Otec Šebek (Miroslav Donutil) je prostoduchý, ale dobrácky dôstojník  z povolania, je zástancom panujúceho režimu a rovnako vehementne obhajuje aj vlastnú neomylnosť v úlohe hlavy rodiny. Otec Kraus (Jiří Kodet), ktorý má za sebou trpkú vojnovú skúsenosť, je naopak zarytý opozičník. Aj on je však presvedčený, že má vždy pravdu.  Preto sa nemožno čudovať, že sa títo muži nemajú v láske. Ich deti - gymnazista Michal (Michael Beran) a jeho pekná spolužiačka Jindřiška (Kristýna Nováková) – však spolu vychádzajú celkom dobre. Najmä Michal by bol veľmi rád, keby si ho Jindřiška viac všímala. Ona však dáva prednosť samoľúbemu spolužiakovi Elienovi (Ondřej Brousek), ktorého rodičia sú dobre situovaní, pretože pracujú v diplomatických službách. V oboch rodinách sa striedajú rodinné návštevy, oslavujú sa Vianoce, svadba i nečakaný pohreb. Mládež zatiaľ pokukuje po lákadlách kapitalistického sveta a snaží sa žiť svoj vlastný, na rodičovských autoritách nezávislý život. V súkromí rodinných „pelíškov“ sa tak odohrávajú malé drámy názorov a vzťahov, ktorým nechýba humor, rozprávačská elegancia, dobre vypointované situácie a vynikajúci dialóg... (TV Markíza)

janinka123

Film, který dokázal z vážného tématu udělat úžasnou komedii. Vtipné situace, při kterých se vždy směji, i když jsem tento film viděla už mnohokrát. Také skvělí herci, jako například nezapomenutelný pan Donutil. Takže za mě nejpovedenější film pana Hřebejka. ()

argo.smile

Najlepsi cesky film co som kedy videl... Je tam caro vianoc, politickej diskriminacie, ludskych osudov, rodinnych starosti, kusok historie, problemy dospievania i lasky... ()

Salvator

Kouzlo patrně nejlepšího filmu vzniklém po roce 1989 tkví v tom, že není pouhou komedií. Hořko sladká směsice lidských osudů ukazuje, jak bolestivé je zklamání ze ztráty víry a naopak, jak je důležité víru neztratit. ()

allegria

Škoda, že nemůžu dát těch hvězdiček aspoň šest! Po všech stránkách vynikající film! Ach, a ty vzpomínky... a ta hudba! Málokdy se takhle podaří vystihnout atmosféru doby, lidské typy, rozesmát i rozbrečet, aniž by to překročilo hranici vkusu. Bravo! ()

buchannon

Dlouho jsem tomuto filmu dával pouze čtyřkové hodnocení, ale když jsem ho viděl v roce 2017 (Pokolikáté už?), tak jsem mu dal plnou pálku. Mimo jiné musím vyzdvihnout věrohodné výkony všech zúčastněných herců. Tento kultovní snímek je nabitý humorem a hláškami a snad je i odrazem tehdejší doby. Aneb: "Proletáři všech zemí, vyližte si prdel!" Což je dost nelichotivé, neboť podle Karla Marxe byli proletáři většina lidí v kapitalistických zemích. Ale zbytek Hřebejkovy tvorby mě nějak nenadchnul. Pro mě je lepším režisérem Jan Svěrák, co film, to skvost (téměř). ()

vandamator

Skvost české kinematografie, nejlepší Český film všech dob, geniální režie i herecké výkony které podtrhuje doba ve které se film odehrává. ()

meda2016

Jen pár slabších míst, pravda. Potěší nesmrtelná hláška o chybujících soudruzích z eNDéeR. Vše ale korunuje neupovídaná a příznačná scéna Duška a Kodeta s hůlkou, ředitele a pilota. "Hledáš někoho, soudruhu?" ">>Šššvih!<<" Ředitel jde do kolen. ()

Kontryhelka

Zdařilá vtipná retro komedie. Opravdu výborný a skvělý film,který můžu vidět pokaždé když ho vysílají a nikdy se mi neomrzí. Vždycky si v něm něco najdu. Jsou i smutnou a pochmurnou slávou starých časů,ve kterých člověk hledal své místo. Vynikající výkon Jiřího Kodeta a jeho hlášky jsou nesmrtelný. ()

v.indruchova

drsná klasika. Myslím si, že pokud jste se zde nenarodil a ti co nežijí v téhle zemi dost dlouho určité věci ani nepochopí, pokud jste se nezajímal o tuto problematiku. :) pustit tohle 15letému jak by to viděl on? Mě tento film štval kvuli tomu, že jsem viděla jak rodiče ubližují svým dětem a okolí a je to vlastně schvalováno. ()

nanamarak1

Není to až taková pecka, jak se říká, ale už jen kvůli Jiřímu Kodetovi a jeho hláškám to minimálně za kouknutí stojí. PROLETÁŘI VŠECH ZEMÍ, VYLIŽTE SI PR*EL! 80%. ()

Atchyroz

Hoří hovno? Pelíšky jsou dnes jednoznačnou vánoční klasikou a nejlepším českým porevolučním filmem. Snímek od tvůrčího dua Hřebejka a Jarchovského je opravdu plný nezapomenutelných slavných hlášek a vtipných momentů odehrávajících se v době před srpnem 1968 a naprosto přesně vystihuje tehdejší život dvou rozdílných rodin. A zvlášť to ocení hlavně lidé, kteří tuto dobu sami zažili a pamatují si ji. Do nebes tento film vytahují hlavně herci, kteří zde hrají. Má to fantastické obsazení a ať už je to bratrská dvojka Donutila a Polívky nebo nervní válečný veterán Jiří Kodet, všichni jsou až neuvěřitelně vtipní a přesní. A i když jsem tento film viděl už mnohokrát, vždycky mě neskonale baví. Pelíšky jsou určitě vrcholem i tvorby samotného Hřebejka a Jarchovského. ()

Lendak

"Proletáři všech zemí, vyližte si prdel!", "A skláři nebudou mít co žrát", "Mě vyslýchali nacisti, nacisti děvenko!", "To jste věděli že je Jean Mare na kluky?", "Jak se řekne rusky hajzlové?", "Já ti dal život! To je tím s kým se taháš,, s nějakým anarchistickým bohémem, rudým bolševickým nokem!","Dávam bolševikovi rok, maximálně dva roky.", "Mami, mami brácha je mrtvej!", "Co je to tady za hnusnou máničku?!", "Myslíš Gagarinova bratra?", "Víš co Sašo? Jdi do prdele.", "Ale, ale, že by květinová alternativa v rodině důstojníka lidově demokratické armády? No to jsem zvědav, co na to řekne soudruh tatínek!", "Matko neser.", "Noky, řekla jsi noky?", "A tomu tím prospějete co?!","Kdo se ptal na tvůj názor! S kým si myslíš, že paseš krávy! Až vychováš vlastní dceru, tak přijď diskutovat se svým otcem.","Co jseš Kaťuša člověče?", "Šukání je pro decka.", "Pojď mi to povědet sám, ty koněve! Nemusíš za sebe posílat spojku! Tady nejsi na generálním štábu!", "A ty si trhni hohou. Až to s tebou zase šlehne, tak už ti nebudu pomáhat ty parchante.". A takto by som mohol pokračovať ďalej. Najväčší český evergreen a jeden z najikonickejších českých filmov s ešte ikonickejšími hláškami. VERDIKT: 10/10. ()

Sentenza

Film se odehrává v letech, kdy se sám pan řežisér Hřebejk narodil a proto odvedl skvělou práci, já sám o těch dobách taky nic nevím, protože jsem v nich nežil, ale myslím si že to Hřebejk vystihl delikátně. ()

Cringy_Tommy

Tady se nedá co říct. Nehynoucí česká klasika plná těch nejlepších hlášek, skvělého scénáře, atmosféry, hereckých výkonnů... Prostě nejlepším tragikomedie co kdy vznikla a tuhle klasiku je třeba vidět každý rok 10/10 ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

12.01.2017

Na prvního Anděla Páně vyrazilo do kin 188 138 diváků, takže Jiří Strach rozhodně nečekal, že jeho pokračování rychle zaútočí na milion. Právě tahle cifra ale padla v šestém týdnu promítání, čímž se… (viac)

PF 2017

PF 2017