Reklama

Reklama

Za sklom

(seriál)
  • Česko Za sklem
Trailer
Slovensko, (2016–2019), 25 h 56 min (Minutáž: 54–64 min)

Kamera:

Martin Rau

Hrajú:

Ján Koleník, Tomáš Maštalír, Juraj Loj, Kamila Magálová, Milan Ondrík, Rebeka Poláková, Jiří Bartoška, Ľuboš Kostelný, Adam Jančina, Jaroslav Mottl (viac)
(ďalšie profesie)

Série(3) / Epizódy(26)

Obsahy(1)

Príbeh elitných policajtov Tibora Maxovského a Norberta Višvádera, ktorých boj za spravodlivosť nakoniec postaví proti sebe. Po brutálnej vražde kolegu sľubujú vdove, že nájdu a usvedčia jeho vrahov. Vyšetrovanie postupne odhaľuje pozadie organizovaného zločinu, ktorý siaha od drog, cez pašovanie utečencov až k únosom a vraždám. Snahu elitných policajtov usvedčiť páchateľov komplikujú neobmedzené financie a prepojenia organizovaného zločinu až na najvyššie miesta. Na začiatku je dôvera, no neskôr pravdu nahradí strach, zákon vystrieda sila a spravodlivosť je kúpená. Nie je jasné, kto stojí na strane zákona a kto nakoniec zradí. (TV JOJ)

(viac)

Videá (3)

Trailer

Recenzie (95)

jezurka42 

všetky recenzie používateľa

Prach pristáva ticho na telke, nový hrdina v špinavej prestrelke. A všetko zlé je za sklom. A tohle přesně mám na Slovácích ráda. Oni se věcí nebojí. Nebojí se ukázat špínu, která prochází skrze všechny vrstvy, politické, společenské, lidské. Nedokonalost, tu oni dokáží vystihnout. A dělají to dokonale. Za sklom je jeden z nejsilnějších seriálů na československé scéně, s výbornou hudbou, perfektním castingem a scénářem, který je stejně drsný jako je opravdový. ()

andrewXx 

všetky recenzie používateľa (k tomuto seriálu)

Prvá epizóda si našliapla fakt skvele. Ponúkla vážny a pochmúrny dej s vyvrcholením, ktoré dokázalo šokovať. Dvojica Maštalír, Koleník šlape ako hodinky a na slovenské pomery sa jedná konečne o seriál, ktorý sa dá naozaj pozerať a zaujme. Dúfam, že si ďalšie diely zachovajú minimálne kvalitu toho prvého a tvorcovia to nepokašlú tak, ako to väčšinou majú vo zvyku. Ak by však budúce diely kvalitou ešte stúpli, budem konečne hrdý na slovenskú televíznu tvorbu. Pilot super, uvidíme čo bude ďalej. ()

Reklama

jojinecko 

všetky recenzie používateľa

Je jasné, že tu sa nehrá na originalitu, prvú ligu, True Detective, Bron, The Fall, tu už bolo atď atď. Ale buďme trochu fér a v rámci našej slovenskej zaprdenej produkcie aj trochu otvorený a možno benevolentný. Bebjak a Šveda majú za sebou dobré projekty, Mesto TIeňov a najmä Prípady boli skvelé, len preto som Za Sklom začal pozerať. Moje hodnotenie je aj za odvahu (poslednému dielu s "nepriamym" odkazom na Kaliňáka tlieskam v stoji!!!), za to, že herci nemali Hviezdoslavou Kubín, ale boli UVERITEĽNÍ a vety, ktoré vypúšťali z úst boli presvedčivé. Seriál mal svoju atmosféru, gradáciu. Škoda tej úplne poslednej scény, pretože tá bola v kontexte predchádzajúceho deja úplne mimo a bola len barličkou pre ďalšiu sériu. Fandím všetkým, ktorý v tomto našom povrchnom TV svete "panelákov" sa snažia prísť s niečím novým. Tipnem si, že veľa tých * dali tí, ktorí videli možno 10 minúť a fuckujú už len z princípu a po dopísaní komentu si s radosťou zapli nejaký pravidelný televízny bullshit. ()

Copacabana 

všetky recenzie používateľa

Žeby pokus o slovenskú Kobru 11? Možno, no dá sa povedať že celkom vydarený (v niečom mi ju fakt pripomína). Sexi trio Koleník, Maštalír & Ondrík sú zárukou toho, že bude sa na čo pozerať. Najviac sadla úloha asi Ondríkovi alias mafiánovi Bongy-mu, jemu som to zožrala aj s navijákom. O niečo menej zaujal Koleník, bohužial jeho prejav pripadá ako z recitátorskej súťaže, je strašne vidieť ako to má naučené. Pilotný diel ponúkol pár pekných vydarených záberov, zoznámenie sa s postavami, dej posadený do policajtsko-boxersko-mafiánskeho prostredia, čo ja môžem takže paráda. Ďalšia vec, ktorá sa mi páči je tempo, ktoré je aspoň podľa môjho názoru svižné. Uvidíme, aké budú nasledujúce diely, ale zatiaľ mi príde že na slovenské pomery ide o pozerateľný seriál. Veľkú pochvalu si zaslúži slušne vybudovaná temná atmosféra a úvodné titulky s hlasom Riša Mullera :). ()

Forty- 

všetky recenzie používateľa

TL;DR - pokus o domace krimi, ktory nie je uplne na zahodenie. Dvojica Bebjak (rezia) a Mastalir (hlavna uloha) ma potesila vo filmovej Ciare a tak som sa dozvedel, ze existuje aj serial v tomto zlozeni. Hura! Slusny dej, wannabe moderna Bratislava, aktualne svetove problematiky (imigranti), narazky na ozajstne politicke postavy (napr. Kalinak) su slusna zbierka skladaciek na postavenie niecoho slusneho na Europskej urovni. Bohuzial, tam sme sa zatial nedostali (a ze sa to da nam ukazali napr. Cesi s ich Pustinou). Postavy mi prisli ako vyplute zo stroja na stereotypy, pribeh a zvraty casto bud prilis predvidatelne, alebo ku koncu az prilis zamotane. Herecke obsadenie bol asi najvacsi oriesok na prekusnutie. K vybornemu Mastalirovi dali do prvej formacie Kolenika a Magalovu a ti spolahlivo stiahli uroven o dve ligy nizsie. V neskorsich dieloch z Kolenika prestali robit smiesneho modela a jeho hranie sa znacane vylepsilo, co sa bohuzial neda tvrdit o vsetkych postavach. Celkovo som mal pocit, ze (az na zmatenu poslednu cast) mal serial tendenciu sa kazdym dielom lepsit, co je fajn, pretoze po druhom diely som to chcel vazne zbalit. Som rad ze som to dokukal do konca. Rozhodne sa nejedna o skandinavsku kvalitu, ale OK, postupne sa tam snad dostaneme. ()

Galéria (107)

Zaujímavosti (6)

  • Mercedes-Benz G, kterým jezdí zločinec Bongrád (Milan Ondrík), má poznávací značku BL-977YX. Na Slovensku jsou ale kombinace s „Y“ na předposlední pozici vyhrazené pro přívěsy a traktory a na osobním autě taková značka být nemůže. (Martin_L)
  • Reštaurácia, prostredníctvom ktorej sa uskutočňovali dodávky drog, sa volala Clean & Wash s.r.o. Tibor Maxovský (Tomáš Maštalír) dodal, že sa mohla volať rovno Money Wash (pranie peňazí). Ide o narážku na firmu Rent and Wash (prenajmi a vyper), ktorá figuruje v kauze Bašternák ohľadom nadmerných vratiek DPH, čím štát údajne prišiel o takmer dva milióny eur. (fugyx)
  • Titulnú pieseň "Za sklom" nahrala skupina Korben Dallas. (lukyno40)

Reklama

Reklama