Neopakovatelné vyprávění Starého Zákona a biblických příběhů, které je klasikou kinematografie. (oficiálny text distribútora)

positivity

Nádherne prepracovaný film "starý zákon" z roku 1966... Dneska sa už takého filmu nedočkáme, jedine tak s počítačovou technikou a lacnými hercami.... :-) ()

Sejkorka

Pěkně udělané, na tehdejší dobu, super. Ty scény se zvířaty jsou špičkové. Noe hladí hrocha a říká, neboj se ho, nemá v sobě zlobu. Jediné minus z dnešního pohledu = je to moc zdlouhavé. Dnes by se ve stejné minutáži stihnul celý Starý zákon, nejen po Abraháma ... Jo a ta hudba, taky, velmi předpotopní, i když hezká, to jo. Ale ty smyčce evokují Měsíc nad řekou a podobné filmy pro pamětníky. ()

Paan_rostlin

Prvních pár dní z Berešit jsem neviděl, pročež nehodnotím. Ačkoliv předesílám, že až přes místy rozvleklou a úmornou metráž se mi to, jakožto apostaty od svaté matky církve, docela líbilo. Viz můj koment (co tomas1291) k tá bibliá (Knize knih) na Databázi knih. Zpracování je celkem věrné originálu, lidé tu mluví básnicky až květnatě, pro věřící i nevěřící asi stojí za shlédnutí. ()

stanslon odpad!

Huston to všechno poněkud zjednodušil. V úvodu mne zamrzelo, že stvořil Evu s tak dlouhými vlasy. Vypadalo to na celkem pěkné kozy. Pak vynechal onu kletbu o rození v bolestech. Kdyby Eva s tím jablkem nemachrovala mohly naše ženy rodit úplně v pohodě. I Kaina s Abelem vzal šmahem. A v té chvíli už mne to přestávalo bavit. Kain odešel, kdovíkde si sehnal ženu a začalo rození potomsva. Bibli neznám, ale takhle se to vykládá i tam? Pak už pro ty nevěřící neleží otázka v tom, Je Bůh?  Nýbrž v tom jestli nám zamlčela další Eviny porody děvčátek,, aby si jednu z nich mohl Kain posléze najít a v krvesmilném vztahu rodit další a další pozemšťany? Jakpak to vlastně vykládá církev? Kromě Sodomy jsem na tuhle problematiku, jako laik nenarazil ()

FlyingGentle

Megafilm na svou dobu, ale i dnes se dá zhlédnout s obdivem! Promyšlená pasáž s Noemovou Archou je jedna z nejsilnějších filmových příběhů vůbec. Ne nadarmo se tady mohl inspirovat Vodní svět. Gigantická hudba aspirovala na Oscara? O letošních Vánocích je tenhle film jedním z nejpůsobivějších zážitků před obrazovkou TV. Kdyby tohle šlo v kinech v obnovené verzi, musel by to být zážitek jako třeba současná Duna. ()