% ()

aquiver

Mike Mills má zajímavou filmařinu, ale není dostatečně dobrý scénárista. Ve snímku je několik zajímavých témat, ale žádné nejde moc do hloubky, a to je asi největší kámen úrazu tohoto nezávislého snímku. 65 % ()

MatoFILM

Ten tip filmu, na ktorý sa dobre pozerá, celý čas vás baví, cítite sa pri ňom dobre a na konci pochytáte nejaké tie životné múdrosti. Všetky postavy sú tak trochu divné a vlastne aj celý príbeh, ale pozerá sa na to skvele. ()

Morlok

Promarněný potenciál. Zajímavé postavy, filosofické myšlenky, nevšední postoje... nějak ale postrádám hlubší příběh, nebo hlubší sdělení. Nějak asi necítím smysl snímku, jako by se snažil vypovídat o všem, v důsledku ale neříká nic. Možná jsem postrádala nějakou "akci". Při některých scénách oplývajících filosofickým éterem už jsem měla pocit, že se chytám; nicméně nakonec vždy vyzněly do prázdna, bohužel. "Wondering if you're happy is a great shortcut to just being depressed." ()

JohnyD

Zlatý Glóbus pre Benning zaslúžený a milujem Gretu Gerwig . Skvelá indie vec, ktorá mi spravila krásny večer . Škoda, že to tak prešumelo popri Manchestru. Beginners budem dobiehať určite v najbližšej dobe. 8/10 ()

Klara

Na film jsem se chtěla podívat už před pěti lety, kdy vyšel a bojoval o Oscara - ale nakonec je dobře, že jsem na něj počkala až doteď. Přišel totiž přesně ve chvíli, kdy jsem něco takového potřebovala a vím, že před pěti lety bych ten film nedocenila tolik, jako teď. Citlivý, jemný příběh o jednoduchosti a složitosti života a dospívání a veškerého zmatku a krásy, které jsou s tím spojené. Plus krásný soundtrack. Na film jsem se podívala poté, co jsem byla okouzlená z nejnovějšího filmu režiséra, C’mon C’mon, a vůbec nelituji. ()