Reklama

Reklama

Za sklom

(seriál)
  • Česko Za sklem
Trailer
Slovensko, (2016–2019), 25 h 56 min (Minutáž: 54–64 min)

Kamera:

Martin Rau

Hrajú:

Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Juraj Loj, Kamila Magálová, Milan Ondrík, Rebeka Poláková, Jiří Bartoška, Ľuboš Kostelný, Adam Jančina, Jaroslav Mottl (viac)
(ďalšie profesie)

Série(3) / Epizódy(26)

Obsahy(1)

Príbeh elitných policajtov Tibora Maxovského a Norberta Višvádera, ktorých boj za spravodlivosť nakoniec postaví proti sebe. Po brutálnej vražde kolegu sľubujú vdove, že nájdu a usvedčia jeho vrahov. Vyšetrovanie postupne odhaľuje pozadie organizovaného zločinu, ktorý siaha od drog, cez pašovanie utečencov až k únosom a vraždám. Snahu elitných policajtov usvedčiť páchateľov komplikujú neobmedzené financie a prepojenia organizovaného zločinu až na najvyššie miesta. Na začiatku je dôvera, no neskôr pravdu nahradí strach, zákon vystrieda sila a spravodlivosť je kúpená. Nie je jasné, kto stojí na strane zákona a kto nakoniec zradí. (TV JOJ)

(viac)

Videá (3)

Trailer

Recenzie (95)

ZetDaElO 

všetky recenzie používateľa

Seriál, od ktorého som nemal žiadne očakávanie, respektíve začal som ho sledovať s vopred stanoveným odsúdením. Za to, si Za sklom zaslúži pochvalu - mýlil som sa. Na slovenské pomery pomerne ambiciózny projekt má prekvapivo najväčšiu devízu v príbehu. Nečaká nás žiadna kriminálka, kde dvojica hrdinov vyrieši v každej epizóde jeden prípad, ale poctivo budovaná zápletka, ktorá je navyše veľmi kritická ku stavu dnešnej polície a spoločnosti na Slovensku. Za odvážny satirický moment, kvôli ktorému sa oplatí čakať až do poslednej epizódy dávam veľké plus. V hereckom obsadení hrajú prím Maštalír a prekvapujúco Magálová, Koleník je ťažko uveriteľný a najväčší prepadák je lobotomický výkon Kostelného. Veľkú pochvalu si seriál zaslúži aj za hudbu od Korben Dallas, škoda však, že sa motívy často opakujú. Odvrátená strana Za sklom je jeho spracovanie. Divák sa neubráni dojmu, že tvorcovia chceli zbúchať celé natáčanie za 2 slnečné týždne. Atmosféra je to, čo seriálu chýba najviac. Pridať pochmúrnosť, dážď, jeseň, tmu a príbeh by vyznel úplne inak. Ku tomu sa pridáva stará bolesť slovenskej kinematografie a to budovanie napätia. V Za sklom sa jej opäť nedočkáte, pretože všetko to vyzerá umelé, nelogické, neprirodzené a príliš Panelákovo. Ani efektné zábery dronov na Bratislavu nepomáhajú atraktívnosti, keďže málokedy sú zakomponované do deja a pôsobia iba ako klipy medzi dialógmi. Celkovo si Za sklom ale nezaslúži nezmyselne nízke hodnotenia. Áno, nie je to True Detective, ale na slovenské pomery určite nadštandardný počin. Verím, že druhá séria bude ešte o level lepšia. 6/10 ()

cheyene 

všetky recenzie používateľa

Podle mého názoru zbytečně podhodnocené. Za sklom si určitě zaslouží červená čísla, protože až do nějaké 6. epizody to nemá vůbec chybu. Poslední dvě části 1. série sice podle mě lehce ztratily dech, ale pořád se jedná o více než průměrnou krimi podívanou. Bavily mě postavy Maxa a Nora, ale také ostatní, ať už z řad kriminalistů nebo zločinců. Kladně hodnotím také úvodní znělku - píseň, atmosféru, ale i celkové pojetí. ()

Reklama

Eire 

všetky recenzie používateľa

vojna policajtov po slovensky... v 2018 Slovakistan povstal proti oli aj garchom po vrazde Kuciaka a co sa stalo? ZVOLILI ego/maniakov a FICKO sa coskoro vrati a zacne kraglovat. Zilinka uz zacal.... Aspon ze bratia sa zbavili Slovenskeho estebaka vo vlade a alkoholika na hrade.... Bude konconm roka EXODUS do CR, NSR a do Viedne, ci Ameriky??? We ll see...serial 50% max... ()

kiararaftl 

všetky recenzie používateľa

Dať tomuto seriálu odpad je neobjektívne. Na slovenské pomery je to skvelé. To, že sa film odohráva v krásnych priestoroch a policajti chodia na 100 ročnom porsche je irelevantné. V Kostiach a iných svetoznámych skvostov sú presne takéto nelogičnosti a nikomu to nevadí. Rovnako je nemožné porovnávať rozpočet. Z hereckých úloh je bohužiaľ čistá katastrofa predstaviteľka vdovy. Táto inak výborná divadelná herečka predvádza výkon hodný 0! Ani jeden pocit som jej neverila. Naopak Maštalír našiel cestu ako byť vynikajúcim divadelným aj televíznym hercom a už ma málokto presvedčí, že nepatrí do absolútnej špičky slovenských hercov. Zdatne s Milanom Ondríkom. Čo ten predvádza v Eve Novej ale aj tu je niečo úžasné! ()

Martin741 

všetky recenzie používateľa

jak tak pozeram tak 4 -hviezdickari sa evidentne hovno vyznaju v problematike. Jo, i Policajti su ludia. radi sa pozru na peknu prdel slecny, zavidia lepsie sa obliekajucim kolegom ich plat a lepsie auta /policajt dokazy nema, ostava len u reci, a ako je zname - plati i v Policajnom Zbore - Reci sa hovoria a a chlieb sa je/. Dalej - bolo tu spomenute vysetrovanie nelegalneho prechodu utecencov, dalej drogy a az vrazdy, ze spravodlivost sa da kupit a pravdu vystrieda strach. Jo, korupcia plati i u policajtoiv, ale i tam je kopa cestnych a moralne bezuhonnych ludi, ktori si vaziua boj dobra so zlo. Takze nemozno hadzat vsetkych do 1 vreca. Tvorcovia isli strasne vysoko - a mne sa zda ze od nuly vysoko rubu - vrazdy a protidrogove oddelenie su najvyssi level v policajnej hierarchii. Dobre zaplateni /v kazdomstate, aby sa im casto spickpovi odbornici nerozutekali, vysoke odstupne atd atd..... proste sen kazdeho policajta/, Jo, hierarchia je vsade, i u panov Policajtov. Cestny policajt ktory vysetruje len obycajne kauzy a nekale praktiky narazi rychlo na hrubu ciaru - nikto nic nevie, nikto nikde nebol, kazdy sedel doma na prdeli, nikto nic nema, neda sa. A to mam uctu k ich praci -je potrebna pre spolocnost. Dalej. Axi niekto mysli ze je to tak len na Slovensku, taxa myli - ani velke krajiny /USA, Rusko, atd atd/ nemaju patent na rozum, Kazda krajina ma tuto hierarchiu, kazda na tejto planete. Dokoncim. Nie je dobre ludovo povedane hned "tak vysoko rubat" -tvorcovia sa mohli znizit, chcelo to znizit level, zacat obycajnymi vybavovackami dokladov, potom postupne sa dostat k ... povedzme tomu paseractvu. Vrazdy a protidrogove bych zatial vynechal, ze to tu dali to je na picu. Teda pardon, mne to zase uslo, chcel som samozrejme napisat ze sa mi tato snaha tvorcov ist tak vysoko hodne, ale hodne nepaci : 20 % ()

Galéria (107)

Zaujímavosti (6)

  • Reštaurácia, prostredníctvom ktorej sa uskutočňovali dodávky drog, sa volala Clean & Wash s.r.o. Tibor Maxovský (Tomáš Maštalír) dodal, že sa mohla volať rovno Money Wash (pranie peňazí). Ide o narážku na firmu Rent and Wash (prenajmi a vyper), ktorá figuruje v kauze Bašternák ohľadom nadmerných vratiek DPH, čím štát údajne prišiel o takmer dva milióny eur. (fugyx)
  • Předobrazem vraždy novináře, která se vyšetřuje v této řadě, byla vražda novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. (fabecc1222)
  • Mercedes-Benz G, kterým jezdí zločinec Bongrád (Milan Ondrík), má poznávací značku BL-977YX. Na Slovensku jsou ale kombinace s „Y“ na předposlední pozici vyhrazené pro přívěsy a traktory a na osobním autě taková značka být nemůže. (Martin_L)

Reklama

Reklama