American Horror Story

• USA American Horror Story (viac)
USA, (2011–2024), 100 h 14 min (Minutáž: 34–74 min)

Predloha:

Ryan Murphy (kniha), Brad Falchuk (kniha), Danielle Vega (kniha)

Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Jessica Lange, Denis O'Hare, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Adina Porter (viac)

Recenzie používateľa Streeper k tomuto seriálu (11)

Murder House (2011) (S01)

První série byla zajímavá a díky ní jsem zústala věrná celému seriálu. Okouzlila mě Jessica Lange. která se do takových rolí hodí. Ale sérii něco chybělo, nebyla jsem do toho zcela úplně položená ale obdivuji Ryana Murphyho za jeho fantazii a nápady. ()

Útočisko (2012) (S02)

Pro mě zatím nejoblíbenější série z celého seriálu! Nejlepší postavy, skvělý námět, je to temné, tajemné, napínavé a skvěle vymyšlené. Osobně se mi líbí exorcismus a jeptiška posedlá ďáblem. Dokonce mi nevadili ani mimozemské bytosti, které se mi tam naopak hodně líbili a doufám, že se tomu bude Ryan Murphy v nějaké další sérii věnovat hlouběji. ()

Coven (2013) (S03)

Je to trošku slabší, ale stále se mi to líbilo o trošu víc než 1.série. Čarodějky jsou hodně oblíbené téma a série byla udělná velmi dobře. Byla tam jediná věc, co mi vadila a to byla role Evana Peterse, jinak přítomnost Kathy Bates a Angely Bassett to jen vylepšila. ()

Freak Show (2014) (S04)

Pro mě zatím asi nejslabší série, ale zakončení se mi moc líbilo. Pro mě bylo velkým potěšení i to, že si Jessica v téhle řadě několikrát zazpívala. Také jsem ráda, že se trochu odhalil příběh Pepper, u toho dílu jsem snad brečela nejvíc. ()

Hotel (2015) (S05)

Za mě zatím nejhorší série ze všech. Marně tápám kam se podělo to kouzlo ostatních sérií, které měli vážnost a mystérii. Tahle série není o ničem jiném než o sexu, krvi, nechutnostech a vše se tam opakuje. Nejzajímavější dílem pro mě byl rozhodně Devil's Night, i když se tam Lily Rabe objevila jen na chvíli, tak byla prostě úžasná. A kdy tohle považuji za zatím nejhorší sérii z AHS, tak musím říct, že Denis O'Hare si zahrál svou nejlepší roli vůbec. I když jsem si Lady Gagu díky tomuto seriálu hodně oblíbila, tak Golden Globe, jak nominaci, tak cenu by si zasloužil právě Denis O'Hare. ()

Roanoke (2016) (S06)

Tahle série mi hodně připomínala Murder House, ale určitě nejsem sama až na to, že tohle bylo daleko více děsivější, což není zrovna nic pro mě, ale překonala jsem se. Vzhledem k tomu, že je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, tak jsem si řekla, že si nebudu zakrývat oči, jak je u mě při dívání se na horory zvykem. Sice jsem párkrát málem dostala infarkt a vážně jsem se bála, ale stálo to za to. Bylo to zajímavě udělané, co mi tam vážně hodně chybělo byla tradiční znělka AHS. Teď už jen zase čekat do další série. ()

Cult (2017) (S07)

Přijde mi, že AHS je jak na horské dráze. Jedna série je skvělá, ta další zase nic moc, tahle série je něco mezi tím. Ze začátku jsem byla nadšená, líbil se mi kult ve formě klaunů, přišlo mi to aktuální a děsivé zároveň. Je fakt, že Sarah Paulson byla dost otravná s tím, jak neustále brečela a křičela, ale velmi se mi líbil růst její postavy, když se na konci stala tím bossem ona, kdo to měl všechno v hrsti. V polovině seriálu jsem začala být malinko zklamaná, protože se to začalo točit kolem chlapů a ženský z toho úplně vynechali. Ale konec se mi zase líbil, nicméně nepatří to mezi mé oblíbené série. ()

Apocalypse (2018) (S08)

Opět se seriál vrátil do svých starých zaběhnutých kolejí, určitě za to může i návrat oblíbeného Covenu nebo Jessicy Lange, bože jak ta mi v tom seriálu chybí! Třeba jí díky této sezóně Ryan přemluví, aby se zase vrátila, protože nejen skvělé příběhy a stále se držící obsazení, ale i ona byla velkým tahounem AHS. ()

1984 (2019) (S09)

Trošku slabší série. Nejsem ani moc fanynka slasherových hororů, jsem spíše na tu duchařinu a psycho, takže tohle mě ani moc nebavilo. Dokonce i hlavní vrah nebyl nic moc, ať už to byl Klíčník nebo Klíčnice, prostě ani jeden nebyl wow. To už se mi daleko více líbila postava satanového posla, z celé série to byla nejzajímavější postava. ()

Double Feature (2021) (S10)

Vůbec se mi nelíbí, že série byla rozdělená na dvě části a tím pádem jsme viděli dva příběhy. Na jednu stranu super, víc AHS, ale na druhou stranu to ztrácí to kouzlo toho seriálu. Každá série měla své téma a to jí dělalo jedinečnou. První příběh měl skvělý nápad, pilulky, co probouzí talent na více než maximum je super námět. Kdyby mi někdo takovou pilulku nabídl, neváhala bych a vzala si jí i za předpokladu toho, co by se mohlo stát a věřím, že by to udělala většina z nás, protože úspěch je nakažlivá mrcha. Nicméně mi přišlo, že z toho příběhu nedokázali vymačkat maximum, něco tomu chybělo a to ani nemluvím o tom, že ta malá houstlistka byla na facku. Druhý příběh taky zajímavý, dějově se mi líbil o trochu víc než první, hlavně části z minulosti. Tam byl ale největší problém zpracování, které bylo nudnější a navíc linka v přítomnosti byla strašně slabá. A konec druhého příběhu strašně napsaný. Celkově jsem z téhle série rozpolcená a ani nevím, kam jí zařadit, ale spíš bude patřit do té horší poloviny. ()

New York City (2022) (S11)

Nejslabší série vůbec. Nevadilo mi, že to bylo v NYC, nevadílo mi, že to bylo o homosexuálech, mě vadilo, že je to série AHS, která má být o vraždách, upírech, mimozemšťanech, nadpřirozenu, ale ne o pandemii. Bylo zajímavé, jakým způsobem to Ryan pojal, že vlastně AIDS vyzobrazil jako vraha, ale tohle prostě do AHS nepatří a nezachránil to ani sériový vrah Mai Tai. Upřímně doufám, že další série se vrátí do starých zajetých kolejí. ()

Zemřel herec Mark Margolis

29.12.2018

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho

16.02.2018

Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A… (viac)