Konečná

• Írsko Terminal (viac)

Pozdní večer, nástupiště metra je vylidněné, jen uklízeč a cestující, který čeká na vlak. Na vlak, který nepřijíždí. Proto dostane radu, aby na něj počkal v místní kavárně Terminálu. Tam se Bill (Simon Pegg) seznamuje s okouzlující Annie (Margot Robbie). Přiznává se jí, že pomalu a bolestivě umírá, a tak spolu přemítají, jak by mohla vypadat jeho smrt. Billovi se to však nelíbí, ale to už Annie rozjíždí svoji touhu po krvavé pomstě. (Rodriguez)

bourec

Odpadu to uteklo vlastně hlavně kvůli obsazení,protože jako film,thriller,to absolutly nefunguje,je to překombinovaný,za barevnym, filtrem se vodehrává hovno,a protože podobný kokotiny,navíc bez slušný pointy nesnášim,víc jak jednu star ze mě nevydoluje ani pěkná Margotka.20%. ()

dubinak

To obsazení mi dělalo trochu rozpaky, vlastně jsem ani pořádně nevěděla, do čeho jdu. Co můžu říct s jistotou je, že tento snímek má určitý styl, který asi nesedne každému a mohl by na některé diváky působit spíš divadelně. Mně trošku vadilo to časté prolínání linií, docela často jsem byla z děje zmatená a nevěděla, co si o něm myslet. Ve finále to ale bylo roruzleno docela dobře a Margot to celou stopáž táhla v podstatě na svých bedrech sama. Víc než tři hvězdy ale nedám kvůli tomu, že to působilo tak nějak povrchově a hloupě. Ale zážitek to špatný nebyl, i když můj postoj je k Terminalu spíše neutrální. ()

Topco

Nebolo to zasa až také zlé. Ak máte radi Margot ako Harley Quinn, tu ju budete zbožňovať! Poloha pomstychtivej femme fatale jej sedí so všetkými potrebnými doplnkami: rúž, cigareta, podpätky, celá rada kostýmov. Okrem nej môžete ďalej obdivovať štýlový, neo-noirový look plný farebných neónov, zadného svetla a siluet. Škoda len toho povrchného revenge príbehu, ktorý sa v závere snaží scenár už trochu zbytočne a až príliš prekombinovane zachrániť. Každopádne, Stein je debutant a ak bude pracovať s lepším scenárom (v zmysle „menej je viac“), po technickej stránke je tu rozhodne na čom stavať. ()

Martrix

Z toho filmu by se dalo nadělat tak pět skvělých videoklipů, nebo trailerů k nějakému filmu s lepším scénářem. Nebo asi 100 parádních plakátů (na 98 by byla Margot Robbie). Co se děje týče...je to překombinovaná pomsťovačka. V jedné části (kterou většina místních quicků považuje za užvaněnou) sledujeme hovory Annie s Billem a byť nejsem skalní Peggofil, tak to mě bavilo hodně. Zbytek byl...předvidatelný a tak nějak zbytečný. Závěrečné vysvětlení sice dalo vše do kontextu, ale jen s premisou, že všechny postavy byly pošahané a tvůrce se na nás skrz Terminál vlastně jen zašklebil....bez ambice něco tím říct. Přesto, na to, že to byla Vaughn Steinova prvotina, je look, kamera, střih i výprava opravdu moc pěkně vystylovaná. Nakonec i to, že se povedlo překecat takové herce, o něčem vypovídá. Snad nevystaví Terminál Steinovi karierní stopku, byla by to škoda. Hodnocení 3* neznamená, že je to film průměrný, odráží fakt, že plný počet za Margot, Simona a look prostě nedám, ale stejně tak jsou 2* málo. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Dvojčata? Sou k hlavní hrdince nebo snad hrdinkám. Ten jejich a stupid příběh je sice až na konci, ale nemusel tam vůbec být. Myslím, že bych se bez toho obešel.. Ty poslední minuty už byly stejně jen ztráta časů. Klidně by se shrnulo za 3, 5 minits. 10 nebo 20, to už je trochu moc, a nudí to. Volba ektrs - šlo to.. Myers jako uklizeč , hlidač.. Ti dva.. mladej a kokot co neumí hrát stolní hry. Co na to říct, ne že by úplně vadili, ale nesedli mi. Pro někoho mohl být pokec pana Pegga - tíčra angličtiny, nudný, avšak mi téma susajt velice sedí. :) ()

Johnny.ARN

Farebná, ukecaná a hlavne prehnane filozofická komiksovka, ktorá ťaží z obsadenia a rozumnej minutáže. Podstatné veci sú odhaliteľné, nepodstatné len otravujú. Psycho Margotka je klasicky veľmi fajn, ako striptérka ešte o trochu viac. Chýbala mi tu akcia a lepšia atmosféra. 2 z 5 ()

mickyreed

Je to kapku rozporuplný. Herecky super, zápletka je dobrá, člověk do konce neví o co jde. V závěru přijde několik překvápek. Pro člověka, co má rád moderní noir jsou to vizuální orgie. Jediný, co podle mě pokulhává je zpracování příběhu - nešťastný průstřihy, který občas prozradí až moc a působí nadbytečně, protože lehce myslící člověk si spojí souvislosti i bez polopatickýho vysvětlování. Je zkrátka vidět, že je to něčí prvotina, ale spousta věcí okolo to zachraňuje. ()

Yoda sama

Pointou neprekvapivý thriller, štylizáciou nemastný neonoir, dejovo nudný revenge story. Ďakujem dvakrát aspoň za Margot a jej démonické úsmevy. ()

JohnSmith odpad!

Obsazení neobsazení, tohle nešlo. Přišerný dabing to ještě víc pohřbil. Prostě naprostá slátanina, u které jsem vydržel cca dvacet minut. ()

Jaro.Krafcik

Skvelá Margot opäť nesklamala a zahrala celkom dobre, škoda že celý film nedáva tak trošku zmysel a preskakuje z jednej scény do druhej. Vyvrcholenie až potom všetko vysvetlí. No neskončilo sa to najlepšie. Taký lepší priemer, kde držia film zväčša iba herci. 3* ()

Soweek

Filmy s překvapivým koncem, nebo chcete-li "mindfuck movies" jsou jedny z nejlepších, na které můžete narazit, pokud jsou ovšem kvalitně napsané a zrežírované. Shutter Island, Memento, Fight club a spoustu dalších mají jeden společný jev. Po celou stopáž filmu Vám totiž dávají malé nápovědy, náznaky, díky kterým sami můžete přjít ( nebo si aspoň odvodit ), kam to celé spěje. Na konci pak přichází onen zmiňovaný šok a emoce, které z podstatné části plynou z toho, že jste pointu měli celou dobu před očima. Terminal se ale do tohoto žánru neřadí. V Terminalu se totiž valnou část filmu díváte na příběh, který nedává moc smysl, aby Vám na konci byla prozrazena pointa, která ale s filmem nemá nic společného a předpokládá, že budete šokováni. Stejný efekt by nastal, i kdyby Vám film na konci prozradil, že Margot je dinosaur a Simon Pegg je vetřelec nebo jakékoliv jiné zakončení, které v celé stopáži nijak nefigurovalo a nešlo si odvodit. Prostě špatně odvedená práce, která žije jen díky zvučným jménům. ()

sedm.1

Co se týče obsahu, respektive zápletky, na rovinu tvrdím, že je to strašný. Fakt ale strašný. Takhle to totiž dopadá, když je tvůrce filmařsky talentovaný, ale nemá v ruce pořádný, či lépe řečeno, alespoň nějaký scénář. Tudíž po technické, vizuální a stylové stránce je Terminal hodně výrazná podívaná, která by s pořádnou zápletkou mohla být bomba, jenže tohle je příběhově jedno obrovské, nudné a především naprosto prázdné nic, obsahující zcela zbytečné, nezajímavé, nesympaticky podivné a ve valné většině i mdlé postavy, vypouštějící ze svých úst hromadu hoven, pardon, dialogů, o totálních, v naprosté většině s dějem zcela nesouvisejících sračkách, a se story, jejíž pointou mělo být jakési revenge vyústění, ale to co k němu vedlo, nelze označit jinak, než jako destrukční utrpení. Navíc pak fakt nechápu, že se sem podařilo sehnat herce jako Simon Pegg, ale především Margot Robbie, která již v té době byla skutečná superstar, a že si zrovna vybrala tento projekt, to mi hlava nebere, každopádně tu v mnoha scénách připomínala svou jinou postavu, a to Harley Quinn, což bylo zábavné, a možná se tak chtěla herecky zas jen trochu víc odvázat, nic horšího si k tomu ale fakt už nemohla vybrat. Já této podívané zkrátka dávám jednoznačně palec dolu a každého před těmito devadesáti minutami chci varovat, vůbec tomu nikdo nevěnujte prosím jakoukoliv pozornost, jelikož minimálně po dějové stránce se jedná o ryzí dno. ()

666Carnage

Na tenhle film jsem se koukl jen proto, že tam hraje Margot Robbie a s ní Simon Pegg. Říkal jsem si, že to bude zajímavá kombinace a ona byla naprosto skvělá. Tenhle film mě překvapil na celé čáře. Zamotaný od začátku do konce furt to nedávalo smysl jen střípky a pak to přišlo velké finále. Tenhle film je opravdu zajímavý a skoro vůbec nepropagovaný a já si myslím, že je to škoda protože těch 90 minut s Margot Robbie jsou naprosto boží. 80% ()

Wally

Přišel jsem si jako při skládání puzzle...ze začátku jeden dílek z různých stran celkového obrázku...trošku zmatené, ale asi po půl hodině přibývají dílky, které postupně spojují ty původní a pomalu se začíná tvořit celek...poslední dílky vytváří působivou poslední dvacetiminutovku, která baví až do konce. R. Margot by za tuhle roli zasloužila metál...ta má na ty psychoušský holky talent! ()

Gogo333

Simon Pegg a v TRL docela sexy Margot Robbie mě nalákali, ale bohužel při sledování přišla studená sprcha. Film mě nijak nezaujal a spíše jsem se nudil. Trailer docela klame a já jsem zklamán. ()

cmenda

Margot Robbie zase nezklamala tady ty psychopatický role ji jdou bezvadně a film byl na jedničku .tak nechápu zdejší hodnocení . ()

aLPaC

Stylizace jako u Refna, děj a dialogy mi zase připomínaly Ritchieho. Margot Robbie je svůdná a skvělá, tyhle role jí prostě sednou. Simon Pegg kolikrát výborně zahlásí a tohohle herce mám také rád. Závěrečná pomsta je krutá. Mě se film rozhodně líbil, ale je vidět, že uživatele hodně rozděluje. Buď dáš jednu hvězda, nebo čtyři a víc. ()

zelvicka.

Margot tu sice dostane prostor k vyblbnutí se, a slůvka lehkého šílenství jí sjíždí ze rtů do šera ozářeného neony tak ležérně, že by člověk leccos odpustil. U filmu jsem uprostřed usnul, takže jsem svoji zmatenost připisoval právě tomu. Právě jsem to shlédnul podruhé a i za bdělého stavu stejný výsledek. Nevím, snad by se v těch nádherných kulisách mohlo odehrát něco většího. ()