American Horror Story

• USA American Horror Story (viac)
USA, (2011–2024), 100 h 14 min (Minutáž: 34–74 min)

Predloha:

Ryan Murphy (kniha), Brad Falchuk (kniha), Danielle Vega (kniha)

Sarah Paulson, Evan Peters, Lily Rabe, Jessica Lange, Denis O'Hare, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Adina Porter (viac)

Recenzie používateľa Michi88 k tomuto seriálu (5)

Murder House (2011) (S01)

"Hi. I'm Tate. I'm dead. wanna hook up?" Zprvu jsem se tohoto seriálu bál, protože nejsem fanouškem hororů (hlavně těch plných brutality), ale nakonec mě to přitáhlo a zamiloval jsem se. Téma první řady je perfektně zpracované a všechny ty souvislosti s duchy jsou velmi dobře vymyšlené. Nejdřív jsem vůbec nepoznal, že většina postav jsou duchové, ale pak se mi to všechno postupně odhalilo a nestačil jsem žasnout. Samozřejmě velký podíl na tom, proč se mi tahle série dost líbí, mají hlavně postavy. Mé nejoblíbenější jsou Tate a Violet. Těmhle dvěma jsem fandil už od prvního dílu. Sice po tom zvratu ke konci jsem měl chuť dát odpad, ale nakonec jsem se smířil s tím, že už to nezměním a tvůrci mají u mě velký vroubek. Tyhle dva pak následují Moira, Constance nebo Addie. Nejvíc mě ovšem mrzí, že už se nikdy do Murder House nepodívám, protože každá řada má jiný děj a nedozvím se, jak to tam dál pokračuje. Je to velká škoda. 95% - 2. nejlepší řada ()

Útočisko (2012) (S02)

"Lana! Lana, Lana bo Bana Banana fanna fo Fana Fee fy mo Mana, Lana!" Nejdřív jsem byl dost zklamaný, když jsem zjistil, že druhá řada je úplně o něčem jiném než ta první, ale překousl jsem to a pustil se do ní. Musím uznat, že Murder House je oproti Asylum čajíček a dost tu přituhuje. Briarcliff není snad ani blázinec a vůbec to nedokážu popsat, protože ty hrůzy, co se tam děly, mi doteď hlava nebere. Stále do děje přibývaly nové a nové věci, až tam toho bylo prostě moc. Nejvíc přes čáru pro mě byla dějová linka s mimozemšťany. Kdyby si je nechali tvůrci pro jinou řadu, udělali by líp. Nedokázal jsem si vysloveně oblíbit žádnou postavu a většinu jsem spíš nesnášel. Mezi ty lepší patří Pepper, sestra Judy, Kit a hodná Mary Eunice. S Lanou to šlo od desíti k pěti a Grace, Dr. Olivera a Dr. Arthura jsem vysloveně nesnášel. Ovšem už napořád mi v hlavě zůstane The Name Game, kterou miluji a Dominique, z které už mi celkem solidně hrabalo. 80% - 3. nejlepší série ()

Coven (2013) (S03)

"Surprise, bitch. I bet you thought you'd seen the last of me." Díky téhle sérii jsem začal sledovat American Horror Story. Všechny ty gify a hlášky na internetu mě prostě donutil si tenhle seriál pustit. Čarodějnictví je velmi zajímavé téma, tento typ humoru mi velmi sedl, děj seriálu je jednoduchý a seriál není na rozdíl od Asylum přeplácaný dějovými linkami. Celou dobu jsem netrpělivě sledoval, která z nich se stane nakonec nejvyšší a mé tipy se díl od dílu měnily. Největším plusem jsou zde postavy, které prostě miluji a mám tu nejvíc oblíbenců. Mezi ně patří Fiona, Cordelie, Nan, Queenie, Marie Laveau, Misty Day,Zoe a Kyle (Evan s Taissou fungují jako pár naprosto perfektně). Ovšem největší královnou je zde Emma Roberts alias Madison Montgomery. Její hlášky jsou geniální a co slovo, to perla. Madison je přesně taková mrcha, kterou nenávidím a zároveň miluju. Coven mi bude dost chybět a je velká škoda, že nové díly už nebudou. 100% - 1. nejlepší série ()

Freak Show (2014) (S04)

"Don't call us freaks!" Popravdě u téhle série jsem dost v rozpacích. Z jedné strany se mi líbilo téma a i některé postavy jsem si celkem oblíbil, na druhou stranu mě to kolikrát ani nebavilo a nakonec mi bylo celkem jedno, jak to dopadne. Rozhodně se z přehlídky zrůd se dalo vytěžit mnohem více. Všechny ty ukázky byly lepší než seriál samotný. I když nemám hrůzu z klaunů, tak z Twistyho jsem nemohl dojít ani do postele. Takovou radost, jako když ho po pár dílech odpráskli, jsem už dlouho neměl. Zároveň to bylo pro mě překvapení, protože jsem si myslel, že bude hlavním záporákem série. Nejlepší postavy tu pro mě jsou Pepper, Ma Petite, Desiree a Eve. I přesto, že jsem Dandyho nesnášel, tak musím uznat, že Finn Wittrock ho zahrál skvěle. 70% - 4. nejlepší série ()

Hotel (2015) (S05)

"How do you know all that? I googled you. That sounds obscene!" Po prvním dílu jsem myslel, že už dál pokračovat nebudu, protože mě naprosto znechutil. Tolik nechutností, co bylo v prvním díle, nebylo ve všech zbylých dohromady. Takže jsem byl rád, že se to nevyvíjelo tímto směrem. Bohužel ale většina dílu mě tu nudila a nedokázaly si úplně upoutat mojí pozornost. Nejlepší postavy tu jsou Liz Taylor, Mr. March, Ms Evers, Sally a ke konci Iris, jinak zbytek postav jsem nesnášel. Lady Gaga mě tu překvapila, i když ne pořád se mi její výkon zamlouval. V prvním díle se mi dost líbila, pak šel její výkon strmě dolu a asi od pátého dílu se pomalu zlepšoval, ale zase ne do takové výše, aby za něj musela dostat Zlatý Glóbus. Finále mě zklamalo a vůbec mi nepřišlo jako finále. Nejvíc jsem očekával pomstu Covenu, ale ta jaksi bohužel nenastala. 55% - 5. nejlepší série ()

Zemřel herec Mark Margolis

29.12.2018

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho

16.02.2018

Jméno Ryan Murphy vám možná nic neříká, určitě ale znáte Plastickou chirurgii s. r. o., Glee, American Horror Story nebo American Crime Story. Ano, tyhle seriálové hity pochází z Murphyho hlavy. A… (viac)