American Horror Story

• USA American Horror Story (viac)
USA, (2011–2024), 100 h 14 min (Minutáž: 34–74 min)

Predloha:

Ryan Murphy (kniha), Brad Falchuk (kniha), Danielle Vega (kniha)

Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Jessica Lange, Denis O'Hare, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Adina Porter (viac)

Recenzie používateľa Evee04 k tomuto seriálu (27)

Pilotná epizóda (2011) (S01E01)

Pilot je úžasné a geniálne dielo,ktoré v tej dobe,ked vyšlo nemalo konkurenciu.Nastolilo atmosféru a príbeh ktorí sme doteraz nikde nevideli.Práve tu začína zrod z jedného s najlepších momentálnych tvorcov a scenáristov a tým je Ryan Murphy.Rodina ktorá prežíva tažké chvíle po tom,ako manžel(Ben) podvedie svoju ženu(Vivian) a aby na všetko zabudli prestahujú sa do pre nich neznámo-slávneho domu prezývaného Murder House.Dcéra(violet) sa zoznámi so susedom a synom Jessicy Lange(Constance),Evanom Petersom(Tate).Celé to zamotá Denis O'Hare ktorí si odchytí Bena aby mu povedal,ze v tom dobe žil a prinútil ho zabit svoju rodinu.Medzitým bude mat Vivien sex s osobu v latexovom obleku.___100% ()

Votrelci v dome (2011) (S01E02)

****Obsahuje spoliery****Druhá čast začína ako Ben,ktorí je psychiater,dostane nového pacienta,ktorá je zaujatá Vražedným domom a snaží sa zistit o konkrétnej vražde dvoch pannien,ktoré boli zavraždené v tom istom dome v 60 rokoch.No Benovi zavolá žená,s ktorou mal aféru(Hayden) a oznámi mu,že je tehotná a tak sa Ben vydá za nou.A zatial ako je Vivien s dcérou sama doma,prepadnú ich maniaci,ktorí chcú zopakovat pred chvílou spomínanú vraždu.__95% ()

Dom, kde sa vraždilo (2011) (S01E03)

****Obsahuje spoliery****Po nečakaných následkoch a vlúpaní do domu,Vivien trvá na tom aby sa odtial odstahovali a dom predali,no po tom ako zistili,že dom je slávny Murder House im došlo,že to také lahké nebude.Dom bol postavený v roku 1922 šialeným vedcom,ktorí by sa dal prirovnat ku Frankensteinovi.Ben trpí výpadkami pamäte po tom čo sa prebudí krvavý na záhrade,no neskôr sa ukáže jeho ex Hayden a spálený Harry sa rozhodne že mu pomôže.___95% ()

Halloween, 1. časť (2011) (S01E04)

****Obsahuje spoilery****!Halloween čast!Táto čast začína podhladom do minulosti na predchádzajúcich majitelov domu,homosexuálov Chada a Patricka ktorí boli napadnutý a zavražedný chlapom v latexovom obleku.Následne v prítomnosti sa snaží Vivien dodat domu to správne aby sa im dol podarilo predat.Zatial Tate povie Violet o zakladatelovi domu ktorí mal dieta,a to dieta bolo unesené a rozporcované,čím zošalel a dieta sa snažil zošit dokopy.Po tom ako je Vivien a Ben preč začne na dvere mlátit Larry a žiadat peniaze po Benovi,no doma je len Violet.___95% ()

Halloween, 2. časť (2011) (S01E05)

****Obsahuje spoilery****Ben a Vivien sa rýchlo vracajú naspät,za Violet.No zistili,že Larry je preč a Violet išla von s Tateom.Neskä sa opät obajvi homosexuálny pár ktorí omieta odíst a chce pomoct ozdobit dom ako sa na Halloween patrí.Pred dverami sa objaví mrtva Hayden a obvinuje larryho za smrt a vyhráža sa Benovi,že povie Vivien o tehotenstve.Dozvieme sa aj čo konrétne je Tateov sen po tom ako sa objavia mrtvý spolužiaci ktorích Tate zabil pred 20 rokmi.___100% ()

Prasiatko (2011) (S01E06)

****Obsahuje spoilery****Ben momentálne žije odelene,no kedže si nemôže nájst inú kanceláriu prepacientov,pracuje doma vo Vražednom dome.Vivien sa to nepáči a chce aby odišiel.Pacient ktorého lieči si myslí že pokial povie v zrkadle 3-krát po sebe zariekavačku Piggy-man,príde a zabije ho.Vivien bola na prvom ultrazvuku a Violet zistí pravdu o vyvraždení na strednej spôsobeným Tateom v 1980.___100% ()

Deň otvorených dverí (2011) (S01E07)

****Obsahuje spoilery****Po tom ako realitná agentka nájde niekoho kdo má záujem o dom,sa ho snažia spolu s Vivien predat.No ukáže sa že tu je ešte jeden,ktorí by mal o dom záujem a tým je Larry.Pri prehliadke domom zistí,že druhý záujemca chce dom zrovnat so zemou.Preto on a Constance sa budú snažit aby sa to nestalo.Medzitým Violet nevychádza s domu,nechodí do školy a Tate sa ju snaží naučit ako sa zbavit duchov.___95% ()

Gumový muž (2011) (S01E08)

****Obsahuje spilery****Po tom ako sa Vivien dozvie,že čaká dvojičky,Hayden a pôvodná majitleka domu sa snažia aby doviedli vivien k šialenstvu a každá si nechala jedno dieta.Dozvieme sa pôvod latexového muža ktorí zabil Chada a Patricka a aj jeho indentitu,ked mal styk s Vivien.Ben zistí,že Violet nebola dlhý čas v škole a začína tušit,že je niečo v neporiadku.___95% ()

Strašidelné dievčatko (2011) (S01E09)

****Obsahuje spoilery****Epizoda začína v roku 1947 ked mladé dievča príde k zubárovi ktorí je vtedajší majitel domu,lenže žena umre a vtedy príde na pomoc zakladtel domu.Sestra Hayden vyhlási pátranie,ktoré ich dovedie za Benom,Medzytým sa Hayden snaží zase zlákat aby boli spolu.Nájde latexovú masku a snaží sa zistit čo sa stalo,v čom sa mu Moira upratovačka zjaví konečne vo svojej staršej podobe.___95% ()

Tlejúce deti (2011) (S01E10)

****Obsahuje spoilery****Po tom ako sme sa dozvedeli,že Vivien čaka takzvaného antikrista,bola uzavretá do blázninca a Ben konečne verí,že bola znásilnená.Je stále naštvaný na Violet,že vynecháva školu a dohodnú sa že si nájde inú.No zaútoči na neho latexový muž a pri bitke s ním zistí,že to je Tate.Violet sa snaží ujst Tateovi,no stále sa vracia do domu a dozvedá sa,že je mrtva.___95% ()

Zrodenie (2011) (S01E11)

****Obsahuje spoilery****Tate sa snaží zabránit zakladatelke domu Nore aby získala jedno s detí pretože sa bojí,že by sa to dozvedela Violet.Chad a Patrick chcú rovanko dieta a snažia sa zikat oboje.S Constance príde do domu aj Duchárka Billie ktorá hned zistí,že Violet je mrtva a prezradí jej,že ak sa chce zbavit ducha musí spálit niečo,čo bolo ich a povedat "Croatoan".Ben sa snaží vyviest Violet no tá nemôže,tak pôrod prebieha v dome.Pri pôrode sa Vivien zomrie a Violet sa dozvie celú pravdu a pošle Tatea preč.___100% ()

Po zrodení (2011) (S01E12)

****Obsahuje spoilery****Po smrti Vivien a Violet sa Ben rozhodne íst pre dieta ktoré je u Constance.Varuje ho aby ho do domu nebral.Neuposlúchol a po tom ako ho zabila v dome Hayden sa podarilo Constance premoct Hayden a zobrat si dieta.Rodina je opät spolu a rozhodnú sa,že v dome to je nebezpečné a každého nájomníka sa budú snažit dostat preč.Dieta ktoré zomrelo v dome nakoniec ako duch žilo a Nora ho prenechá Vivien.Celé to končí po 3 rokoch ako sa Constance vracia domov a malý syn Vivien zabil opatrovatelku a usmieva sa.___100% ()

Vitajte v Briarcliffe (2012) (S02E01)

Druhá séria nás preniesla do minulých rokov 60tych a konkrétne do blázninctva.Pomerne slabšia časť nás zoznamuje s hlavnými postavami ako reporterku Lanu,ktorá tam je neprávom uzavretá.Tempo a atmosféra je horrorovejšie ako u 1 série . ___80% ()

Cukor a bič (2012) (S02E02)

Tak tomuto hovorím nášup.Rozhodne lepšie ako prvá časť.Na scénu sa dostáva aj doktor Oliver aby vyšetril Kita z jeho údajných vrážd.Predstavuje sa aj Arthur Arden ako sadistický doktor.Celé sa to zamotáva a ukazuje to smer kam sa séria bude vydávať.___95% ()

Severovýchodná búrka (2012) (S02E03)

Neskutočné kolko,toho navalili do tejto epizody.predgradovanie na 2epizodny halloween.__90% ()

Nech bosorka zhorí (2013) (S03E05)

""Masaker s motorovou pílou! Hahaha""_100% ()

Príchod Sekerníka (2013) (S03E06)

Vynikajúci príchod Sekerníka.Temnota,vraždy,odhalenie,démonická doska,znovuzrodenie a následné spoznanie.Čo viac si môže človek priat.__100% ()

Mŕtvi (2013) (S03E07)

Pomalší ale dôležitý diel v ktorom sa to všetko začína zamotávat a zopár vecí bude odhaleních.Pomaly sa pripravuje pôda na epické finále.__80% ()

Svätá obeta (2013) (S03E08)

Ani sa nečudujem Jessice Lange,že to po 4 série zabalila.Jej výkon je na najvyššej úrovni,čo je sranda,kedže je to rovnako aj najvyššia. :-D Zamotané ako sa patrí.___80% ()

Zemřel herec Mark Margolis

29.12.2018

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho

16.02.2018

Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A… (viac)