American Horror Story

• USA American Horror Story (viac)
USA, (2011–2024), 100 h 14 min (Minutáž: 34–74 min)

Predloha:

Ryan Murphy (kniha), Brad Falchuk (kniha), Danielle Vega (kniha)

Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Jessica Lange, Denis O'Hare, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Adina Porter (viac)

Recenzie používateľa MsUtahraptor k tomuto seriálu (9)

Murder House (2011) (S01)

1. série: Překvapivě dobré. Viděno během dne a i tak mi zcela nečekaně- především u prvních dílů- chvílemi solidně běhal mráz po zádech. Vraždící duchové, nerozeznatení od normálních lidí a dům, co "si dělá co chce" u mě mají slušný potenciál hororově "uspět" a tvůrci ho využili takřka dokonale. Nějakou dobu jsem se opět vyhýbala našemu sklepu. :D Mínusy: Ke konci trochu natahované, průhledné a toho malého Satánka si taky mohli odpustit. Plusy: backstory jednotlivých duchů; pekelně nechutné úvodní titulky Hodnocení/index děsivosti: 81 % ()

Útočisko (2012) (S02)

2. série: Oproti první sérii rapidní pokles celkové kvality, napětí, "uvěřitelnosti" atd. ... Už po třetím dílu jsem zcela vážně uvažovala o tom, že bych se na to vybodla. Naznačení mimozemšťané, nacistický Dr. Frankenstein, posedlá jeptiška a psychiatr-sériový vrah dohromady... ??? Většina z těch čtyř "témat" mne nudí, přijdou mi ještě ohranější než duchové i přes to, že ti jsou jako hlavní protagonisté strašidelných příběhů mnohem starší. Kupříkladu ten druhý Mengele u mě vyvolává znuděnou reakci typu "Už zase?!". Mínusy: překombinovanost; příliš "moderní" náměty; natahování jinak "nejlepší" linky Bloody Face (+ klasická reakce hrdinky "utíkám z doupěte šílence, tak ho lehce majznu po hlavě, pěšky uteču k nejbližší silnici a nějaká dobrá duše mě určitě odveze na policii") Plusy: Anděl smrti Hodnocení/index děsivosti: 39 % ()

Coven (2013) (S03)

3. série: První dojem- ROZHODNĚ lepší než druhá série. Coven mrch různého kalibru, které si namísto rozumnější soudržnosti jdou po navzájem po krku, zatímco se jejich tajný svět rozpadá. Konkurenční voodoo parta, respektive pár anonymních, vcelku nepodstatných poskoků dávajících vyniknout charismatické "královně" Marie Laveau. A do toho Madame Delphine LaLaurie, více než stoletá psychopatka jako prostřednice zajímavého srovnání normálního života "kdysi" a "nyní". Mínusy: Ke konci série krapet ztrácí dech. Plusy: opět skvělé úvodní titulky (ten dvounohý "okřídlený" kozoid!!!); voodoo linka především v první polovině; jako obvykle backstory a kostlivci ve skříních jednotlivých postav Hodnocení/index děsivosti: 80 % ()

Freak Show (2014) (S04)

Nezáživné, prvoplánovité, předvídatelné. Poslední tři episody zhlédnuty s odporem a sebezapíráním. Doufám, že se v další sezóně vrátí nadpřirozeno, protože zaměření jen na lidi pro mě nefunguje. Odpad nedávám jen proto, že přes veškerou pozdější nechuť byla alespoň první polovina sledovatelná. ()

Hotel (2015) (S05)

Na tuhle sérii jsem se snažila příliš netěšit. Proma se zdála líbivá a k tomu ono nepsané pravidlo o lichých=dobrých sezonách, lepší v nic nedoufat. Ostražitost nebyla na místě. Máme tu nadpřirozeno a silné postavy, nejednu slušnou dějovou linku, lehce stravitelné vysvětlení upírstva, dříve ověřené duchy a jako bonus i nenásilné propojení s předešlými sériemi prostřednictvím drobných cameí. Jen málokterá postava mne nechala chladnou, vyzdvihla bych ale především tři- mnohavrstevnou, přesvědčivou Hraběnku, absolutně odzbrojující Liz Taylor a malou Scarlett Lowe, která za daných okolností skončila jako obdivuhodně normální mladá dáma. Mínusy: linka Deseti přikázání na mě působila jako slabý odvar Hannibala, především kdykoli se snažili o nějakou tu cestu do hlubin duše sériového vraha, ale to je velmi subjektivní názor ovlivněný faktem, že jsem holt zvyklá na trochu jiný kalibr Plusy: Lady Gaga (a slyšet mě mé o půl roku mladší já, myslí si, že jsem se pomátla) Hodnocení/index děsivosti: 82 % ()

Roanoke (2016) (S06)

Nic moc. Série nenaplnila má nejčernější očekávání, ale přesto spadá do té slabší poloviny. První půlka, první "řada" My Roanoke Nightmare má nějaké to napětí a nechutné/strašidelné postavy. Ta druhá už je jen čistá vyvražďovačka a sbírka průměrných nechuťáren. ()

1984 (2019) (S09)

Podprůměrný slasher roztahaný na sedm hodin, snažící se těžit pouze z osmdesátkové stylizace a násobení vrahů, krve, vražd... Postavy nudné, atmosféra nulová. ()

Double Feature (2021) (S10)

První polovina je průměrný, hororově se tvářící příběh. Není to strašidelné, ale je tam estetika. Malá Alma je výborně zahraný malý psychopat. Škoda, že se nakonec odklonili od komornějšího ladění.  Druhá polovina je absolutní sr*čka s mimozemšťany a americkou obsesí jejich prezidenty. ()

New York City (2022) (S11)

Když se to zrovna tváří, že je tam zápletka (umírající jeleni, sériový vrah), dá se na to koukat. Ale dobrou čtvrtinu tvoří stupidní snové sekvence, případně souhrny ubíhajících let za ubíjejícího hudebního doprovodu. Já nevím, proč se ještě namáhám. Každou novou sérii se chystám přestat sledovat, jen abych jí nakonec dala šanci a skončila zklamaná. ()

Zemřel herec Mark Margolis

29.12.2018

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho

16.02.2018

Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A… (viac)