Hlavnými hrdinami príbehu, ktorý je nenásilným spojením katastrofického filmu a kriminálneho thrilleru, sú bratia Stephen a Brian McCaffreyovci (Kurt Russell, William Baldwin). Ten prvý patrí k najuznávanejším chicagským hasičom, druhý je čerstvým absolventom hasičskej akadémie. Napriek Stephenovmu nesúhlasu nastúpi Brian k prestížnej sedemnástej jednotke, kde on sám už dlho slúži pod vedením skúseného veterána Johna Adcoxa (Scott Glenn). Prvá akcia nedopadne pre Briana najlepšie, v horlivej snahe dokázať bratovi, že na to má, zachráni z plameňov ženu, o ktorej vzápätí vyjde najavo, že je iba figurína. Brian po čase uzná, že na takú náročnú prácu skutočne nestačí a prijme ponuku člena mestskej rady Martyho Swayzaka (J. T. Walsh) nastúpiť ako asistent požiarneho inšpektora Donalda Rimgalea (Robert De Niro). Ten práve vyšetruje záhadné výbušné požiare, ktorých obeťami sa stalo niekoľko mužov. Podľa všetkých znakov ide s najväčšou pravdepodobnosťou o dielo pyromana. Časom vyjde najavo, že všetci traja mŕtvi boli Swayzakovými kolegami vo firme Lakeside Dynamics a Brianovi sa s pomocou priateľky Jennifer (Jennifer Jason Leighová) podarí získať dôkazy usvedčujúce spoločnosť z podvodov. Aj sám Swayzak sa takmer stane obeťou vražedného útoku, Rimgale s Brianom ho však v poslednej chvíli zachránia. V prípade začína byť jasnejšie a Brian podľa niekoľkých indícií nadobúda podozrenie, že tajomným podpaľačom je Stephen... (TV JOJ)

DAF1

Více než slušný snímek. Kvalita scénáře sice nedosahuje dnes již kultovního Skleňeného pekla, ale menší nedodělky vynahrazuje skvělá vizuální stránka. Vadila mi snad jen dlouhá stopáž, zvláště ten konec by se dal utnout dříve. Jinak asi nejlepší počin Rona Howarda. 95% ()

moviepill

Vynikajúci pálivý film o hasičoch a bratoch. Proste pecka s celkom prekvapivým záverom a brilantnými akčnými scénami. Kurt Russell vo svojej najlepšej úlohe, čistučká hasičská uniforma mu sedí rovnako ako začmudená tvár. Bral by som ho za bráchu, to áno... PS: ospravedlňujem sa všetkým, ale DeNiro mi v tomto filme nepripadal príliš oslnivý. ()

sirrgulo

Kdyby po mě někdo chtěl doporučit jeden film s Kurtem Russellem v hlavní roli, byl by to tento. Stejně tak, kdybych měl někomu doporučit film o hasičích. V žánru jsem neviděl lepší, scény z akce hasičů jsou na hodně vysoké úrovni, přestože je na ně zaměřena velká pozornost nejsou jediným plusem filmu. Vztah bratrů McCaffreyů je dalším stavebním prvkem příběhu. A vyšetřování žhářství, kolem kterého se točí velká část děj nijak filmu nepodráží nohy. Vše je pak potrženo dobrými výkony herců. ()

route60

Film Oheň je pocta všem hasičům kteří dnes a denně bojují s tímto živlem a určitě nejlepší role Williama Baldwina ve skvělém snímku Rona Hovarda s plejádou výborných herců jako jsou Kurt Russell, Robert De Niro, Donald Sutherland, Scott Glenn či J.T.Walsh, viděno v kině. 100% ()

natalanka

No nevím. Jsem rozpolcena. Před léty jako mladá holka jsem tento film doslova hltala. Ale nyní s odstupem času, se mi některé zcény zdají být přiz¨tažené za vlasy (Brian drží na patologii spálenou mrtvolu, Stephen si klidně bez vody courá po hořícím domě a holýma rukama zachraňuje všechny a všechno (čím??). Hadice s vodou je občas přímo mezi plameny a neshoří.) No, to jen tak okrajově. Ale zase na druhou stranu jsou tady úchvatné snímky ohně, jeho řádění.:-)) ()

CorvusBlek

Dvě ** za ohnivé a pyrotechnické efekty, jinak typický příběh amerických bratří hrdinů ze začátku let devadesátých, podkreslené heroickou hudbou a zvuky sirén... ()

Karlos8

Ron Howard nám opět naservíroval něco ze své zahrádky. Tentokrát se jedná o drama založené na nezkrotném přírodním jevu jménem oheň. Jak epický název pro něco tak krásného ale na druhou stranu i zabijáckého. Film má doslova skvostné obsazení, ze kterého vyčnívá především Robert De Niro a Donald Sutherland, který vypadá přesně jako ten blázínek, co si rád hraje s ohněm a celý svět by nejraději podpálil. Je to až k neuvěření, ale i u hasičského záchranného sboru může jít o peníze. Opět tedy platí, že bohatí budou bohatší a chudí budou chudší. ()

Fin_429

Mám s tím stejný problém, jako s Infernem. Jo je to super, ta poslední část byla výborná, ale scénárista se očividně snažil jen tady. Zbytek je nudný. Nezajímavý. Stejný. Nedokreslené.6/10 ()

Petr59

Přepálená stopáž, nudné dialogy, nezajímavý příběh a nepřehledné dění. Akční scény se celkem povedly a jsou koukatelné. Jinak je to ale děsná nuda, nic zajímavého. Film kromě akčních scén a úcty k hasičské profesi nic nenabízí. Ačkoliv tu úctu sdílím, tak to pro kvalitní a zajímavý snímek nemůže stačit. Máme tady spor dvou dospělých bratrů, trauma z minulosti, detektivní zápletku… a stejně to nepomohlo. Nejlepší herci hrají příliš málo času na to, aby celkový dojem z filmu zlepšili. Zdejšímu hodnocení se divím, mě to neoslnilo. Úplně nejhorší jsou směšné a nudné filmy. Tento snímek patří do té druhé kategorie. Nedokáže zaujmout a pohořel jako papír. ()

Elemmírë

Tak nevím.. očima kritika a člověka zkušeného v této věci jsem zklamaný že se práce hasiče tak zveličuje. občas vyskakuji z kůže když vidím některé scény, které jsou naprosto nesmyslné (kupř. to když krásnookému sexy herci občas nedají masku aby se vyjímal na plátně ve chvíli když je v několikaset stupňové výhni). Na druhou stranu, tenhle film má celkem pěkný děj tak to je jeho plus. ()

premeq

Viděl jsem spoustu filmů o hasičích, ale tento všechny překnává a v konečné scéně, jak vezou "bejka" v sanitce, tak mě to i dojímá a nato nejsem zvyklý :D ()

mseet

Obstojný akční/dramatický film s působivými ohnivými scénami. Z hereckých výkonů dominuje de Niro a v drobné, ale skvěle podané roli Donald Shutterland. Oslava hrdinství požárnických sborů v USA. 70% ()

vofo

Miluju tenhle film o hasicich. Nadherne natocene, krasna Zimmerova hudba a ty zpomalovacky pri akci? Fantazie. Ani nevadi ten predvidatelny dej. Herecke obsazeni to vynahrazuje. ()