Otec Šebek (Miroslav Donutil) je prostoduchý, ale dobrácky dôstojník  z povolania, je zástancom panujúceho režimu a rovnako vehementne obhajuje aj vlastnú neomylnosť v úlohe hlavy rodiny. Otec Kraus (Jiří Kodet), ktorý má za sebou trpkú vojnovú skúsenosť, je naopak zarytý opozičník. Aj on je však presvedčený, že má vždy pravdu.  Preto sa nemožno čudovať, že sa títo muži nemajú v láske. Ich deti - gymnazista Michal (Michael Beran) a jeho pekná spolužiačka Jindřiška (Kristýna Nováková) – však spolu vychádzajú celkom dobre. Najmä Michal by bol veľmi rád, keby si ho Jindřiška viac všímala. Ona však dáva prednosť samoľúbemu spolužiakovi Elienovi (Ondřej Brousek), ktorého rodičia sú dobre situovaní, pretože pracujú v diplomatických službách. V oboch rodinách sa striedajú rodinné návštevy, oslavujú sa Vianoce, svadba i nečakaný pohreb. Mládež zatiaľ pokukuje po lákadlách kapitalistického sveta a snaží sa žiť svoj vlastný, na rodičovských autoritách nezávislý život. V súkromí rodinných „pelíškov“ sa tak odohrávajú malé drámy názorov a vzťahov, ktorým nechýba humor, rozprávačská elegancia, dobre vypointované situácie a vynikajúci dialóg... (TV Markíza)

pepinouno

Tak to je bomba! Nedávno jsem se dočetl, že nejlepší vtípky (třeba jak Polívka zápalil Stašové prskavku v drdolu nebo Zázvorkové hláška: "Tak a Zednáři nebudou mít co žrát!") vznikali přímo na "place". Pelíšky jsou zkrátka asi nejlepší počinem Českého filmu devadesátých let. Znám to asi nazpaměť, ale kdykoliv to běží v televizi, musím se koukat. Doporučuji! ()

Tumbik

Pro mě je to naprosto jedinečný film, jeden z opravdových skvostů české kinematografie. I když jsem v období, kdy se děj tohoto filmu odehrává, dávno ještě nebyl na světě, dovoluji si tvrdit, že tento film úplně přesně vystihuje tehdejší podivnou dobu. Usuzuji to z toho, že jsem konzultoval o tomto filmu s mnoha lidmi, kteří tuto dobu zažili (a kteří ho viděli) a každý si o tomto filmu myslí přesně to, co jsem napsal výše. Miroslav Donutil i skvělý Jiří Kodet dodávali tomuto filmu jiskru a proložili ho obrovskou spoustou nezapomenutelných hlášek. Líbí se mi zde také to, že ve filmu se spolu neustále pře Kodet s Donutilem o úplné maličkosti. Soudruh, proti válečnému veteránovi, vlastenci a odpůrci komunistického režimu je pro mne naprosto úžasnou kombinací, která filmu dodává tu správnou "št'ávu." Skvělou práci odvedl zajisté i Jan Hřebejk (pro mě jeden z top českých režisérů), předloha filmu je taktéž vynikající. Takže bych si musel nafackovat, kdybych tam dal něco jiného naž 5 hvězd, protože TOHLE je naprosto dokonalé... v celém filmu nenajdete jediný slabý moment, všechno je natočeno s precizností. Nejlepší český film, který byl kdy natočen... :) ()

Jekyl

Linka dva sta pět :)) Určitě nejpovedenější porevoluční komedie, která u nás byla natočena. Skvělý výběr herců, kteří hláškují o stošest. Pro Jiřího Kodeta asi životní role, ve které se skutečně našel. Tvůrcům se povedlo pravděpodobně něco, o co se snad ani tak nesnažili a tedy to, že se z Pelíšků stal kult, který člověk může vidět několikrát do roka a stejně se mu nezprotiví a to ani tehdy, pokud by ke každému sledování musel pozřít rajskou :) ()

KraLuban

Hořkosladký film o dobách, kdy to u nás ještě vypadalo, že by se komunismus dal reformovat. Tři linie, vzájemně propletené, odrážející různé proudy společnosti - prozápadní Krausovi (Kodet), prosovětští Šebkovi (Donutil) a neúplná rodina hledající prostě tatínka. Kultovní hlášky, nádherná retro hudba podbarvující dobu relativního uvolnění poměrů a skvělí herci. Nejlepší z příběhů na motivy Šabacha (Pupendo je za mě nejslabší, naopak Občanský průkaz téměř stejně dobrý). Plný počet. ()

the_weaver

Odľahčená komédia o bežnom živote za totality, ktorá vypovedá o Čechoch možno viac než by chceli.↵  Zo statočného vojnového veterána-invalida a zásadového kresťana, ktorý neobrátil kabát, totiž urobia autori najnepríjemnejšiu postavu filmu - to je tak české. Veď aj v skutočnosti sa k takým český národ nezachoval najlepšie.↵  A vygumovaného dôstojníka ČSLA (obdivovateľa komunistickej cesty, ktorému až do 21.8.1968 nedošlo, čomu vlastne fandí) autori nechajú zázračne precitnúť a doprajú mu rehabilitáciu pomocou pokusu o obesenie sa, nad čím by taký človek v skutočnosti nikdy ani neuvažoval. Tiež dosť české.↵  ↵  Inak sa mi zobrazenie postáv zdá byť nadmieru realistické, čo u komédie dosť oceňujem. Napriek tomu ma tento film moc za srdce nechytil, moju mamu však áno. Z toho usudzujem, že Pelíšky sú primárne zamerané na pamätníkov okupácie, nám mladším asi nemajú toľko čo povedať. ()

Stoupa07

Nemám Hřebejka rád. Jako člověka ale i jako tvůrce. Dovolím si nesouhlasit s golfistou. Pan režisér atmosféru nevystihl. Asi jsme žili každý v jiné zemi. Ale o to vystižení či nevystižení ani tak moc nejde. Film je vždy je více či méně pokroucený obraz skutečnosti. Ale nemám rád Hřebejka pro jeho kýčovitost. Neříkám nadsázka nebo poetika. Tu tam totiž nevidím. ()

Matlosek

Nejlepší český film. Není nikdo, kdy by neznal: ,,Kde soudruzi z NDR udělali chybu'' nebo hádku, jestli je to knedlik nebo nok. Nebo předvádění kodiaka. Tento film se zapsal do všech českých duší. Znají ho všichni a právem si to zaslouží. ()

Sansnom70

Pro náš národ je tento snímek pomalu kultovním, jelikož z tohoto filmů se snad mezi lidmi používá nejvíce hlášek ze všech. Výborné herecké obsazení a humor, který mají všichni rádi. To vše dělá tento film jedním z nejlepších v české kinematografii. Pokud tedy máte rádi českou klasiku a chcete se bavit od začátku až do konce, tak neváhejte a podívejte se. Vřele doporučuji :o) ()

Sashmen13

A true gem. Jak já říkám, pokud chcete cizinci ukázat českou kulturu a způsob myšlení, koukněte se s ním na Pelíšky. Nejlepší český film co jsem kdy viděl, period. ()

pelikan_teri

Dala bych i deset hvězdiček! Film vyprávějící o smutné době s tím správným českým humorem. Nezapomenutelné postavy i hlášky. A také každoroční Vánoční program. Jedno podívání určitě nestačí a film bude bavit i dojímat při každém shlédnutí. Nádherná česká klasika ()

frana3

Je až zarážející, jak se na tenhle filmový skvost dá dívat každý rok při další a další repríze a pořád vám emotivní i komické scény vhánějí slzy do očí.To vše podpořené skvělými hereckými výkony a krásnou hudbou. Že by nejlepší český film. ()

P@\/EL

Vynikající česká komedie, která mně jako divákovi mladší generace dokázala názorně nastínit útrapy tehdejší doby, a to vše navíc velice humornou formou. Film je plný legendárních hlášek a nezapomenutelných scének, což je zároveň podpořeno i kvalitními hereckými výkony. Jedná se zkrátka o jeden z nejlepších českých filmů. ()

kikinozka

Pelíšky jsou jedním z důvodů, proč budu mít tuto zemi vždy rád. Ne snad z hrdosti, že se zde točí skvělé filmy,. Spíše proto, že mi vždy připomenou alespoň jeden ze střípků toho, čím vším si musela naše země a hned několik generací našich předků ve dvacátém století projít. Na lidech, kteří prožili prakticky celý život v nesvobodě, to vše byla - závěrečnými slovy filmu - nepochopitelná zrada. Zničené sny, ztracené ideály, navždy zpřetrhané rodinné i přátelské vazby... to vše na pozadí běžných lidských radostí a starostí. Takový byl bohužel příběh Československa a takové jsou bohudík Pelíšky.. ()

Wez odpad!

film,který stojí podle mého názoru stojí za hovno-ubohé herecké výkony(včetně těch "zakazovaných mistrů" jako byl Mr. Kodet,kterého shodou okolností vidíme v KAŽDÉ normalizační pičovině-tak zakazován on byl podle jeho dcery Báry,která srdceryvně vykládala o tomto "aristokratovi mezi herci" jak mu soudruzi znemožňovali kariéru-on sám podle toho,jak byl všude vidět musel být komunista až do prdele),přes naprosto debilní děj-kde udělali soudruzi převlečení bývalí bolševici z charty 77 chybu???Snad ne v osobě Hřebejka,který byl sám aktivním rudým svazáčkem když to politické zřízení vyžadovalo??? ()

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

12.01.2017

Na prvního Anděla Páně vyrazilo do kin 188 138 diváků, takže Jiří Strach rozhodně nečekal, že jeho pokračování rychle zaútočí na milion. Právě tahle cifra ale padla v šestém týdnu promítání, čímž se… (viac)

PF 2017

PF 2017