Film je založený na silnom biblickom príbehu o nepremožiteľnom hrdinovi menom Samson (Taylor James), ktorého si zvolil sám Boh. Po tom, čo Samson stratil lásku svojho života kvôli krutému filištínskemu princovi, obetuje všetko preto, aby sa pomstil. Jeho nadprirodzená sila a impulzívne rozhodnutia ho rýchlo postavia proti utláčajúcej filištínskej ríši. Po tom, čo bol zradený zlým princom a krásnou pokušiteľkou, je Samson zajatý a oslepený nepriateľmi. Samson preto opäť vyzýva svojho Boha, aby mu pomohol vrátiť nadprirodzenú silu a dosiahnuť konečné víťazstvo. (TV Markíza)

Torgal

Škoda že tieto biblické filmy sa musia vždy zvrhnúť na náboženskú agitku v ktorej všetci hovoria len o Bohu. Starozákonné príbehy sú pritom tak super materiál na poriadnu epickú fantasy! No nič, späť k Samsonovi, ktorý je klasickým zástupcom tohto subžánru. Okrem vyššie spomínaných neduhov ho trápi aj viditeľne poddimenzovaný rozpočet a výber predstaviteľa titulnej postavy. Ten by sa výborne hodil do filmu o praľuďoch, no ako legendárny biblický silák mi vôbec nesadol. 4+/10 ()

vitautas

Ocenil jsem, že se tvůrci opravdu hodně drželi předlohy a nevymejšleli pičoviny typu "jak to bylo doopravdy". Bohužel spousta těch věcí, který jsou v Bibli ok, působí ve filmu divně až směšně - lišky zapalující pole, med ve zdechlině lva a podobně. Extra body bych připsal za masakr oslí čelistí, ten mi udělal fakt radost. ()

filipvrbik

Jsem moc rád, že film o Samsonovi vznikl, záriveň jedním dechcem dodávám, že by si zasloužil mnohem lepší zpracování... V padesátých, nebo i šedesátých letech by to byla pecka, ale v roce 2018 to mělo rozhodně vyznít jako Válka Bohů, nebo 300 a to rozhodně nevyznělo... Není to úplně příšerné, díky zajímavému (ale známému) příběhu se na to dá koukat, a dokonce to ani moc nenudí, ale je to naprosto amatérsky natočený film...40% ()

MickeyStuma

Po snímcích 'Umučení Krista' (2004), Noe (2014), 'Exodus: Golds and Kings' (2014) či 'Herkules' (2014) a dalších, bylo skutečně jen otázkou času, kdy dojde i na Samsona. U nás sice tato biblická postava není nijak moc známá, avšak o to víc budí zvědavost. Přitom byl v minulosti zfilmován, stejně jako třeba Herkules, už několikrát a to jak v hrané, tak i v animované podobě. A tak tu máme novou verzi příběhu v současné ohromující výpravě a vizuálních efektů. Příběh se v celku drží biblického vyprávění, což je ohromné plus. Ale samozřejmě je tu i několik vedlejších motivů, které děj více slaďují se současným moderním vyprávěním. Striktně  však zůstává pevnou dobrodružnou fantasy podívanou. Svým charakterem Samson hodně připomíná Herkula, a v určitých bodech svého osudu i jiné biblické postavy. I samotného Ježíše. Divák neznalý Bible tak příběh nepojme jako něco zvláštního. A to se vlastně týká i samotné výpravy a CGI efektů. Vše je dle současných požadavků a tak snímek v diváckém zájmu staví spíše na samotném ději. Scénář je dobře uchopitelný, tudíž se nemusí u toho nijak přemýšlet. V konkurenci obdobných filmu tento snímek sice nijak nevyčnívá, ale za zhlédnutí určitě stojí. ()

BOURQUE

Spracovanie príbehu biblického Samsona vo forme „video“. Vo svojom žánru nič prevratného, práca s klasickými prvkami. Avšak musím uznať, že tvorcovia sa snažili byť verný príbehu Samsona. Na základe trailaru som nečakal od toho veľa a tak vo výsledku som nebol ani sklamaný. P.S.: R.I.P. Rutger Hauer. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

• Natáčelo se u Kapského Města a Stellenbosche, v Jižní Africe. (Tomas_TM)